Ядосвам се,казвам лоши думи и после съжалявам.

  • 2 900
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 978

Точно така. И освен това, вземи поговори сериозно с него - да не се скатава, да става нощем да помага и той и въобще да вземе отношение по въпроса. Все пак дететето е и на двама ви и грижите и радостите - също.
А на теб лично бих препоръчала на това хубаво време да прекарвате повече време навън и винаги, когато имаш възможност, лягай да подремнеш през деня. Зарежи домашната работа за утре/вдругиден/уикенда/другата седмица и почивай.
[/quote]

Това е и моето мнение

# 16
  • Мнения: 6 461
Нормално е да си изнервена.
Особено от липсата на сън.
Гледай да си поспиваш и през деня когато бебо спи.
Няма смисъл да изостряте обстановката в къщи като си го изкарвате един на друг...това не е решение.
Почивай през всяка минута когато ти се е отдала възможност.

# 17
  • Мнения: 475
На всичко това майката му е мрънкане.Очевидно почти всички минаваме през този период.Настрой се на вълна,че мъжете поради недоразвит инстинкт доста по-късно им узрява в главите,че и те трябва да полагат някакви грижи за появилото се човече.За съжаление при някои това става доста бавно и именно това е изнервящото в случая.Можеш да започнеш бавно и напоително да му мрънкаш за това и онова,защото те по принцип сами не се сещат за нищо,все трябва някой да ги ръчка.От скандали и нерви няма полза.Така,че мила,въоръжи се с търпение и мрънкай!Мъжете най-мрязат да им се мрънка и от немай къде започват да правят нещата,само и само мрънкането да спре.Всичко ще бъде наред.Само не си го изкарвай на бабчето.То с нищо не е виновно,че татко му не вдява за какво иде реч.  bouquet

# 18
  • Мнения: 603
Да бях изнервена, но не си го "изкарвах на бебето". Изкарвах си го на мебели. Отивам в другата стая или на балкона и си удрях с юмрук къде-що сварех. Помага....
 

# 19
  • Мнения: 1 273
Никога, ама никога не съм си изкарвала яда на бебето, но за сметка на това околните бяха вдигнали ръце от мен.

# 20
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Тези дни съм нещо много нервна,таткото вкарва допълнително напрежение защото бяга от отговорности и особено Калоян като се събуди нощем полудявам #Crazy #Crazy #Crazy
Така ми липсва сън,чувствам се толкова уморена.
И накарая всичко изкарвам на бебето и после жестоко съжалявам и направо ми се плаче. Sick #Cussing out
Едвали съм само аз така.
Споделете мамчета как се борите с нервите.
Toва че си нервна  е напълно разбираемо- сега хормоните ти се "бият" в теб.
Не е лесно да станеш майка особено за 1 път и ако няма кои да ти помага.
Не си го изкарвай на мъжа ти , защото той най вероятно е на работа по цял ден и също е уморен.НО не си го изкарвали на бебчето, защото независимо че е малко усеща когато мама е ядосана и това  не  е добре за него.Когато усетиш че не  можеш повече сложи бебо в леглото излез от стаята за 5-10 мин- излез на терасата и там викай и се карай колкото искаш Mr. Green
Опитай може и да ти помогне.
Ще видиш след време как организмът ти свиква с 5-6  сън в денонощието и ще ти  е по-лесно.
А и бебо като види че мама  е happy  ще стане по-спокоен.
Ние вече заспиваме в 21.30 и се буди да папа чак в 4.30-5.00- дава шанс на мама да се наспи Joy
Ще ти е по -лесно след време , не се предавай.
Вили

