Не може да изкара повече от 3 дена на ясла-пак е болен!

  • 9 886
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 456
kalli
бих ти препоръчала да вземете секрет от носа и гърлото за микробиологично изследване. Според мен не е проблема в имунната система, а в нещо хронично..което просто си тлее и чака "удобен" момент за изява - температура и пр. ...
Всеки месец минаваме през тази процедура и резултатът винаги е стрептокок.  #Cussing outЛекуваме го с АБ, но отиде ли на градина "нещо" пак активира стрептокока. #Cussing out
karil какво се прави в този случай ?
kalli знам, че ще ме извиниш за прекъсването. Embarassed

# 16
  • Мнения: 2 751
kalli
бих ти препоръчала да вземете секрет от носа и гърлото за микробиологично изследване. Според мен не е проблема в имунната система, а в нещо хронично..което просто си тлее и чака "удобен" момент за изява - температура и пр. ...
Карил, скоро се наложи да го гледам около 3-4 седмици вкъщи, защото имаше коклюш в градината. Никакви проблеми не е имал.
Отиде ли за 2 дена на ясла-пак сополи.
Спра ли го, сополите на 3тия ден изчезват  Shocked
Не знам вече.
Ако продължава, ще те послушам и ще вземем секрет  Shocked

# 17
  • Мнения: 2 751
Аз не разбрах на колко години е детето, но защо не го спреш от градината щом като е постоянно болен.
Иначе на въпроса ти, да нормално е, повечето деца боледуват много в детските заведения.
Мойто мнение е че трябва да се пробва с яслата, ако стане, стане, ако ли не може да се изчака до градина. Едно дете има нужда от социални контакти, но не на всяка цена.


Калоян е на 3, пише долу, под снимката  Wink

Ако се налаг, ще го спра. А на въпроса ти защо не го спра от градина (в случая ясла)-ами, защото работя.
Естествено, ако нещата продължават в същия дух, ще го спирам.

# 18
  • Мнения: 5 468
Аз като дадох Гери на 1 г. и половина на ясла, беше същата история. Болести, една след друга, както и антибиотици..., докато накрая от тях направи спазъм и ни приеха в болницата със съмнение за астма Shocked. Тогава я спрях от ясла и си промених мнението за нея на 180 градуса. А бях голяма привърженичка на яслата...
От септември тръгва на детска градина и ми е свито от сега сърцето, как ще се справим с боледуванията... на мен също педиатърката ми казва, че вече няма да боледува, както до сега..., защото имунитета се променял с възрастта. Дано Praynig.
Ще й купувам Имун Съпорт в края на август и ще почвам да го давам. Има майки, които са много доволни от него, дано и при нас повлияе.

Да, детето не трябва да ходи на всяка цена на детско заведение, но понякога майката има нужда на всяка цена да работи.

# 19
  • Мнения: 2 751
Да, детето не трябва да ходи на всяка цена на детско заведение, но понякога майката има нужда на всяка цена да работи.

При нас не че трябва на всяка цена, но спра ли да работя, понеже плащаме жилищен кредит, ще живеем на ръба  Shocked

# 20
  • Мнения: 5 468
Да, детето не трябва да ходи на всяка цена на детско заведение, но понякога майката има нужда на всяка цена да работи.

При нас не че трябва на всяка цена, но спра ли да работя, понеже плащаме жилищен кредит, ще живеем на ръба  Shocked

Е, ние плащаме пък потребителски Tired. И го взехме, защото ми се наложи да стоя в къщи без никакъв доход цяла година. А мъжа ми е честен полицай Cry. И ние така - по ръба, по ръба, та накрая се наложи да вземем пари, които да връщаме. На ръба хич не е приятно да се живее Laughing.

# 21
  • Мнения: 1 334
Да, детето не трябва да ходи на всяка цена на детско заведение, но понякога майката има нужда на всяка цена да работи.

При нас не че трябва на всяка цена, но спра ли да работя, понеже плащаме жилищен кредит, ще живеем на ръба  Shocked


Разбира се че майката трябва да работи, ако има някой който да го гледа е добър вариант. Не съм видяла надписа под снимката. Ако можеш да изпратиш детето някъде през лятото да подиша чист въздух също е вариант, и евентуално следващата година, след като е прекарал една година в болести ще почне да ги разрежда. Моят опит е, че 1та година се боледува адкси много, влизаше от вирус във вирус, 2рата година малко е поразредил , но изкара 2 пъти скарлатина и 1 път варицела ( а между тях редовните вирусчета), докато не ходи на градина е добре, след като тръгне, максимума който изкарва без хрема е 2 седмици, след това пак една седмица на градина, после хрема, кашлица.... За справка, детето е на 5г и половина, не е малък.  Пожелавам ти здрави нерви и да преборвате бързо вирусите.

# 22
  • Мнения: 3 456
Да, климатолечението е много добър вариант, но пак опираме до време ( отпуски), пари...
За това лято и аз съм планувала поне две седмици на балкан и поне две на море. Живот и здраве...

