Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Ок, за да е ясно: едно адекватно правителство НЕ МОЖЕ  да спре пияни да се качват на автомобилите си. То може само да приеме по-строги закони и да ги прилага. Съответно- винаги ще има пияни шофьори, винаги ще има невинно убити. Това не е проблем само на България. Това е навсякъде по света, в различна степен, но никоя държава не се е справила с пътните произшествия. Да разбирам ли, че според теб е момент да "стреснем" правителството, защото е "кривнало в неправилната посока"?  Може би разсъждавам ограничено, но говорейки за конкретни неща е хубаво да даваме конкретни предложения, а метафорите никога не са ми били силната страна, признавам си! Whistling


И моля те, отговори ми, защо корумпирания катаджия да спре да е корумпиран като така си изкарва доста хляба....




А защо аз да не карам пияна, като мога да дам 20лв на катаджията, ако ме спре,  и да си карам колата необезпокоявана? Нищо не може да ме спре, освен собствената ми съвест. Това имам  предвид-  на катаджията ще дам пари, ако все пак ме подведат под наказателна отговорност ще дам пак пари, за да ме осъдят условно, ако дори ме осъдят и лежа в затвора- пак ще ме пуснат предсрочно или дори и да вися 10 години зад решетките, аз пак ще изляза, ще живея,ще ме виждат близките ми,  а човека, чиято смърт съм причинила, нищо няма да го върне. Не закона и строгите мерки могат да ме спрат, а собствената ми отговорност! 

# 16
  • софия
  • Мнения: 4 985
Ок, за да е ясно: едно адекватно правителство НЕ МОЖЕ  да спре пияни да се качват на автомобилите си. То може само да приеме по-строги закони и да ги прилага. Съответно- винаги ще има пияни шофьори, винаги ще има невинно убити. Това не е проблем само на България. Това е навсякъде по света, в различна степен, но никоя държава не се е справила с пътните произшествия. Да разбирам ли, че според теб е момент да "стреснем" правителството, защото е "кривнало в неправилната посока"?  Може би разсъждавам ограничено, но говорейки за конкретни неща е хубаво да даваме конкретни предложения, а метафорите никога не са ми били силната страна, признавам си! Whistling


И моля те, отговори ми, защо корумпирания катаджия да спре да е корумпиран като така си изкарва доста хляба....




А защо аз да не карам пияна, като мога да дам 20лв на катаджията, ако ме спре,  и да си карам колата необезпокоявана? Нищо не може да ме спре, освен собствената ми съвест. Това имам  предвид-  на катаджията ще дам пари, ако все пак ме подведат под наказателна отговорност ще дам пак пари, за да ме осъдят условно, ако дори ме осъдят и лежа в затвора- пак ще ме пуснат предсрочно или дори и да вися 10 години зад решетките, аз пак ще изляза, ще живея,ще ме виждат близките ми,  а човека, чиято смърт съм причинила, нищо няма да го върне. Не закона и строгите мерки могат да ме спрат, а собствената ми отговорност! 


съгласна с теб, въпрос на съвест, за това и в началото попитах кой може да заяви че не е минавал на червено.
съвеста и отговорноста ти не само към сегашня момент, а всичко което може да донесе добро или лошо след време.от всичко което исках да кажа, а явно не съм успяла всъщност е идеята че никои не ни е виновен.и да плюем и да не плюем онзи наистина ще си излезе от затвора и все тая.Оправдания винаги има.знам че сте мнавали на червен светофар, веднага ще се намерят хора които да гракнат в тон че иначе няма начин защото улиците са претоварени, шофьорите са като луди и т.н Начин има!Просто не минавай на червено-или и тук има нещо неясно в законите.Или пак ще си чакаш акта от някоя камера на някое кръстовище,ама карай може и да не те е заснела.Защоо просто не спазваме правилата!

признавам си че реагирах грубо като определих мисленето на някой участващи във форума хора като ограничено, но не се сдържах,поне се извиних!

А що се отнася до телефона и другите метафори (защо ли ги нарекох сама метафори като са си живи примери) ,момичета, аиде да си признаем че по-голямата част го интересува да си купи последния модел телефон повече отколкото да изчака светофара......та от там идват нещата.Замазахме си учите че сме голямата работа.Я виж колко готини дрехи имаме!

не става въпрос за богати бедни! Комуто колкото толкова, предполагам не е неоходимо да си цитираме данъчните декларации,поне мен не ме вълнуват.Вълнува ме аз като говоря за морал и правила на дъщерите си, от другата страна на другите деца също да им говорят за това.А не след години да продължаваме същият битов (между другото и безмислен) разговор спор. Да спазваме правилата,а?

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 12:03 от Амели

# 17
  • Мнения: 143
Че в България няма Гражданско общество мисля всички знаем.

Че има много лесен начин да се спре безобразието по пътищата е пределно ясно - единствено със жестоки наказания докато не остане един, на който да му хрумне да кара пил.

Не разбирам ти какво изобщо искаш да кажеш. Искаш да кажеш, че аз лично не съм отговорна към себе си и към другите ли?

Ако имаш да казваш нещо смислено - давай без много метафори, тъй като явно някъде из тях се загубваш. Какво има общо гражданското общество с новите коли и телефони или по-точно с хората, които бачкат, печелят пари и си ги харчат с кеф?

# 18
  • софия
  • Мнения: 4 985
Че в България няма Гражданско общество мисля всички знаем.

Че има много лесен начин да се спре безобразието по пътищата е пределно ясно - единствено със жестоки наказания докато не остане един, на който да му хрумне да кара пил.

Не разбирам ти какво изобщо искаш да кажеш. Искаш да кажеш, че аз лично не съм отговорна към себе си и към другите ли?

Ако имаш да казваш нещо смислено - давай без много метафори, тъй като явно някъде из тях се загубваш. Какво има общо гражданското общество с новите коли и телефони или по-точно с хората, които бачкат, печелят пари и си ги харчат с кеф?

мила моя ,ти може и да печелиш и да си караш с кеф, не само че няма лошо ами е и чудесно!
за едно съм съгласна ,няма Гражданско общество!
Не мога да знам дали си отговорна към себе си и към другите, говоря като цяло.Като сте толкова отговорни никой ли няма да отговори за червения светофар.

# 19
  • Мнения: 68
Никога не съм минавала на червено! Това съвсем сериозно. Кво- ще видя, че свети червено, но ще се засиля и ще си мина? Ми нали ако на мен ми свети червено, на други  водачи в момента им свети зелено, а често и на пешеходците. Движението в София е достатъчно натоварено, за да предизвиквам глупави ПТП-та, защото не съм изчакала 25 секунди.

# 20
  • софия
  • Мнения: 4 985
Никога не съм минавала на червено! Това съвсем сериозно. Кво- ще видя, че свети червено, но ще се засиля и ще си мина? Ми нали ако на мен ми свети червено, на други  водачи в момента им свети зелено, а често и на пешеходците. Движението в София е достатъчно натоварено, за да предизвиквам глупави ПТП-та, защото не съм изчакала 25 секунди.

Евала!

# 21
  • Мнения: 1 095
Мисля,че няма смисъл да си "вадите " очите ,момичета!
Истината е,че няма добри закони ,а тези,които ги има не се спазват,понеже няма кой да окаже необходимия контрол !
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 22
  • Мнения: 920
Винаги съм се чудела каква е целта на такава тема.  Да, има. Случва се. И всички трябва да кажем АУ! КАКЪВ УЖАС. Ми казваме го. Аз не карам пияна.  Ти не караш пияна. А мацката , която не беше пияна и със 140 отмете дете.

# 23
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ами то,дето се вика,куцо,кьораво и сакато си купи шофьорски книжки.Например са ми разказвали за един човек,който до 89-та година изобщо не го записваха да кара шофьорски курсове,защото е далтонист.Да ама,сега вече не е - отпреди 15-тина години кара кола.И друго - с толкова часове кормуване - такива шофьори.А за пияните шофьори - безнаказаността е навсякъде в държавата.

# 24
  • Мнения: 41
....докога?....

миналата година бях свидетел на подобно нещо...

пиян шофьор помете майка и син, ходещи по тротоара - момчето почина на място...

бяхме тръгнали на дискотека...  Sad

никога няма да го забравя...

 Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 1 951
иЗВЕРГЪТ БИЛ шИЗОФРЕНИК.нЯМА ДА ПОДЛЕЖИ НА СЪД.дОСЕГА СИ шОФИРАЛ БЕЗ ПРОВИНЕНИЯ.ПАРИ,ПАРИ И ПАК ПАРИ И ВРЪЗКИ!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
иЗВЕРГЪТ БИЛ шИЗОФРЕНИК.нЯМА ДА ПОДЛЕЖИ НА СЪД.дОСЕГА СИ шОФИРАЛ БЕЗ ПРОВИНЕНИЯ.ПАРИ,ПАРИ И ПАК ПАРИ И ВРЪЗКИ!
И аз преди малко побеснях, като чух, почти се развиках на телевизора!! Егати великата простотия!

А също мислех и че психично болните нямат право на шоф. книжка, страшно логично ми изглеждаше, пък то не пишело нищо в закона за това. ooooh!

# 27
  • Мнения: 25 620
Знам за един далтонист, който е професионален шофьор. Не знам точно коя категория има, но е от тежките.
Половината цигани имат книжки, при положение, че са абсолютно неграмотни. Другата половина пак са неграмотни, но карат без книжки.
По селата почти никой не вади книжка -  и те си карат без.
Останалите си ги купуват. Даже и да са добросъвестни, за парите които дават, не получават знанията, за които са платили - следователно, пак са купени...
Дементни старци карат по пътищата трошки, достойни за музей. Никой не ги спира.
На целия фон отгоре - пияните. Хващани по сумати пъти, но пуснати, за да продължат да го правят. Някой по-горе беше дал пресния случай за пияния, хващан 2 пъти за една и съща нощ. Имаше преди години по-куриозен случай - един и същ го хващат 3 пъти, пиян като кирка зад волана и всеки път му съставят акт и го пускат. Да трепе хора по пътищата, за какво друго?
Ами онзи, когото наскоро осъдиха, че помля 9 човека ли беше на автобусна спирка? Пуснат, пак хванат пиян без книжка в крадена кола... И го осъдиха след толкова много години, когато жертвите му отдавна бяха изгнили в гроба. Е, чия е вината? На пияния или на тези, които му позволяват да кара пиян?
Хубаво каза един поет навремето за един стадион, ама отде толкова много и толкова големи стадиони в България?  Thinking

Последна редакция: пн, 07 май 2007, 21:07 от Как`Сийка

# 28
  • София
  • Мнения: 1 951
А как установиха за няколко часа ,че изверга е шизофреник.Доколкото знам се правят тестове .ате отнемат време.Нали Ви казах:ПАРИ<ПАРИ<И ПАК ПАРИ<ЧЕ И ВРЪЗКИ>СЕ ИСКАТ>

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля,че няма смисъл да си "вадите " очите ,момичета!
Истината е,че няма добри закони ,а тези,които ги има не се спазват,понеже няма кой да окаже необходимия контрол !
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Закони има, няма контрол по спазването им.

Общи условия

Активация на акаунт