Бихте ли пуснали детето си само на......

  • 7 093
  • 159
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Моят син е все много малък и за момента отговорът е НЕ. Сега си мисля, че като стане на 5-6 години ще го пускам на лагери и зелени, бели и други цветни  Wink училища. Категорично никога не бих отишла с него, обаче. Ако имам някакви съображения просто няма да го пусна, но да замина с него - не. Предполагам, че другите деца малко или много ще се подиграват на "маминото детенце"

# 16
  • Мнения: 1 640
Ще преценя степента му на готовност за самостоятелно обслужване,за самоопазване на живота и здравето му;на разумността му и отговорността му към самото себе си и към другите.Ако е готово,отива,но без мен,естествено!

# 17
  • София
  • Мнения: 15 221
Да. Така мисля.

# 18
  • Мнения: 4 841
Това лято ще е първият му лагер от градината. На четири години е.
И не, не бих отишла с него - дет` се вика, като ще е гарга, да е рошава; с мен винаги може да отиде на почивка - нещата са различни и не трябва да се смесват.
Хора - разни, причини - също. Всеки преценява съгласно своите разбирания, според характера на  детето и т.н. Така че еднозначен и валиден за всички отговор - както в повечето случаи - просто НЯМА.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Засега - не.
Още е малък, на 4 години, а и има някаква странна алергична кашлица, от която е правил два пъти спазъм, който може да доведе до задушаване.
Ако съм сигурна в здравословното състояние на детето си и то е поне на 6-7 години -бих го пуснала, но на някое действително цивилизовано място във или до голям град.
И не на последно място, трябва да съм сигурна, доколкото е възможно,в придружителите, защото още помня гледката от река Лин - излизат учителките първи, а децата......

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако си пусна детето, предварително ще проверя с коя фирма ще пътуват, дали автобусите са нови и сигурни ... след трагедията в Лим много ми се промени отношението към нещата ...също така зависи с кои преподаватели ще пътува, дали с тях ще има медицинско лице ...

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Да, на 5години ги водеха в продължение на 20дена на ски училище. Всяка година е на лагер, екскурзия...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, пуснах я на 5 г. Обаче вярвам на учителите й. Ако им нямах доверие, може би не бих я пуснала. А да отида с детето си - не. Нали идеята е то да е с приятелчета и учители. Ако искам да е с мен, ще си ходим отделно.

# 23
  • Мнения: 1 180
Да - юни отива на лагер за една седмица в Сандански. За първи път ще е сам, но реших да видя как ще му се отрази и дали ще се справи сам.

# 24
  • Мнения: 4 621
Да бих, когато му дойде времето Peace

# 25
  • Мнения: 1 520
Мисля си, че да.
Стига да има уменията да се орпави сам - събличане, обличане, облекчаване, да слуша на спри и върви.
 Crazy

# 26
  • Мнения: 3 622
Миналата година записах сина ми на зелено учелище /на 8 год/ и тази година пак съм го записала.  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 134
Не бих до около 10-годишна възраст. После ще видим Laughing

# 28
  • Мнения: 545
Имаме още 3 години да стигнем до тази възраст, но мисля че 9 години са достатъчно за едно дете да се оправя само на подобно мероприятие. Мисля, че (след 3 години) бих го пуснала сам, с приятелите му от училище. Какво ще правя аз, една майка, сред предпубертетчета?

# 29
  • Мнения: 8 999
Да, пускам ги и двамата откакто са навършили 4 г. Много ми беше притеснено, естествено, но те така настояваха и толкова много искаха, че се наложи да отстъпя. Бяха страшно доволни и веднага започнаха да кроят планове за следващата екскурзия. Нормално е да са ни свити сърцата, когато децата не са около нас, но те наистина имат нужда от такива преживявания. Не мога да ги лиша от това, след като всичките им приятелчета от детската градина заминават. Аз едва ли бих отделила пет дни от отпуската си, за да ги заведа в Сандански или на планина.

Общи условия

Активация на акаунт