с какво да си почистя ютията

  • 43 740
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 861
Моята ютия е Бош  и вече 7 години служи на семейството Grinning.Но преди около три години започна да лепи-чистих я с какво ли не,но продължаваше да лепи.Тогава си взех едно тефлоново покритие за ютии от Билла.Струваше около 10лв,поставя се върху самата ютия и не се сваля въобще.Има си дупчици за парата.Изключително съм доволна от това чудо. Peace

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В ТСМ (Айвън 7), има един препарат, под формата на червило, който мн добре изчиства ютиите  Peace

# 17
  • Мнения: 29
Апликации не се гладят директно, защото има опастност да останат по ютията - гладят се от обратната страна.
Ютията цапа жълто, понеже е започнал да се отлага камък. Затова е най-добре в ютията да се налива дестилирана или преварена вода. Имаме от много време ютия, ползваме дестилирана вода и не се е задръствала. Добре е от време на време да се почиства със специален препарат, за тази цел. Такива препарати има доста по магазините.

# 18
  • София
  • Мнения: 830
За варовитата вода - сипвай преварена. Майка ми (Видин- прослувуто варовита вода) си има една пластмасова бутилка пълна с преварена вода до стойката за гладене.
За почистването с Медикс за фурни. Няма значение дали е топла или студена ютията, но да не е току що изключена. Сипваш леко като внимаваш да не попадне в дупките за парата. Ако влезе, което на мен често ми се случва, измиваш с вода. И внимавай на първото гладене да не капне от отворите. НО на мен това ми е най-лесния начин, не е абразивен. Прекрасно става и със стиковете за ютии, но не ми се купува специално, а и така е много ефикасно, само следваш инструкциите на самия препарат, както е указано за фурната.

Общи условия

Активация на акаунт