# 23
  • Мнения: 2 751
Няма къде да го пратя....Нямаме баби по село, за жалост, а ми се иска  Rolling Eyes
Иначе всяка събота и неделя ходим на въздух на Витоша, къде на вилата....Сега планираме ходене по язовирите...  Flutter
Море не пропускаме.
Но 2 седмици на море и 2 на планина няма да стане.
Отпуската не ми го позволява.  Tired

# 24
  • Мнения: 2 751
Сега вдигна 39.8, което вече много накланя везните към спиране от ясла. Shocked
Калоян ми е постоянно болен откакто навърши 1 годинка заради 3тата сливица.
Направо вече миризмата на оцет ме влудява  Shocked
Извадихме му я и положението много се подобри.
Но когато не е на ясла  Rolling Eyes Тогава всичко е ОК.
Просто вече тея високи Т ме влудяват тотално  Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 5 289
Кали защо не пробваш със имуностимуланта Ад Ликуид Фор Кидс,доста майки са доволни от него и казват че децата им почти не боледуват.Точно затова и аз го купих,пък да видим как ще се отрази върху детето ми.Защото той 4 дни беше на ясла-хоп двустранна пневмония,тръгна пак оп на 4 ден сополи и една седмица вкъщи.
Педиатърката ме посъветва след ясла да му промивам нослето със Стеримар,защото там се събират бактерии разни и се отключват болестите.

# 26
  • Мнения: 1 753
Кали, много гадно бе.... Моите и двете непрекъснато са болни. Ани ходи на ясли и носи вируси на София. Ани ги изкарва по-леко, но София е болна почти всяка седмица. Цяла зима сме така и до ден днешен - в момента е с температура, реве през половин час, ужас е ... Не знам какво да те посъветвам. Наистина ако имате възможност пробвайте да го спреде от ясли поне за няколко месеца, да се зъвстанови организма. И после пак пробвайте. Нашата лекарка ни е казала, че пролетно време е най-лошото време за пращане на ясли, защото организма е изтощен от зимния сезон, няма набавени витамини, няма слънце... Най-добре пробвайте пак през есента.
Друго, което си мисля, че може да помогне е да пробвате с хомеопатия. Поне няма даго тровиш детето с лекарства. А пък и идеята на хомеопатията е да се засили имунитета. Ние от месец и нещо селекуваме само така, вече през няколко болести минахме и засега се справяме успешно. Доста е страшничко обаче, защото първия път когато пробвахме София ми вдигна 39.5, пиеше САМО и ЕДИНСТВЕНО хомеопатичното лекарство Беладона и бях на границата да й сложа свещичка Ефералган. Но нали алопатичните лекарства антидотират хомеопатичните и реших, че като сме се хванали на хорото ще го играем до край. Оправи се детето. Само с Беладоната. Ама бая страх брах.

Хайде да оздравявате бързо и дано укрепне малчо!  Hug

Само да добавя още нещо - за сваляне на температура използвам разбит белтък на яйце. При нас много добре действа, защото самото яйце си е студено от хладилника, а и самия белтък явно има някакво такова действие. Мажеш навсякъде по тялото. София така сваля по половин-един градус.

# 27
  • Мнения: 1 080
Аз големия го спрях .Три дни беше здрав после един месец болен а беше на три години първия път.После го пуснах на 4 години - пак същата работа .Сега е на 5 изкарва по две седмици и е с отит .Предпочитам  да живея с малко но да знам ,че детето ми е здраво .

# 28
  • Мнения: 3 456
Кали защо не пробваш със имуностимуланта Ад Ликуид Фор Кидс,доста майки са доволни от него и казват че децата им почти не боледуват.Точно затова и аз го купих,пък да видим как ще се отрази върху детето ми.Защото той 4 дни беше на ясла-хоп двустранна пневмония,тръгна пак оп на 4 ден сополи и една седмица вкъщи.
Педиатърката ме посъветва след ясла да му промивам нослето със Стеримар,защото там се събират бактерии разни и се отключват болестите.
kalli, и  аз давам на Лорена от този сироп. Днес й е осми ден. Тя беше 20 дни без прекъсване на АБ, като последните 10 беше на двойна доза за възрастта си. Дано да й помогне- то сега не е най-подходящият сезон, но при нас така стоят нещата, та реших да започна сега. Ако искаш да го пробваш -имаше такава тема скоро , но сега не мога да я открия...

# 29
  • София
  • Мнения: 903
Моята като беше  на ясла не боледуваше толкова често, колкото в градината. Така, че явно не е само от възрастта и поне при нас не се израснаха болестите с възрастта. Сигурно е така, защото в яслата имаше доста голям контрол за недопускане на болни деца , а в градината такъв контрол изобщо липсва.
От нова година насам не е ходила на градина и не се е разболявала нито веднъж. А преди това изкарваше по 2 дни в градината и след това - бронхиални спазми, Вентолин и т.н. - поне 2-3 седмици.
Защо не пробваш да смениш яслата с някоя по-добра, с по-голям контрол? Аз лично направих така - от септември ще сме в друга градина - дано нещата да се оправят поне малко ( разбира се, далеч съм от мисълта че няма да боледува изобщо, но поне да не е през 2 дни).

Общи условия

Активация на акаунт