Имате ли домашни помощници?

  • 7 775
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Гледам, големи страсти са се завихрили по темата... До сега попрочитах по малко, ама я да си е изкажа  Twisted Evil.
Та нямам постоянна домашна помощница, в различни периоди съм имала. Първо към края на бременността ми една полякиня, която ходеше и при свеки. Мнооооого свястно и бързо момиче, за нула време оправяше всичко. Няколко пъти е идвала, после си замина за Полша. По това време и свеки много ми е помагала за чистенето. Като родих, нашите стояха често у нас за по 3 месеца, и тогава нямах проблем - майка готвеше, всички поред чистехме, повече хора - по-лесно се справят с всичко. Да поясня, че апартамента ми е доста голям, и всеки път, когато нашите са тук, с баща ми все нещо ремонтираме - я тераси, я втория етаж, я нещо друго, та са все прах, боклуци, плочки, цименти......
Когато сме си сами, се редуваме и двамата да чистим. При натоварени моменти съм викала пак някой да ми помага - няколко пъти едно момиче - италианка, която обаче беше толкова ограничена в мисленето, че по-зле и от албанката на Феям  #Cussing out. Та се отказах от услугите й. Пак за 3-4 пъти извиках една леля българка, която доста добре чистеше, но малко бавничко. Веднъж я викнах и само да ми гледа детето за два часа, че имах страшно много работа, мъжо беше във Венеция за седмица, та ми помогна с това. После пак дойдоха нашите, тя замина, и така.
Сега от седмица пак сме сами, и за сега се справяме със всичко - работа, къща и дете, но периода не е натоварен. Мисля ако пак започна да изнемогвам, пак да извикам някого. По принцип  предпочитам сама са си свърша домашната работа (с помощна на мъжа ми), и от пари излишни не затъвам, но като стане напечено, по-добре да платя на някого, отголкото да се сдухам.

знаеШ ли, 4е ми даде идея, за която хи4 не се бях замислила  doh
да викам някой веднъж на, знам ли, 2/3 месеца само за големите работи.
сега само някой да ми каже как да информирам жената, тук от 2 дена си измислям извинения Rolling Eyes ooooh!.

# 106
  • Мнения: 2 032
Гласувах с да. Времето ми е по-ценно от парите, които струва. Аз работя, много, и без помощ в къщи не бих могла да се справя.
Понякога намирам за разтоварващо аз да си изчистя, но друг път липсата на време за това ми създава допълнителен стрес. Ако мога да си го спестя, защо не.
В нашия квартал струва около 8 лири на час.
Ако не работех, нямаше, вероятно, да се възползвам от подобни услуги.

# 107
  • Мнения: 3 478

[/quote]
 за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 а другите бяха от невинните дето ти обличат дрехите и тн  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
[/quote]

Ей затова не мога да се престраша и туй то. Като знам че ми е абсурд да си бъда в къщи по време на такава процедура и че може да стане ей такова същото като по-горе и ми се накъдря косата. А иначе ми се иска, хич няма да ми навреди. Покрай гледането на малката от нашите през последната година намазвах и с такива екстри, но туй беше. Определено ми е от голяма помощ, защото аз просто нямам време.
При нас върви средно по $60-80 на почистване.

# 108
  • Мнения: 4 399
amymommy, не се налага да си измисляш оправдания. Много хора не искат и още повече хора не могат да си позволят помощ за домакинската работа. Но не е нужно тези които могат и искат да си позволят, да се чувстват зле по този случай, независимо дали работят или не.

Не намеквам че пренебрегваш детето си. Не падам от луната и ми е известно че повечето хора сами си чистят къщите. Това по никакъв начин не означава че пренебрегват децата си. Истината е че за да отдели човек време за чистене, гладене и т.н. нещо е пренебрегнал. Но обикновено пренебрегваме себе си, не децата. Както и да е, основното е че нямах пред вид тебе защото не съм ти в къщата и не мога да знам как стоят нещата при тебе. КОментарът ми беше насочен към идеята ти, че е по-добре да се наеме ситърка за детето за да остане време за чистене. Без намеци, съвсем директно ти казвам, това за мен би било пренебрегване на детето и поставяне на домакинската работа над него. Надявам се че този път няма да стане недоразумение, защото по-ясно от това не мога да го напиша и се отказвам да влизам в безсъмислен спор.

# 109
  • Мнения: 2 804
Аз нямам домашна помощница !!!
И не виждам смисъл да имам при положение , че не работя все още .Пък и да работех какво , толкова много жени има без помощнички особено в БГ .
И какво да не са умрели от преумора .
 newsm68
Върша си всичко сама и си гледам двете деца , освен това и във форума съм редовен посетител .
Зълва ми е с 4 деца и пак не си е наела някой да и помага , освен това и къщата им е двойно по-голяма от нашата . Следователно и работата и е бая повече от моята .