# 21
  • Мнения: 1 081
Уф...И аз понякога виквам подир дребния...И аз съм съвсем сама-таткото постоянно пътува, бабите идват за по час-два седмично, колкото да се нарадват на малкия, от Нова година насам той се буди на по 20-30 минути нощем, заради зъбите, не иска да яде твърда храна-така че нон-стоп го кърмя, и на всичкото отгоре от едно известно време насам започва да прави напук. ДА!НАПУК! Колкото и странно да звучи за бебе на 9 месеца-инати се и прави напук.И аз "изтървам влака" и почвам да викам...И той ревва, и се напикава в гащите, и почва едно гушкане и пране. За ядовете нощем-примирих се вече, и само го гушкам и го  кърмя, че да му минават по-бързо тия зъби. Обаче денем понякога-как да го оставя да си прави каквото иска, като той обикновено иска да бърка в контактите, да изтръгва кабелите за ТВ и НЕТ-а и да яде пирончетата. Колкото съм могла съм обезопасила къщата, ама след като  му обяснявам по 200 пъти, че така не трябва, че е опасно, премествам го на друго място, давам му друга играчка- той почва да се дере от инат. Така че и аз се чудя как да се боря с тези ми нерви.Сори, че става ужасно дълго.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Все едно аз съм го писала с изключение на незаинтересования татко
И досега ме хващат лудите понякога...викам ,карам се,плача...после съжалявам
Но еднообразието на всекидневието ме подтиска понякога и може би това е причината..
Детето ти още е мъничко,ще се нагодиш и ще свикнеш...Съвет да не се ядосваш не бих ти дала,защото няма да е справедливо при положение че и аз не го правя
 Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 248
Не си го изкарвай на бебчето, то не е виновно за нищо. Бебе е, сладко и чаровно. Всяко бебе (или почти всяко) се буди нощем и човек когато реши да има бебе, трябва да го знае това. Да приеме, че няма да спи поне 1год. пълноценно, че трябва да отделя време за малкото същество.

# 24
  • Мнения: 4 621
Нормално е да си изнервена.
Особено от липсата на сън.
Гледай да си поспиваш и през деня когато бебо спи.
Няма смисъл да изостряте обстановката в къщи като си го изкарвате един на друг...това не е решение.
Почивай през всяка минута когато ти се е отдала възможност.

Аз също бях изнервена в началото след раждането, но го преодолях. Въздържах се да си го изкарвам на мъжа ми и малката и постепенно се успокоих и се настроих положително Peace

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Не очаквай нищо от таткото, но незабравяй да му напомняш да ти помага с каквото може. Ако кажех на мъжа си да измие чиниите, да пусне прахосмукачка, да изглади или да простре прането прави го без проблем - НО трябва да му го кажа. Може 3 дни да гледа неизмитите чинии и няма да му дойде на ум, че може да ми помогне. Леко и тактично го карай да ти помага. Той работи, за да ви издържа и не знае какво е да стоиш цял ден с детето. Като му казвах,ч е детето е ревало 2-3 часа за него бе само статистика, докато веднъж си дойде по-рано и чу малкия да се дере неутешимо юнашката близо 3 часа. Още на 20-тата минута ме караше да звъня на докторите и да питам какво би могло да му има на бебе с колики та  да се дере толкова. След като си взе 3-те часа рев малкия се успокои и заспа, а на баща му светна лампичка, че не е лесно 3 часа да го слушаш, да го гушкаш, да обикаляш из къщата и да се чудиш как да успокоиш малката душичка.
Правете съпричасни мъжете си с ежедневните проблеми. Не се опитвайте да носите всичко върху себе си. Давайте им да сменят памперси и къпят децата. Моя вече е станал спец в областта, а в началото не знаеше как да хване бебето, ако не му го наместя в ръцете Simple Smile
Най-лесно се казва не мога, но това не решава проблемите.
Добре, че намерих правилния път към съпруга си и той започна да помага повече в домакинството.

Подкрепям мнението на ra4e!

Наистина правете мъжете си съпричастни!

# 26
  • Мнения: 2 757
ох ... настрой се , да не разчиташ на мъжа си и така ще ти е по- лесно ....

И аз това щях да кажа. Представяй си, че си самотна майка и нямаш друг избор  Wink Всичко е в главите ни - не очаквай нищо от никой. Така ще си спестиш разочарования, а може и да получиш приятни изненади. Има самотни майки с по 2-3 деца и се оправят. Ти ли няма

