Колко време прекарвате с децата си?

  • 2 653
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 465
За сега съм се отдала изцяло на тях Wink

# 31
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами на мен пък не ми се отдава случай да се отделя от него.  Twisted Evil Не, че се оплаквам де, но гледам максимално да му се радвам докато е малък и ми дава да го гушкам, прегръщам, целувам и да си играя с него. Все пак първите 5 години са съществени за оформянето му като характер и не искам да изтърва възможност да му повлияя положително. Ей сега ще ме осъдят и ще ми кажат, че го задушавам от внимание и любов, че съм майка орлица и прекалявам и съм крайна... и какво ли още не.   Crazy

# 32
  • Мнения: 7 474
От 5г. цялото ми време е за детето ми  Laughing Освен една, две вечери, когато е при баба си  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 807
За сега съм се отдала изцяло на тях Wink

И аз така  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 5 577
Макар, че не ми е призвание да гледам деца - иска ми се повечко време да имахме

# 35
  • Мнения: 2 936
Алекс не ходи на ясла,аз си я гледам изцяло... Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 71
Заедно сме от сутрин до вечер. И ми идва малко в повече но пък какво да се прави сега ако не съм с него то кога?

# 37
  • Мнения: 71
Ами на мен пък не ми се отдава случай да се отделя от него.  Twisted Evil Не, че се оплаквам де, но гледам максимално да му се радвам докато е малък и ми дава да го гушкам, прегръщам, целувам и да си играя с него. Все пак първите 5 години са съществени за оформянето му като характер и не искам да изтърва възможност да му повлияя положително. Ей сега ще ме осъдят и ще ми кажат, че го задушавам от внимание и любов, че съм майка орлица и прекалявам и съм крайна... и какво ли още не.   Crazy
Не напротив аз лично те поздравявам аз съм на същото мнение.  newsm10

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не прекарвам много време с тях, но и те не са във възраст да се нуждаят от постоянното ми присъствие. Държа те двете да прекарват повече време заедно.

# 39
  • Мнения: 6
Според мен е малко времето което прекарвам с тях. Сутрин водя Ивко на уилище Рали и Дани на детска вечер баба им ги зима и отиват в парка. Връщем се от работа в 6:30 седим малко в парка пребираме се слагам им да ядат полсе ги слагам да спят. Времето което прекарвам с тях вечер е два часа най мнго. Но в събота и неделя си наваксвам.     

# 40
  • Мнения: 494
Една много" умна" майчица в парка(тя се прави на голяма работа,защото има 3 деца и е учителка по психология в една гимназия Rolling Eyes) ми каза вчера,че съм била "хиперпротективна майка" и така съм щяла да си разваля детето(малкото).Ама по-късно,когато баща му доведе по-големия ми син,(с който съм  пак такава"хиперпротективна майка"( Laughing)),тя се шашардиса и каза,че такова слъчево дете не е виждала и че как така съм имала такива хубави отношения с почти 7 годишният ми син?Ами,казвам и аз,това е така,щото съм" хиперпротективна" майка(това на езика на психологията е нещо като "майка-орлица" Laughing).Съмнявам се,че днес,като изведа малкия в парка, ще ме заговори отново...е-е-ех...пак ще си говоря само с дечко явно Laughing
Тъй че -Tinka79,добре дошла в клуба на "майките-орлици"!

# 41
  • Мнения: 967
Вземам го от ясла към 18:00ч и сме на вън заедно до 20ч. След това вкъщи вечеряме, аз се опитвам да свърша нещо, а той все ме дърпа да играем и лягаме заедно към 22:30 - 23ч. Сутрин пак сме заедно преди градиа, така че всеки ден прекарваме заедно към 6ч., а събота и неделя сме заедно по 24ч. така че не ми липсва общуване.
Предполагам, че се чусвтваш гадно защото наскоро си се върнала на работа и наскоро си го отделила. Ще видиш, че с времето ще свикнеш. Успех!

# 42
  • Мнения: 1 555
Нон стоп сме заедно !

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 14:41 от hrandi

# 43
  • Мнения: 1 134
Имам един въпрос към майките, които са написали, че са почти непрекъснато заедно с децата си: Какво влагате в това? Какво правите като сте заедно, вниманието ви на 100% ли е ангажирано с детето?
Защото за мен това е основният проблем още докато си стоях вкъщи по майчинство, твърдо решена да гледам дъщеря си до 3г. Ами, прекалено възрастна съм някак, не ме бива в детинщините, полагах неимоверни усилия тогава, да се вдетинявам, да играя с нея. И безумно страдах от това, че всъщност сме по цял ден по - скоро една до друга, от колкото истински заедно.
Сега, положението е съвсем различно - разговаряме, споделяме, забавляваме се. И въпреки всичко периодично си задавам въпроса дали времето ни е пълноценно споделено или не.
Та, затова ви питам как е при вас?

# 44
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
MamaZ, аз съм на мнение, че сега, когато работя, съм по-полезна за децата си и времето, което прекарваме заедно, го използваме пълноценно. Сега, когато вече не се грижа толкова за физическото им оцеляване, ми е по-лесно. Говорим си, смеем се, редим пъзели...Не, че когато са били малки не ми е било приятно с тях... Но сега общуваме по друг начин, сега ги правя личности. А за това е необходимо качествено общуване, не количествено присъствие при тях.

Общи условия

Активация на акаунт