Каква слънцезащитна козметика използате за вешите деца

  • 3 951
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Zdravey Verdad,
Razbira se ,4e imam,

Misalta mi be6e za vsi4ki tezi kozmetiki- kolko sa vredni vsa6tnost, no nie ne se zamislqme.Idva lqto, kupuvame, maжem i kuponat te4e.
Tova e himiq , koqto popiva v koжata i rano ili kasno dava otragenie.
Razbira se ,  cveta njama zna4enie, no hora s mnogo svetla koжa, sa mnogo po-uqzvimi pod slun4evite la4i. Preporakata mi be6e, za postepenno izlagane na slunce i ne mnogo prodalgitelno vreme.Taka koжata si sazdava estestvena za6tita. Ne prekalqvayte s plaжa , po  obedno vreme   Nature Sunny
Naprimer, s moeto dete, ot 3 mese4nata mu vazrast , po4ti vsqka sutrin hodim na plaжа, (dori tam q karmeh) , a kogato mi se e nalagalo da butam koli4kata pod silnото slance, (a malkata spi ), vinagi q pokrivah s tenzuhena pelena, mislq , 4e ne sam zgre6ila, deteto mi se 4uvstva6e mnogo dobre.  Uspqvala sum da q opazq ot izgarqniq, dali sas stoene pod 4adar ,ili s tanka bluzka , za6toto decata obi4at da igraqt i ne gi interesuva , dali sa na slunce ili sqnka.
Do sega v golqma stepen sam se vodela ot instinkta si , a ne ot preporakite i mneniqta na vseki kogoto sre6tna.Razbira se bila sam saglasna s nqkoi.

za UV la4ite e vqrno.

V golqma stepen,  umerenoto e po-polezno ot prekalenoto.

Ne zadalgavam nikoy da se saobrazqva s moeto mnenie, prosto spodelqm ot  opita si i ne tvardq 4e sum mnogo kompetentna.

 Prodalgavam da se u4a.  book newsm63

# 31
  • София
  • Мнения: 938
Био-дерма с минерали, за атопична и чувствителна кожа, фактор 20+.

# 32
  • Мнения: 1 937
Gunaidan, да, за да се защити от UV-лъчите кожата произвежда меланин.
Рисковете от ултравиолетовото лъчение обаче са многопосочни - имунна система, очи...
Подробни изследвания на Световната здравна организация има тук
Изработен е и UV индекс.

Дори и зелените не отричат борбата с вредното влияние на слънцето:
"Според анализа и класацията на марките на Ethical Consumer, битката за защитните лосиони пак е спечелена от био-продуктите. Ако имаш възможност сe снабди с Dr. Hauschka, Urtekram, Weleda (това е топ три в класацията, т. е. най-доброто което можеш да направиш за себе си и за тялото си). След тях са и Green People  и Lavera. Накрая на списъка са Nivea, Piz Bruin, Body Shop и Ambre Solaire."

# 33
  • Мнения: 7 106
Виши 30 фактор за ежедневни градски условия и Виши 50+ за морето. Трета година подред ги купувам и съм много доволна от тази козметика.

# 34
  • Мнения: 1 190
Daylong - 40 фактор Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 3 421
 Последно вземах на Ла Рош 60+ - много съм доволна. Щерката и аз сме с много бяла кожа и слънчева алергия. Миналата година не сме имали проблеми. Преди взимах на Виши 60+ също е добро.
 За ежедневието в града вземам с по-малък фактор.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Gunaidan, извинявай, ама нямам нерви да чета такива дълги послания на кирилица. И малко мами ще го направят. Доколкото схванах, смяташ, че умереното излагане на слънце е за предпочитане пред използването на слънцезащитна козметика? Не е така - излагането на слънце е изключително опасно. Доказано е, че изгаряния в детска възраст, могат да доведат до рак на кожата при възрастните. Последствията от неизползване на защитни средства са наистина много и най-различни и много от тях се проявяват след време. През летния сезон децата трябва винаги да са намазани когато са вън /не само на плажа/.

# 37
  • Мнения: 7
Извинете ме , /за латиницата/. Laughing

Нееее, не ги отричам тези мазила,  ooooh! всеки е свободен да се клепа с каквото си иска.

(И аз съм се маааазала,маааааазала и въпреки всичко имам белези от жестоки слънчеви изгаряния, така , че в последните години- плаж- сутрин до 10 ч и следобед след 17 ч)


  Stopще си остана малко резервирана към този вид козметика.

   grinning039

# 38
  • Мнения: 27 524
Мустела.

# 39
  • Мнения: 133
NIVEA Kinder 15+
вече 10 години се плескаме с него и след 1 месец нон стоп на слънце цвета на срамно белите ни тела е мляко с 3 капки кафе!!!
 Peace

# 40
  • Мнения: 7
 hahaha аз съм Снежанка Confused, но ,колкото и да съм се плескала до сега , никога, ама никога не съм достигала тена на Упи Голдбърг

Така ,че внимавайте  Wink

# 41
  • Мнения: 7 605
http://www.ladival.de/ Ладивал, има детски който е zа деца с Атопи4ен дерматит. Продава се в аптеките само.

# 42
  • Мнения: 193
Изостанало ми е едно кремче Mustela от миналата година. Като свърши, ще търся някакъв спрей, че много трудно се размазва.

# 43
  • Мнения: 439
Sebamed- 30 фактор Peace

# 44
  • Linz
  • Мнения: 11 619

  Stopще си остана малко резервирана към този вид козметика.

И аз така Tired Ама не само към този вид (в Красива мама писах тема) козметика... все по-трудно ми става да се пречупя и да мажа децата (и себе си) с букет от химикали... Ще търся някакъв по-натурален вариант; последно за маслото от сусам четох, че има свойство да спира УВ- лъчите.

Общи условия

Активация на акаунт