Как напускате работа?

  • 2 526
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Напускам както трябва-с предизвестие, ако е упоменато в договора; с обучение на новия човек, ако се налага; в мир и разбирателство с шефа/ката ,защото не обичам да изгарям мостове.Много често се налага да преминеш през една и съща река два пъти.

Много точно казано  Peace

# 16
  • Мнения: 2 759
                       Веднъж със скандал. Пардон, два пъти. Хареса ми, но не ми е в стила.

                       П.П. И двата пъти сме оставали в добри отношения, просто така се е получавало в момента.

# 17
  • Мнения: 3 211
без скандали, един път със сълзи на очите, защото много ми харесваше работата и колегите, но не беше адекватно заплащането

# 18
От 4 години не съм напускала работа, но последния път си тръгнах с гръм и трясък. Предишният ми шеф един месец ми криеше трудовата книжка, защото ми беше хоби да напускам всяка седмица и беше свикнал.  Flutter
Като не върви , не върви. няма смисъл да отлагаш ,защото става по-непоносимо.И при мен така не ми дадоха мирно и тихо да напусна  и последва hit голям гръм и силен трясък.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Напускала съм 2 пъти. Не съм правила скандали, но след като съм била недоволна от някое условие, няма как да продължа да поддържам някакви отношения с шефа.
Първия път ми насадиха отговорност за 10 човека и ми удържаха от заплатата за техните грешки, които нямаше как да предотвратя - просто казах на шефа, че не съм съгласна с това условие и си тръгнах.
Вторият път шефовете имаха някаква параноя, че все някой ги краде и лъже и из целия офис имаше микрофони и камери. Забременях и не ми издържаха нервите на постоянните проверки и подвеждащи въпроси - тръгнах си една седмица, след като ги уведомих.

# 20
  • Мнения: 1 095
С крясъци не ми се е налагало да напусна,но ако се наложи може да го направя.  Twisted Evil
До сега все мирно и тихо е ставало и то след години стаж в дадената фирма. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 647
Ами предната работа напуснах съвсем нормално, без скандали. Даже с шефовете сме си приятели и ходим заедно по купони. Не мисля, че е добра стратетегия да се караш с работодателите си, защото не се знае кога ще имаш нужда от тях. А и е тъпо да се разделяш със скандал. Не говори добре за теб.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първият път забременях и имах проблемна бременност и излязох в болнични. След 2 години майчинство така и не се върнах.
Втория път напуснах, защото заплатата беше много ниска , известих една седмица по-рано.
Третия път напуснах защото трябваше да замина за чужбина с мъжа ми. Мъжа ми и бившия шеф пиха по уиски а аз си събирах партакешите  Laughing
С всички бивши шефове поддържаме все още приятелски взаимоотношения, пращаме си имейли по празници и т.н

# 23
  • Мнения: 332
Напускам както трябва - с предизвестие, ако е упоменато в договора; с обучение на новия човек, ако се налага; в мир и разбирателство с шефа/ката ,защото не обичам да изгарям мостове.Много често се налага да преминеш през една и съща река два пъти.
и аз съм така, тихо и кротко  Mr. Green

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Както си му е редът. Скандали не е имало никога.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
С една колежка заедно подадохме молби за напускане и после един месец пихме кафе в офиса, защото май нямаше много какво да правим. Само имахме задача да подберем кандидатури за заместнички.

Единственото хубаво нещо от напускането беше, че на прощалното ни парти дойдоха всички колеги за да ни пожелаят "На добър час".

# 26
  • София
  • Мнения: 900
Напускала съм два пъти.
Държавен ансамбъл
през далечната 1990 - нямаше как.
Просто нямаше развитие и изпреварих събитията.
После щеше да ме боли повече.

Втория път
пак достойно,
с кутия бонбони и получих
най-страхотния комплимент в живота си  Embarassed
Договорихме предизвестие, отпуски и
всички подробности  Peace

След две години ме поканиха
да се върна  Wink

Но има и друга страна
На първата ми месторабота,
се опитаха да се изгаврят с мен  Mr. Green

Горкичките - сигурно още им държи влага  Wink
Наруши ли някой, чувството ми за справедливост,
ставам безмилостна - боря се докрай!!!

И пак сме в добри отношения  Laughing

Опита ми показва,
че когато не позволяваш, да се подиграват с теб,
някак всички започват да те уважават  Mr. Green

Не само месторабота,
а и всички отношения приключвам с "цветя и рози" !!!

Caprari го е казала страхотно  Peace

# 27
  • Мнения: 7 111
С най-добри чувства. Разделяла съм се с приятели. Беше на маси и със сълзи в очите. След това ходих още няколко пъти на техни сбирки. Сега се виждаме по-рядко. Но винаги с приятелско чувство.
А, да. Шефката ми се сърди известно време, че напускам. Кефех я.  Grinning Любов към магарето, което носи на работа. Бързо й мина, но й загубих координатите и на рождения й или имения й ден не мога да я поздравя.
 

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Предпоследната със скандал Laughing ooooh!
А последната с много добри чувства от двете страни.Шефовете ми бяха страхотни хора  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 337
Два пъти съм напускала и двата пъти много цивилизовано с предизвестие и обучение на заместник. и до ден днешен сме в отлични отношения с бившите шефове и колеги и си сътрудничим.
в момента работя във фирма, която беше клиент на предходната ми. хората ме харесаха, поканиха ме и продължаваме активно да работим с "бившите".

Общи условия

Активация на акаунт