# 110
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 799
Не, ама много ми се иска.  Laughing
Колкото обичам да готвя, толкова мразя да чистя! Единствено тоалетната чистя с настървение (какво да правя малко маниак си падам  Laughing)
Тук, в парижкия регион, цените са около 10 евро на час, отделно се плащат осигуровки. Обаче, има и данъчни облекчения. Мой колега беше изчислил, че ако имат домашна помощница, която чисти 3 часа седмично, с данъчните облекчения, които ползват, чистенето им излиза 30 евро на месец.
Живот и здраве, наесен като нямаме вече разходите за бавачка, може и мен да ме огрее  Laughing.

# 111
  • Мнения: 907

И какво да не са умрели от преумора .


Не става въпрос за преумора, а че времето и енергията могат да се използват за други неща.

# 112
  • Мнения: 2 804
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !

# 113
  • Мнения: 907
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !


Ами аз лично използвам времето, за да отида някъде с децата или пък чета или пък правя други неща, свързани с моите си интереси. След тотално почистване на къщата в събота напр. едва ли бих имала сили за нещо друго. 
Но не искам да споря - това е моето виждане по въпроса.

# 114
  • Мнения: 7 605
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !


Дори да беШе така, и какво сега, да се по4увстваме zле zаЩото имаме 4иста4ки?  Laughing  Laughing  Laughing

# 115
  • usa
  • Мнения: 2 113
нямам, ама искам. даже две ако може, ама не може, нямаме достатъчно стотинки за целта  Thinking

# 116
  • Мнения: 295
У дома е така - аз нямам, свекърва ми има. Не виждам нищо лошо в това, да наемеш някой да ти помага в домакинството. Пък дори и да използва спестеното време за маникюр. Не означава, че който си е наел помощница, е мързелив. Наистина, много домакинства в БГ са без такава помощ, но колко домакини едва издържат между работата, децата, пералнята и останалите задължения. Въпросът не опира само до категорията работлив-мързелив, то е и до менталност, до начин на живот, до приоритети. Финансовата страна я изключвам. И ако националния манталитет трудно се надскача, то приоритетите си ги определяш по-скоро сам. Ами помислете, че БГ не е имала време да развие истинска аристокрация, а после дълги години правилното разглеждане на отношенията "прислужница - господар" беше "експлоатиран - експлоататор". Опитайте се да надскочите тези рамки и оставете тези, които имат домашни прислужници, сами да си определят приоритетите, пък ако ще и на първо място да слагат маникюра...

# 117
  • Мнения: 2 804
Ми кой каквото иска да си слага на първо място .
И едно време си имаше домашни помощнички в богатите домове в БГ .
Поне на моите познати .

# 118
Аз нямам домашна помощница !!!
И не виждам смисъл да имам при положение , че не работя все още .Пък и да работех какво , толкова много жени има без помощнички особено в БГ .
И какво да не са умрели от преумора .
 newsm68
Върша си всичко сама и си гледам двете деца , освен това и във форума съм редовен посетител .
Зълва ми е с 4 деца и пак не си е наела някой да и помага , освен това и къщата им е двойно по-голяма от нашата . Следователно и работата и е бая повече от моята .



Предполагам, 4е и ти и зълва ти бихте предпо4ели малко по_разли4но ежедневие  Flutter

# 119
  • Мнения: 2 032
Ей, много обичам подтекста на такива теми. Който има помощ, е кокона, значи.  Party

В друга тема, не погледнах в кой под-форум, пък въпросът за цената на услугата почистване, беше добре омешан с убеждението, че тази цена не се определя от пазара (в конкретния град, и т.н.), ами от сравнението със заплата на някой "по-учил".

Спокойно, народе, радвайте се на избора, и на това, че можем да се терзаем за това по интернетните форуми, вместо да метем с метла, например.

Тя и майката ми, милата, като ми беше дошла на гости след раждането на първото, я изби някакъв праисторически тик да пере на бебето на ръка дрешките  Shocked ама с моя помощ бързо й мина. Сега като ме гледа как душа под наем нося, все ме подсеща да търся помощ със задачи из къщата и наоколо. Е, стига да мога да намеря някой, който добре се справя, нямам нужда от подсещане. (Имала съм, както повечето хора, редица неподходящи избори: чистачки не се появяват на уречения ден, или без да ме питат дават ключа на друг да ги замести  Twisted Evil или решават, че  3-4-те часа, за които им плащам, ще ги концентрират в 30 мин и ще си ходят, и т.н.)

Общи условия

Активация на акаунт