Имате ли домашни помощници?

  • 7 755
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Тоест, някой, който да идва да почиства у вас.
Колко струва при вас такава услуга?

Имам чувството, че в БГ всеки втори има такава жена, която идва да чисти и мие за не повече от 20 лева на посещение ( основно почистване - прозорци, врати, прахосмукачки, миене и тн., на някои места и гладене  Shocked)

Тук се справям засега сама, в къщата на свекърите ми идва фирма за почистване.
Цената е 13 евро на човек на час, като идват 3-4 души ( но пък приключват по-бързо).
Ако се наема отделен човек цената е  7-8 евро на час.

В бъдеще искам да имам човек, с който да сключа договор и да идва за 2-3 часа дневно всеки работен ден.  Така ще имам винаги подреден и чист дом...ех, мечти...

# 1
  • Мнения: 714
гласувах с "не".

# 2
  • Мнения: 3 521
Не, не съм усетила необходимост. Може би се дължи на факта, че винаги чистенето и готвенето у дома е било "споделена" отговорност и не ми тежи.
Свекър ми и свекърва ми се справят повече от чудесно сами с почистването на собствената им къща, въпреки че подоzирам, че свеки търка всяка свободна минута, че да е толкова подредено и лъснато в триетажния им хамбар_всеки с лудостите си Crazy .

# 3
  • Мнения: 3 098
Тук не съм ползвала такива услуги,затова гласувах с "не".
Просто съм 4увала как се 4исти тук и не желая.За гладенето пък,никоя няма да ги изглади и сгъне както аз го правя,така 4е не сзаслужава да се плаЩа на някой,след който после Ще оправям вси4ко.
Ина4е мисля,4е цената във Валенсия в момента за такива услуги на 4ас е от 7? до 10?.Пове4ето май са на твърда заплата месе4на,но пък им вземат здравето за 700_800?_перат,гладят,съдове мият,4истят,деца гледат,готвят,сервират...бял роб. Crazy
В България Лени,тъй като все оЩе заплатите са ниски,няма как и тези услуги да са скъпи.Братов4едка ми вика фирма за прозорците,има 4 стаи с огромни прозорци.За 15 лева ги по4истват.
Аз когато съм там,не си 4истя колата сама,както тук,ами я оставям на автомивката и след 30 мин.я вземам блестяЩа отвън и отвътре за 5 лева.Килими съЩо там ми се перат,страшно съм доволна.
Тук не е кой знае колко скъпо да ти из4истят колата,оба4е те минават върху праха с една гъба,напоена с препарат.След него блести,но праха е отдолу. Crossing Arms

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ние не използваме такива услуги, все още, след някоя и друга година като почне да ми писва да се занимавам аз със сигурност ще прибегнем до тях Wink.
99% от жените, които чистят по домовете са емигранти, предимно албанки. Правят го без осигуровки и цената е 30-40 евро за 6ч, пълно почистване на дома.
Колкото до България, при надница 20лв се получават 600лв на месец, което си е прилична заплата, за чистач. Колата си я караме на почистване, тук за тази услуга плащаш 10 евро- почистване и от вън и от вътре.

# 5
  • Мнения: 3 461
Имам, да. Идва жена 2-3 пъти седмично за по 5-6 часа. Чисти и глади само. Прах не й давам да пипа, защото ще изпочупи всичко. Уговорката ни е да й плащам по 3, 5 долара на час, но на края винаги й давам повече. От Шри Ланка е, експедитивна, не се тутка да мине повече време и горе-долу съм доволна. Малко командаджийка го раздава и е много устата, но след един инцидент, при който си беше позволила да отговори на мобилния ми вместо мен си поговорихме добре и от тогава не й чувам гласа.
Тук всички имат помощнички, като най-честата практика е да живеят у тях.  Даже къщите ги строят с отделни  стаи за тях и шофьорите.Някои имат по 5-6. Друг е въпросът колко са квалифицирани, но в крайна сметка се научават. След като платят на агенцията, работодателите им плащат към 150 долара на месец, поемат им храна, спане и медицински разноски. На практика ги използват за всичко, да гледат деца, да ги водят и вземат от училище, да готвят и чистят. В сравнение с тях, моята прави цяло състояние на месец, защото не зависи от никого и времето й е уплътнено до дупка.
Забравих да кажа, че пресата непрекъснато гърми със случаи на жени, малтретирани или по някакъв начин тероризирани и съответно намерили убежище в посолствата си, но не са малко и обратните случаи, когато някое семейство изпищява от тях, скоро един готвач го осъдиха на смърт, защото прерязал гърлото на шефката си.

