Преписва(х)те ли?

  • 13 074
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 803
В у-ще редовно, признвам си...В седми клас преписах по биология - беше ми се паднало за вътрешното устройство на гущера. Но като ставах да си предам контролното, учителката видя някакви листове под стола ми (пищова ми паднал, без да видя). Съответно каза, че няма да ми проверява контролното и ако не искам двойка, следващия път да й разкажа урока устно. Научих си прилежно, разказах й го и тя ми писа 6.
Не си взех поука, е, взех си - как да правя по-финни и малокалибрени пищови и къде да ги крия.
Преписвала съм само по предмети, от които нищо не отбирам (химия,физика, математика). А,и по л-ра веднъж, но там случая беше различен - знаехме темите от миналия ден и просто вкъщи си написах темата на спокойствие; сама си я развих, цялата сама си я написах - просто разполагах с повече време, отколкото ни даваха в у-ще тогава.
А и по история се е случвало Embarassed Но пък като ме вдигаха да ме препитват си знаех нещата. Просто съм слаба с дати и имена.

 Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 1 951
НЕ.

# 62
  • Мнения: 5 877
А сега явно студентите масово пишат домашните си с гугъл.
И пак с гугъл се разбира кой откъде е преписвал.
Аз да предупредя.

# 63
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
нон стоп преписвах, не защото бях тъпа / винаги на устен имах 5 или 6/, но страшно ме кефеше !!! вдига ти се адреналина и после се чувстваш горд че си надхитрил някой , и не са те хванали!!! Mr. Green

# 64
  • София
  • Мнения: 3 708
Да
Предпочитах да преписвам отколкото да уча
Случвало ми се е да назубря нещо и да пиша-пиша...и накрая 3-4 #Cussing out
Така че си правех пищови и преписвах.Не се срамувам да го кажа-повечето неща с които ни пълнеха главите така и не са ми от полза,саом да ис хабя сивите клетки Mr. Green
Сега не ми се налага....няма от кой и защо

# 65
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Мнооого преписвах! И в у-ще и в унито! Започнах от 5ти клас и докрая бях станала супер хладнокръвна! Преписах даже и на кандидат-студентския изпит по География - изкарах 5.60! Mr. Green

Но и си учех де, хайде да си кажа, че то докато си направя пищовите и научавах всичко! Wink

Имахме един преподавател по физика. Човека винаги ни казваше на колко групи ще ни раздели и кои въпроси на коя група ще даде на контролното. Всички се втурвахме да правим царски и други пищови на въпросите. Човека ни даваше контролното подписваше се на листата/царските пищови отпадаха/ и си сядаше спокойно на бюрото да ни гледа как се потим да преписваме. Понякога даже излизаше от стаята. Накрая ни каза, че преписвайки едно и също нещо два пъти - на пищова и на контролното, а преди това и сме го прочели, ние сме го научили много по - добре отколкото ако не сме си направили пищовите. Така поне бил сигурен, че нещо сме научили от предмета му! Simple Smile

# 66
  • Мнения: 68
Никога не съм преписвала. Защо да го правя, след като учех сериозно и знаех всичко? Не би могло да ми бъде по-унизително от това да ме хванат с пищов. Все едно съм толкова тъпа, че не мога да седна и да науча това, което след време ще трябва да ползвам и което всеки друг е могъл да научи. Всъщност никога не съм учила за оценки, а за знание, така че не съм имала проблеми с никакви изпити.

# 67
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм преписвала.
Не мога.
Пише ми го на челото, изчерявам се, потя се..ужасно е!


Същата.
Обаче много ме бива да подсказвам Blush и да пускам листове с решени задачи. И да решавам на хората тестовете, пък за моя да не остава време. Мъжът ми и досега се фука, че съм му изкарала 5,50 по руски, пък моето е 3,50 Embarassed

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
да - в училище крайно трагично, в университета много успешно
Сега?
Не, не ми се налага ...
Като Асса. С малката разлика, че в университета ми се наложи на няколко пъти, но толкова нерви и негативни емоции имаше покрай опитите ми да препиша, без да ме хванат, че се отказах в крайна сметка от това занимание...

# 69
  • София
  • Мнения: 3 421
 Не!
 Мога, но не искам!
 За същото време за което аз учех, съквартирантката ми правеше пищови. Е, и двете изкарвахме отлични оценки, но с разликата, че на мен ми оставаше нещо в главата.

Иначе много успешно подсказвам - дори на изпита за листовките си разменихме листовките с една приятелка и реших и нейните.

# 70
  • Мнения: 648
Ми не Rolling Eyes Имах един единствен опит в училище и оттогава си извадих важния извод, че не ставам за тия неща, по- лесно ми е да си науча нещата, отколкото да правя пищови, да се чудя как да ги ползвам ooooh! Не е за мен тая работа Crazy
В училище и аз подсигурявах контролните на един съученик по математика, а той ми покриваше гърба от друг, с който враждувахме: еми нямаше как да се съглася, че Ахил е жена Crossing Arms

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 10:40 от Nadejdica

# 71
  • Мнения: 3 405
Аз не, много ми терперят ръцете, притеснявам се.
Два-три пъти съм минавала с царски пищов.

# 72
  • Мнения: 1 427
Преписвала съм, в повечето случаи неуспешно....

# 73
  • в Низината
  • Мнения: 705
И в училище преписвах, но до университета вече се бях специализирала. Сега не ми се налага.

# 74
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
да, в училище. математиката ми беше абсолютно тепонятна наука, както и химията.
в университета - няколко пъти, много ме беше шубе Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт