Питанка за облеклото на децата?

  • 1 574
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Да не забравяме и освежаващия морски бриз,който понякога е доста хладничък.Така че в раницата винаги има и якенце и тънка блузка.

# 16
  • Мнения: 393
 Синът ми е на 3 месеца и вчера го облякох с боди с къс ръкав,чорапки,дънки и памучна блуза.Тъй като имаше силен вятър му метнах една тънка пелена.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Може да пропуснеш ританките и якето,бодито с къс ръкав.За всеки случай си носете тънко пролетно яке,ако задуха много може да и го сложиш. Peace

# 18
  • Мнения: 1 975
Така и ще направя Peace

Днес ще сме по боди с къс ръкав, чорапки и отгоре тънък анцунг Blush

В този ред на мисли да ви попитам и как ги завивате вечер децата. Аз все още я завивам с олекотено юрганче, но май и за него е топло вече newsm78

# 19
  • Мнения: 2 616
Днес смятам да излезем с боди с дълъг ръкав и дънков гащеризон с тънки презрамки, обаче имай предвид, че ние сме завити в количката и аз винаги нося поне още една блузка с дълъг ръкав и суитчер, че сме по цял ден навън не знам как ще е времето като се прибираме вечерта към 18-19ч

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 907
Днеска например моят син на 1.2г. е облечен така: боди с къс ръкав, памучни блузка с дълъг ръкав и памучни панталонки, къси чорапи. За връхна дреха  - пухенка без ръкави, която седи в количката за всеки случай, но мисля, че днес няма да има нужда от нея  Wink

# 21
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Като гледам слънцето навън днес ще сме с боди-потник, тънка памучна блузка с дълъг ръкав, къси чорапки, дънки и сандали, за всеки случай елек без ръкави!
Вечер е с боди-потник, тънка памучна пижамка, бос в спален чувал без ръкави, който отвътре е с памучен хастар, отвън памучно хасе, ако се наложи отгоре завивам с тънко поларено одеялце.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 064
Вкъщи - само по боди с къс ръкав. Навън - вчера беше с дънки, чорапи и една тениска върху бодито. Като задуха - памучен суитшърт, често разкопчан, имаме и ветровка. Като е над 22-23 градуса и не духа - къси гащи само върху бодито. Абе, възможно най-леко!

Винаги в чантата имам някоя връхна дреха и една лека пелена да му метна, ако заспи.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Педиатрите не са ли ви казвали, че бебето трябва да е облечено колкото вас. Т.е. ако вие сте с потник и блуза няма нужда да му слагате поларен костюм за всеки случай. Когато детето е малко и е в количка е достатъчно върху да му се метне едно одеалце, а не ватирана завивка - та навън температурите са над 20градуса.
Синът ми е на година и 1 месец и в нас е по-къс ръкав (или по боди) и тънко панталонче, най-често бос, защото чорапи на крачетата си не търпи.
На вън е по боди (сега вече без ръкав) и анцунг или тънка блузка и дънки. Но и аз така ходя. Ако заспи го завивам с тънко одеалце.
Сега, ако не калите децата си рискувате да ги направите страшно зиморничави и изнежени и да им треперите от най-слабия вятър.

# 24
  • Мнения: 131
Моята е малко по-голяма вече,но винаги съм я обличала като мене или с една 'идея' повече...
Забелязвам,че я обличам по-леко от повечето деца..Вчера беше с потник и гащички,блузка с дълъг ръкав, панталонче 7/8 ,чорапки и жилетка(защото духаше),но като се прибрахме беше изпотена от жилетката и разбрах,че е трябвало да и сложа само елече..Тя хич не търпи топло ,а в  яслата е,  я оставям само по-къс ръкав и тънко панталонче(за сега винаги е по потник и гащички отдолу).Другите деца обаче , са досто по-облечени от нея..С/д мене детето си показва- ако се поти зад врътлето или главичката-събличай,ако ли не- го остави така.

# 25
  • Мнения: 4 965
На същата възраст (точно по това време на годината) им слагах боди с къс ръкав (с дълъг ползвах само зимата), 3/4-ти чорапки и цели памучни гащиризони. При вятър им слагах каскетчета, че нямаха още никаква коса (а сега е почти до кръста  Crazy) и носех памучно одеалце, за да им го метна ако захладнее или ако заспят.

Сега (т.е. днес) са облечени с: потник, гащички, къси чорапи, дънки и тънка памучна блузка с дълъг ръкав. Отгоре имат дънкова риза, която лелите в градината им обличат, когато ги извеждат на двора. Вчера със същите дрехи - след разходка се прибрахме в 21 ч. (уж беше захладняло), а бяха потни - при това, не са от децата, които тичат и беснеят, а си ходят спокойно за ръка с мама и тати.

# 26
  • Мнения: 131
А за чорапките не съм съгласна,т.е. много е важно крачетата да са обути(така се калява).Ако е по боди с къс ръкав,то крачетата не трябва да са боси...Калява се от горе на долу,а не от долу на горе ,пък и всички знаят,че от крачетата се настива най-лесно..Дъщеря ми е боса саамо през най-горещата част от лятото...Друг е въпросът,ако не търпи чорапки...Но по моему,махате чорапите,когато и на вас ви е прекалено горещо с тях...

# 27
  • Мнения: 2 616
Педиатрите не са ли ви казвали, че бебето трябва да е облечено колкото вас. Т.е. ако вие сте с потник и блуза няма нужда да му слагате поларен костюм за всеки случай. ......

Някъде бях чела, че формулата за облеклото е-през зимата една дрешка повече от нас, през лятото една дрешка по-малко от нас.

А за чорапките не съм съгласна,т.е. много е важно крачетата да са обути(така се калява).Ако е по боди с къс ръкав,то крачетата не трябва да са боси.........

За това съм съгласна и аз, но пък всеки си решава.
Аз и шапка слагам винаги, просто ако е по-студенко му слагам памучна, която му топли, а сега си е с летните с козирката или тези, които са тип "идиотка"

# 28
  • Мнения: 5 362
В това топло време мисля,че по боди-потник/къс ръкав и блузка е добре.Надолу панталонки и чорапки.
Слагай и едно тънко якенце в количката за всеки случай и готово. Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 6 258
Моят е доста по-големичък, но само като новородено сме го обличали по-топличко (април, май месец). След това както сме облечени ние, според някои (баби) го обличаме много леко, но нека е кален. Винаги можеш да сложиш в количката една пеленка или якенце и ако захладнееш да я облечеш.

Общи условия

Активация на акаунт