# 6
  • Мнения: 545
Гласувах с "Не", но признавам, че все повече се замислям над този въпрос..Не точно домашна прислужница, но жена, която да идва например в петък и да почиства пода във всички стаи (прахосмукачка, отделно почистване за паркет и теракот) и праха по етажерки и прочие, кухнята..За прозорците чак толкова не се вманиячавам..1 път месечно мога и сама.

# 7
  • Мнения: 3 388
Нямам, а и нямам нужда засега. Справям се отлично и сама  Crazy  Но ако имам две или повече деца и по-голям дом и трябва ходя на работа, задължително ще има нужда. По-скоро от детегледачка, най-вероятно с майчин език английски.

# 8
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
имам, да. идва веднъж в седмицата и е втората в последните 7 месеца, с която всеки момент Ще приклЮ4а. много е трудно да намериШ свястна, която да не се мъ4и да си прокарва методите, да не се тутка и да има грам инициатива, за да не трябва да и обясняваШ всеки път какво о4акваШ да ти свърШи.
при вси4ки положения, оба4е, никак не е зле да се прибереШ от работа в петък и да завариШ вси4ко оправено и изгладено.  Flutter
смятам, 4е е отли4на инвестиция в името на ли4ното свободно време, но и за семейството съЩо.

пп. 8/9 евро на 4ас е по моите места, на 4ерно.

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 13:37 от feiam

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Не и не бих имала, въпреки че не е толкова скъпо / приятелка румънка чисти 4 часа за 25 евро + гладене, на черно /. Аз лично не мога да си представя, че някой ще ми бърка във вещите. Признавам, че не съм от тези, които искат всичко да им е тип= топ, тъй като имам други неща, които намирам за по-важни.

# 10
  • Мнения: 2 427
Гласувах с не.
Много е странно за мен да платя на някого за да ми свърши домашната работа.По-скоро,ако трябва да наемам домашен помощник,бих му предоставила задачата да ми гледа детето докато аз изчистя,отколкото да наеMа някой да ми чисти и глади.Освен че за детето е едно добро да не ограничава комуникацията си с различни хора,на мен самата би ми било по-приятно ако подредя и изчистя къщата си така както на мен ми харесва.
Много си мечтая за детегледачка с английски или друг чужд много говорим език(немски,френски),която да прекарва по два пъти в седмицата "тот" от време с детето,като му говори на майчиния си език. Flutter

# 11
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Гласувах с не.
Много е странно за мен да платя на някого за да ми свърши домашната работа.По-скоро,ако трябва да наемам домашен помощник,бих му предоставила задачата да ми гледа детето докато аз изчистя,отколкото да наеMа някой да ми чисти и глади.Освен че за детето е едно добро да не ограничава комуникацията си с различни хора,на мен самата би ми било по-приятно ако подредя и изчистя къщата си така както на мен ми харесва.
Много си мечтая за детегледачка с английски или друг чужд много говорим език(немски,френски),която да прекарва по два пъти в седмицата "тот" от време с детето,като му говори на майчиния си език. Flutter


аз пък не мога да разбера какво то4но и е приятното на тая дейност.  Rolling Eyes
ако можех, и за готвене бих я спретнала аз  Laughing
а за детето, гледа4ка, естествено, ако трябва да излизам някъде  Wink
ако на вси4ко това можех да се отърва и от работата, ехеее  Twisted Evil

