ПЛЕВЕНСКА майска

  • 11 525
  • 273
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 421
Момчиета вашите деца на родителите ли са кръстени?  Аз имам вече малък спор,защото не искам да кръщавам бебо на никой от бабите и дядовците,а те се натискат.Чудя се вече какво да им обяснявам  newsm78  Tired

   В край на сметка - нищо  Whistling

# 226
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Марио е кръстен на дядо си(т.е моят баща)Марин и на татко си Момчил.И мето го избра мъжът ми,аз бях в началото против и исках да е Мартин,но сега не съжалявам.В града всяко второ дете е Мартин.Това да кръщаваш детето си на баби и дядовци си е отживелица за мен.Няма да го обичат по-малко ако не е кръстено на някои от тях,така че вие с бащата си решете как да го кръстите.Така е според мен.

# 227
  • София
  • Мнения: 9 905
Аз да не се хваля,но моите деца не се будят нощем от съвсем мънички-на месеци бяха.Пък откакто ги отделихме сами в стая-Мими беше на 7 месеца,съвсем добре си спят.е,не казвам,че съвсем никога не се будят,но определено като са сами в стая спят много по-добре! Peace
За имената-Бояна е на свекъра,а Мария-на майка ми.Никоя не ме е натискал как да ги кръстя,така решихме-и двамата с мъжа ми обичаме българските имена.

# 228
  • Мнения: 15
Момчиета вашите деца на родителите ли са кръстени?  Аз имам вече малък спор,защото не искам да кръщавам бебо на никой от бабите и дядовците,а те се натискат.Чудя се вече какво да им обяснявам  newsm78  Tired

   В край на сметка - нищо  Whistling


Ами според мен, след като по закон презимето и фамилията се определят от бащата  (не зависят от теб, а са на "татковия род") , то поне първото име си го определи ти сама. И ти имаш право на избор.

# 229
  • Мнения: 248
За имената - дъщеря ми е кръстена на свекъра ми, а синът ми на баща ми. Никой не ни е натискал. Така си решихме ние.
vesi@, в яслата, в коя група ще бъдете?

# 230
  • Мнения: 5 026
 Божидар е кръстен на свекър ми-Благой. От начало бяхме решили да не е на никой, избрахме Йоан за име, но на мен в последствие нещо не ми хареса. Никой не ни е натискал. Решихме да го кръстим на свекър ми, защото името е хубаво, а той пък как се радваше....Името го избрахме пред Родилното  Mr. Green От 8-я месец все ръчках Анатоли да избираме име, а той-има време  Grinning
 В тая връзка, моя приятелка ми каза:"Не кръщавай детето си на човек, който не е важен и любим за теб..или нещо подобно" То не, че свекър ми ми е любим ,но името не прави човека  Laughing

# 231
  • Мнения: 7
Добър ден Simple Smile
Днес изпращахме учениците от 12 кл.Ако сте били по центъра около 11-12 ч.и сте видели едни мацки в бални рокли , да знаете, че това са моите ученички .
Бързо оздравяване на всички болни малчогани.

# 232
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Мериан,вчера директорката каза,че като идем на 04 ще види в коя група ще ни сложи.Кажи ми моля те в тази ясла децата често ли боледуват?То си зависи и от детето де.Марио до сега не е бил болен и се страхувам да не почне с настинките.

# 233
  • Мнения: 7
Относно имената на децата. Нашите сме ги кръстили съответно баткото на сверър ми, а малката на моята майка ( заслужили са си го хората ). Според мен бабите и дядовците го приемат като жест на уважение спрямо тях и винаги са много горди когата внучето е кръстено на тях. Само че има един проблем - в повечето случаи бабите и дядовците са 4 , а децата 1 или 2 . Може на края да има обидени , за това много майким предпочитат други " неотрални " имена .

# 234
  • Мнения: 2 556
Мен никой по никакъв повод не ме е натискал за имената на децата , избрах си ги сама, с одобрението само на мъжа ми. Друг не съм и питала. Майка ми беше много радостна отначало, тъй като и двамата дядовци са с името Георги и тя беше убедена, че ще имам задължително малък Жорко Simple Smile После прие факта, че няма да е точно Жорко сравнително спокойно  Mr. Green

Та при нас баби и дядовци въобще не са правили въпрос за имена, но всички приятели се изредиха да ме питат как така съм предпочела Габриел пред хубавото българско име Георги. В един момент верно ми беше писнало.  Tired Затова пък втория път за Кари, чието име е къде-къде по-необичайно, никой не посмя да се обади, явно вече имаха тренинг.

По принцип Карен е кръстена на свекърва ми Катерина и на моята любима баба Калина. А Габи на себе си, но казвам, че е с буквичката на дядовците, което си е вярно все пак.

# 235
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Виктор не екръстен на никой. Някои казват, че е на мен. В началото питах Иво (нашия тати) иска ли да кръстим детето с неговото име или буква, но в последствие се оказа, че имам сериозни проблеми с бременността, но устискахме- аз и бебето  и победихме. Това беше повода да кръстим детето "Виктор" (victory=победа). Дано името му носи късмет и  винаги да е победител.
Честно казано имаше сърдити  от решението ни.

# 236
  • Мнения: 248
vesi@, какво да ти кажа - приготви се психически, че децата боледуват. Когато Ники тръгна на ясла първите две седмици изкарахме без болести. И после се почна - 3 дни на ясла, 1 седмица в къщи, 4 дни на ясла, седмица в къщи. Не е боледувал от нещо сериозно, но винаги започваше с хрема и след това задължително кашлица. И аз предпочитах да го спра от ясла, за да се стабилизира и да не се стигне до антибиотик. Последния път ходихме цял месец без прекъсване. За нас това беше голямо постижение и ето - варицела и след нея усложнения от падналия имунитет.

# 237
  • Мнения: 22 535
Момичета, една позната мама продава детско легло с матраче, кошара, количка и шкаф за преобличане, т.к. заминават за чужбина. Таткото е преместен да работи  и се налага да заминат всички заедно. Който има желание може да ми се обади да му дам телефон за директна връзка. Утре ще пусна обявата в продавалника със снимки. По принцип вещите са скъпи като изключим количката (Чиполино Бевърли-розова) и си заслужава. Имайте в предвид, че леглото и кошарата са чисто нови (детето е на почти 3г., но не ги е използвало).

Аз се интересувам от леглото и шкафа за преобличане. Така или иначе ще си купувам чисто нови, ако са запазени ще е хубаво.

# 238
  • Плевен
  • Мнения: 238
Лично мое мнение е че трябва да си кръстиш детенцето както сам решиш,нека си питат бабите и дядовците.Важно е името да ти хареса,аз например като разглеждам именниците не пропускам имената които започват с буквите на бабите и дядовците,но разглеждам и всички останали.Дори и да избера име с първата буква на някой от тях това не означава че бебо е кръстен на тях.
А нашият татко е твърдо против да кръщаваме бебо на някой дори на него самия,макар че аз много исках да е Георги,но той не та не.

# 239
  • Мнения: 22 535
Аз смятам, че детето не трябва да се кръщава на някой роднина, или нещо подобно.
То си има своя индивидуалност и трябва да носи име, което да отразява именно нея.
В доста държави има традиции, Китай, Япония и др. в които името се избира много внимателно, но със сигурност детето не носи името на роднина, а свое собствено.
Така че тези отживелици в България, че първото дете трябва да се кръсти на свекъра или свекървата, пък второто на еди си кой са пълни глупости.

Общи условия

Активация на акаунт