Откога трябва да имаме зелена светлоотразителна жилетка в колата?

  • 2 305
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
После се сетих за това, че трябваше да им поискам наредбата!
Не реагирах навреме, защото бях бясна .....  Sick
Но следващият път, когато ми поискат жилетка - няма да пропусна! Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 2 271
Точно това си мислех - че някой крупен производител, или вносител на жилетките е пуснал слух, че е задължително и хората си накупиха. Аз също се подведох по този слух, преди да стане ясно, че решението не е влязло в сила.

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
никаква жилетка няма да си купя.  Crossing Arms
и така ме е яд на тия катаджии, че айде да не си отварям устата, че много такива теми имаше вече. Close

# 18
  • Мнения: 7 111
Още не са публикували промените в ДВ.

# 19
За съжаление само се чудят за какво да те глобят или да ти вземат парички. #Cussing out #Cussing out #2gunfire
За фалшивите жилетки и аз си купих , но ми я смениха в магазина след като направих рекламация. За тези които още не са си купили - лентите на жилетката трябва да са светлоотразителни.

# 20
  • Мнения: 2 759
                    Аз пък мисля, че влязло-невлязло, по-добре е да имаш, отколкото да те блъсне някой. Аз бих взела и без закон. Нито е толкова обемна, нито 2 лева ще ми сринат бюджета  Crossing Arms.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Ъ? Зелена ли? Ние си купихме оранджава  ooooh!
Влязло-невлязло, мъжът ми реши, че е по-добре да има жилетка. Ма ако някой се заяде за цвета, ще му....сложа зелени очила  Mr. Green

# 22
  • DE
  • Мнения: 521
Ъ? Зелена ли? Ние си купихме оранджава  ooooh!
Влязло-невлязло, мъжът ми реши, че е по-добре да има жилетка. Ма ако някой се заяде за цвета, ще му....сложа зелени очила  Mr. Green

И моята е оранжева, много приятен цвят даже  Joy Купих си я от Австрия, понеже там е задължително. Както каза MechoPuh, нито заема място, нито струва милиони, а пък може да предотврати трагедия  Peace

# 23
  • Мнения: 7 837
Имаше преди време репортаж на НТВ, как циганите ги продават за 2-3 лв.,ама и те не значт защо. Тогава казаха, че е абсолютна лъжа това, но вие си давайте парите.
Вярно, че са малко. Жилетка в колата ще направи ли от простака, примерен шофьор? А, дано...

# 24
  • Мнения: 2 759
Жилетка в колата ще направи ли от простака, примерен шофьор? А, дано...
                   Колкото запалените фарове през зимата, сигурно  newsm78? Те направиха ли някого? И спасиха ли някого?

# 25
  • DE
  • Мнения: 521

                   Колкото запалените фарове през зимата, сигурно  newsm78? Те направиха ли някого? И спасиха ли някого?

Отговор на този въпрос може да даде единствено статистиката на КАТ, ако и доколкото е достъпна Thinking

Аз лично ВЯРВАМ, че светлоотразителната жилетка е също толкова необходима в една кола, колкото пожарогасителя и триъгълника. А че тя няма да превърне един идиот в примерен шофьор е повече от ясно, или....?

# 26
  • Мнения: 7 111
Жилетката е по-животоспасяваща за пешеходците. Дали да не ги задължат да се движат и тях със сигнални и по възможност бронирани жилетки.

# 27
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
аз претърпях инцидент през зимата, една от причините за който беше непуснати фарове. така че, хайде да не обобщаваме и да не правим генерални извозди.

# 28
  • Мнения: 2 759
                    Не съм правила нито изводи, нито извози. Просто казвам, че ако нещо може да има положителен ефект, е по-добре да се прави, отколкото да не се прави. Кажете 'да' на жителките  Peace.

# 29
  • Мнения: 3 880

                   Колкото запалените фарове през зимата, сигурно  newsm78? Те направиха ли някого? И спасиха ли някого?
Сигурно са спасили някого.... или трябва на всеки такъв спасен дядо Божи да му слага надпис на челото, че иначе е нямало вече да го има (за да можем да ги преброим) Wink. Един човек да се спаси от някаква наредба пак е файда Peace Пък то е ясно, че няма да помогне в 100% от случаите.
И на мен не ми пречи жилетката да си я нося в жапката, нищо че нямам намерение да сменям гума никога, но недайсе Боже да закъсам на магистралата ще трябва да изляза от колата докато дойде пътна помощ, а и триъгълника трябва да се сложи и тогава ще е добре да се направя колкото се може по-видима, пък ако ми е било писано въпреки жилетката пак да не ме видят... тогава незнам- такъв ми бил късметът Wink Тук все още е само препоръчителна, в но някои "съседки" вече е задължително.
Между другото, виждали сме хора облечени с такива жилетки нощно време на пътя и истината е, че се виждат от много далече, дори преди да се види триъгълникът. Отражението на белите ленти е по-силно от червените на триъгалника и се вижда по-далече....

Общи условия

Активация на акаунт