Как да отуча детето да спи на нощна лампа?

  • 1 563
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Нека да спи на нощна лампа, щом я е страх от тъмното, синът ми е на 4 и още спи на светло, не мисля, че е проблем това
Peace

# 16
  • Мнения: 4 406
въобще не мисля, че трябва да я отучваш, особено щом детето се страхува. когато не й трябва вече, ще я махнете.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите и досега си спят на светната лампа. Но са в отделна стая и не ми пречи изобщо. И през ум не ми е минало да взимам мерки по въпроса. Но не спят на нощна лампа. Монтирали сме реостатен ключ и намаляме светлината. Може да се настрои така, че буквално крушката мъжди, а стаята си е тъмна и на никого не пречи лампата. Напоследък те сами си намалят светлината и даже от около месец гледам са си на тъмно. Но аз минавам после и я усилвам леееекичко, за да мога през нощта да ги виждам, че и аз свикнах така.

# 18
  • Мнения: 1 640
Аз проблем не виждам тук-детето е малко,иска малко светлина,това е !Моето спи на оскъдна светлина,защото аз така съм решила-да я виждам,когато се пробудя,често ставам да я завивам.Не съм питала детето дали иска или не тази оскъдна светлина по време на сън.Имаме регулиращ се ключ за осветлението,идващо от ел.крушката.Продават се вМетро,Практикер и тем подобни м-ни за осветителни тела.Препоръчвам,макар тук да не му е мястото.
  Освен това,и аз мисля да не слагаш акцент в-у този страх-той си е закономерен за възрастта.Отвори някоя книга по дет.психология и ще видиш,че страховете от животни,от тъмното,от раздяла се появяват независимо от нас,майките.Наша е задачата да ги тушираме и да помогнем на децата да ги преодолеят постепенно!

Общи условия

Активация на акаунт