Седмокласна изпитна тема - 15.06 - 21.06 между баловете, класиранията и валериана

  • 90 850
  • 1 918
  •   4
Отговори
# 900
  • Мнения: 128
Моята госпожица е доволна като цяло. Каза, че тезата била от трудните и очаква малко по- малко от обикновено (на пробните). За преразказа не каза много, ще видим като излязат резултатите.
Самият тест на мен лично не ми се стори труден, но може би защото покрай всичките пробни, които обсъждахме вкъщи в последно време понаучих и аз някои неща.
Остана математиката и може да започваме лятото Simple Smile

# 901
  • София
  • Мнения: 17 384
Може ли линк към скалата за точките за първия модул? Нещо не намирам как да си сметнем точките.
https://www.mon.bg/nfs/2026/06/nvo26_bel_7klas-otgovori_17062026.pdf

# 902
  • Мнения: 7 016
Моята каза - Хмм, защо по математика не е в четвъртък? Да минава вече и толкова.

# 903
  • shumen
  • Мнения: 22 190
Моят на първа част си ги сметна към 60 точки и на преразказа към 20-25.Общо някъде към 80 точки.Математиката не му е силна и трудно му върви,но каквото такова.

# 904
  • Мнения: 1 330
Моята дъщеря си откри 3 грешки + на единия въпрос не знаела какво е отговорила :X
За капак хремата ѝ бая се влошила, подсмърчала през цялото време и мислила течащия нос, защото оставила салфетките при приятелка...
Ама.. каквото-такова, само се моля за математиката де не се влошава, че уж на нея разчитаме.

Аз съм толкова заета на работа, че дори време за притеснение нямам. Както е тръгнало докато намеря време да се притесня и всичко ще е свършило Simple Smile

# 905
  • Мнения: 825
Как ги изчислявате тези точки? Моят син само за теста може да прецени.

# 906
  • София
  • Мнения: 17 384
Ако е ходил на пробни, знаете как обикновено се е представял там на теза и преразказ.

# 907
  • Мнения: 242
И моята дъщеря първоначално си открила само една грешка. Когато излязоха отговорите от МОН, откри още 3. Т.е. е - 8 точки на тестовата част.
Ако приемем, че на преразказа и тезата ще има точки, колкото на пробните, т.е.  30 и още 5, би трябвало да има 86 точки.
Свършила работа вече, но нея това я успокоява, защото математиката не й е много силна. Целта беше БЕЛ да я компенсира.

# 908
  • До морето
  • Мнения: 8 222
Добро утро, може ли някой да пусне обобщенията на видовете задачи, които Мишленцето направи? Благодаря.

# 909
  • Мнения: 9 116
Boho chic , виж в предната тема. На 24.05 съм направила скрийншот на задачите, които е пуснала Mishlence. Виж около тази дата неин пост.
П. П. Пост 400 на Mishlence от предната тема.

# 910
  • София
  • Мнения: 2 657
Нали задачите от втори модул може детето да ги решава и на гърба на листа от беловата, ако не му стигне мястото на лицевата част? Сканира се и от двете страни?

# 911
  • у дома
  • Мнения: 8 404
Нали задачите от втори модул може детето да ги решава и на гърба на листа от беловата, ако не му стигне мястото на лицевата част? Сканира се и от двете страни?
Аз забелязах,че на гърба ги няма ограниченията за сканиране от двете страни,та хич не съм сигурна нито дали може,нито дали не може и също се чудя...
Може би Ганис като оценител и проверяващ знае...
Например текстовата зад от доп НВО миналата година е доста обемна за писане и трудно би се хванала ба 1 стр.

# 912
  • София
  • Мнения: 2 657
Нали задачите от втори модул може детето да ги решава и на гърба на листа от беловата, ако не му стигне мястото на лицевата част? Сканира се и от двете страни?
Аз забелязах,че на гърба ги няма ограниченията за сканиране от двете страни,та хич не съм сигурна нито дали може,нито дали не може и също се чудя...
Може ли Ganis или някой проверител по математика да се включи. Тази година има нов изпитен комплект по математика и никой не го е виждал още, нали.

# 913
  • Мнения: 9 079
На листа за втората част се пише от двете страни. На всеки свитък, там където не се пише е напечатено с големи букви - тук не се пише.

На страниците по математика има номер на задачата за която е решението.

Дописвам Simple Smile
Няма нов изпитен комплект. Единствената разлика е, че малката бланка с данните на детето не се къса. Идеята е да се спести времето за засекретяване и разсекретяване.

Последна редакция: чт, 18 юни 2026, 07:50 от Hope for Two

# 914
  • София
  • Мнения: 5 629
Ето как изглеждат свитъците.
Не се пише от двете страни.
https://ou-gbenkovski.com/images/Pidief/%D0%9D%D0%92%D0%9E/NVO%2 … za%20otgovori.pdf

Общи условия

Активация на акаунт