# 27
  • Мнения: 2 331
Не очаквай нищо от таткото, но незабравяй да му напомняш да ти помага с каквото може. Ако кажех на мъжа си да измие чиниите, да пусне прахосмукачка, да изглади или да простре прането прави го без проблем - НО трябва да му го кажа. Може 3 дни да гледа неизмитите чинии и няма да му дойде на ум, че може да ми помогне. Леко и тактично го карай да ти помага. Той работи, за да ви издържа и не знае какво е да стоиш цял ден с детето. Като му казвах,ч е детето е ревало 2-3 часа за него бе само статистика, докато веднъж си дойде по-рано и чу малкия да се дере неутешимо юнашката близо 3 часа. Още на 20-тата минута ме караше да звъня на докторите и да питам какво би могло да му има на бебе с колики та  да се дере толкова. След като си взе 3-те часа рев малкия се успокои и заспа, а на баща му светна лампичка, че не е лесно 3 часа да го слушаш, да го гушкаш, да обикаляш из къщата и да се чудиш как да успокоиш малката душичка.
Правете съпричасни мъжете си с ежедневните проблеми. Не се опитвайте да носите всичко върху себе си. Давайте им да сменят памперси и къпят децата. Моя вече е станал спец в областта, а в началото не знаеше как да хване бебето, ако не му го наместя в ръцете Simple Smile
Най-лесно се казва не мога, но това не решава проблемите.
И аз се ядосвах и нямаше на кого да си го излея и само чаках да си дойде таткото и да го подхвана, но на детето не съм викала - но пък ревях като за световно Simple Smile
Добре, че намерих правилния път към съпруга си и той започна да помага повече в домакинството.

много съм съгласна с това мнение.само ,смятам,че на тати не че не може да се разчита,а него просто го няма вкъщи-нали работи.но ,след работа,нашия тати помага и то вече сам се сеща.но ние имаме 2 дечица с 2-годишна разлика и просто няма как да ме остави сама.
аз на беба не викам,но на брат и често ми се налага да го правя-по-точно говоря високо,без да го обиждам.той си прави оглушки и привлича внимание с бели-все още ревнува/според педиатърката ни/.когато беше бебе,много плачеше. аз се побърквах.само чаках тате,връчвах му го в ръцете-почти без да говоря-бягах в някоя стая на тъмно и плачех ли плачех.помагаше.после разказвах на тати за нервите и всичко приключваше-вече бях спокойна.но,на мен безсънието май не ми пречи много.
сега с беба е различно.тя е много спокойна.само дето нощем се будя-диша тежко, а аз спя много леко.и сега всички тези нерви,свързани с отглеждането на новородено ги няма.пожелавам на всички семейства толкова спокойни деца,а ,ако не-спокойно,това е временно Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 10:26 от sholio2000

# 28
  • Мнения: 9 050
Имам една приятелка. Тя, като се събудеше вечер детето и започваше да налага мъжа си със дрънкалката, за да се събуди и да стане  Joy

Аз също използвах метода със спане в друга стая. Така се настроих към ритъма на бебо и дори през деня си поспивах с него. И гледах детето. Таткото сутрин ставаше, отиваше на работа....имаше си нормален режим, но аз имах друг. Много пъти се е случвало вечер да се прибере от работа, а ние с дребосъка си спим сладко, сладко. Няма вечеря, няма нищо. Ама голяма работа. Нали за това са кварталните пицарии  Laughing

Така ни беше по-лесно и на двамата. Аз не се трепя да свърша всичко - да сготвя, да направя салатата, да изчистя, да подредя...а пък таткото се наспива и е работоспособен.
После, когато малкия почна да спи по цяла вечер, всичко си тръгна нормално. Вече спяхме заедно и аз можех да си върша всичко, без да се изнервям.

# 29
  • Мнения: 19 300
според мен трябва да казваш на таткото да помага.мъжете са разсеяни и в много случаи не го правят нарочно а просто не се сещат,а   не могат да разберат какво е да стоиш по цял ден вкъщи да вършив дом.работа.в началото и аз се ядосвах че не се сеща да помага и че спикато пън когато бебето плаче нощем.обаче му се размрънках няколко пъти и сега много помага.той не е наясно какво трябва да прави.тррябва ти да му покажеш и да си търпелива ако не разбере от първия път Mr. Green
а бебенцето няма вина,не си го изкарвай на него

Общи условия

Активация на акаунт