ПЪРВАТА ПОДСТРИЖКА - кога и как?

  • 6 484
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Подстригах Иво когато беше на 11 месеца, много се потеше в жегите, особено докато спи цялата му глава беше мокра, все едно съм го къпала ooooh!.Първи номер, с машинка, една приятелка ми помогна, защото определено не му беше приятно и мърдаше доста.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
На 7 месеца и половина.В къщи го подстригахме.Купихме му машинка само за него и баща му го подстрига за 10 минути Laughing

# 17
  • Мнения: 46 524
Моето е момиче, роди се с коса и винаги ми е харесвала с коса. За първи път я заведох на фризьор преди месец (беше на 2 г. и 7 месеца) и то само, за да обере връхчетата, не се личеше, че е пипано от дължината. Има гъста и хубава коса, нямам мераци да я стрижа, но ако имах момче, щях да го подстрижа веднага, щом преценя, че трябва  Peace

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Миналото лято, август месец. Потеше се много от горещините, аз си я подстригах, почти нула номер, с ножицата.

# 19
  • Мнения: 3 069
Вики се роди с доста коса.
Първото му подстригване беше с ножицата и гребена на 7 месеца и орева света Grinning
Следващото беше с машинката и пак беше с реване, но не можехме да го оставим така....трудно съхнеше след баня а навън се поти...

# 20
  • Мнения: 2 663
Точно на 1 година подстригах сина ми за първи път, не аз де, свеки.Бретона му беше станал много дълъг и му влизаше в очичките.изтъни му го с бръснарско ножче и обра леко дължината.Месец по-късно го заведох на фризьор и докато си плискаше в мивката го подстрига за нула време.

# 21
  • Мнения: 4 621
Все още не съм я подстригвала. Вързвам и косичката, за да не и пречи Hug

# 22
  • Мнения: 2 891
Досега не е подстригван и ми е жал за къдриците Blush

Така, като го гледам и мен ще ми жал. Голям красавец е, да е жив и здрав   bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Синът ми се роди с косичка - най-много имаше отгоре - като Макс и Мориц беше и още е...!!!!!! Сега косата му е доста голяма и вече расте отвсякъде!
Мъжът ми само върви след мен и ме убеждавава:
"Да го подстрижа с машинката, айде............ #Cussing out!"
Голям мерак му е,  но мен не е страх, че ще орезелим детето, затово съм замислила в най-скоро време да го подстрижа, но най-късно след кръщенето /юни/!!! Hug

# 24
Беше на 11месеца.Аз го постригах с ножицата,а следващия с машинката. newsm10

# 25
  • Мнения: 2 673
Ще подстрижа след кръщенето.
Първото подстригване е от попа в черквата.

Дъщерите съм ги подстригвала сама до около две-тригодишна възраст.. newsm78

# 26
  • Мнения: 3 537
Аз моето дете го подстригнах за първи път на 1.5 год някъде....имаше много хубава руса косица със страхотни букли ,особено след баня бяха божествени.....но беше започнало да става топло навън и се изпотяваше, а и вече не приличаше толкова на бебе ,а на момченце....подстригах го докато се къпехме в коритото с ножица и гребен, почти нищо не усети,ей така както кси играеше.После ми беше малко кофти и жал за хубавите букли няколко дена, но постепенно свикнах и периодично започнах да си го подстригвам, по-хубаво си е според мен,особено ако е момченце Wink
Имам една позната дето детето и е на 3 г. момченце ,не са го стригали, русо е със къдрави дълги коси и нежно лице .....е хубави коси са , ама ако някой го види за първи път веднага ще го сбърка със момиче, и го бъркат хората все още

# 27
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Подстригване при фризьорка-1г. и 4м.Преди това само малко бретона сме и подстригвали.Сега наскоро реших генерално да е подстригването,защото много се изпотява.

# 28
  • Мнения: 2 015
Роди се с дълга коса и аз го подстригах на 2-а месеца и то сама вкъщи.

# 29
  • Мнения: 3 334
Хриси се роди с малко коса и я постригах или по-скоро оформих косата,защото нямаше кой знае какво да се реже от нея,едва на 1г.,2м.Майка ми има фризьорска ножица и тя я оформи под моето напътствие Mr. Green.Сега ходим с малката заедно на фризьор.

Общи условия

Активация на акаунт