# 12
  • Мнения: 1 854
Имали сме за кратко,защото едни от хазяите ни имаха и жената им беше близка и ни беше кофти да я спрем, но го направихме в крайна сметка, защото аз си по4иствам сама.Цената беше 10 евро на 4ас.За фирма незнам колко се плаща.Бих си ползвала оба4е услугите на 4иста4 на прозорци, много го мразя това занимание Sad
В Холандия много семейства си взимат дом.помощници, особено ако са по-вьзрастни или ако и 2мата родители работят.В БГ нямам познати с дом.помощница.

# 13
  • Мнения: 1 465
Нямам, но тук доста съседки си имат.

# 14
  • Мнения: 7 914
нямам дом. помощница... не знам дали бих издържала чужд човек да ми се вре из къщата...ама си мечтая за подобно нещо... както си казала Lennie може би с нея ще ми е винаги подредено и чисто....
около мен не съм чула съседка също да има дом. помощница, единствено се ползват услугите на миячите на прозорци...
 не знам как вървят официалните тарифи....ама на черно мисля , че вече е10 -12 ? на час  Rolling Eyes , понеже беше 7-8 преди няколко години  Peace

# 15
  • Мнения: 2 825
Отговорих с не, в момента нямам. Миналата година за няколко месеца имах, но нещо не можахме да се сработим, разделихме се по взаимно съгласие. В момента се справям сама, но мисля, че след като се роди бебето, ще се възползвам пак от услугите на някого.
Наистина е страхотно да се прибереш и всичко да свети  Flutter

# 16
  • Мнения: 6 167
факт е, че в българия е много евтино и много хора си позволяват.
хареса ми това и за автомивките, точно сутринта на бензиностанцията до нас има автомивка, автоматична ( 6 еуро външно),  и едни услужливи автомати прахосмукачки.
та, пуснах 50 цента ми си изпрахосмукирах сама колата.

сетих се за доброто старо време, когато 5-10 лева колата ти излиза нова, а ти си пиеш кафето в това време. за килимите да не говорим - има едни в борово,  ако си в района даже транспорт не ти взимат, идват, взимат ти килима и ти го връщат изпран. за 10ина лева ( пак).
кеф ти рейнбоу, кеф ти не рейнбоу - всичко е на смешни цени.







# 17
  • Мнения: 7 914
ха! за автомивките.. тук по нашите земи... няма кой да ти помогне резервоара да си напълниш, не колата да ти се измие... автомивка има от 3,50-7/8 ? ... вътрешността на купето си е само твой проблем  Peace

имаме една огромна  (не говорим за олимпийски размери) възгклавница за кучетата, и никъде  не искат да ни я изперат и  подшушат.. то за прането можем и ние да я свършим тази работа...ама за сушенето си е проблем голям, и се принудихме да я хвърлим...сега си имаме мънички с капацитета на пералнята и сушилнята  ooooh! ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 6 167
По-скоро,ако трябва да наемам домашен помощник,бих му предоставила задачата да ми гледа детето докато аз изчистя,

аз обратно.
нека си чисти, пък аз с детито навън да си контактува на детската площадка  Laughing

в момента причината, поради която нямаме е, че  трудно ще намеря човек, който да идва за по 1-2 часа всеки работен ден. повечето хора искат да работят по конвенционалния начин.
пък аз искам изчистено и подредено всеки ден, а не само в деня на почистването и евентуално 1 след това.


ноя, аз имах една лелка в африка, която имаше няколко 'черни'.
единия работеше да й отваря портата на къщата, когато наш'та влиза. Rolling Eyes
специалното условие й беше, да не спира, т.е той се зареждаше да чака известно време преди евентуалната й поява , и като я види, че се задава в далечината отваря портата.
черните живеят в къщичка до основната , където няма ток.
срещу храна , дрехи и няколко долара на месец.
чичо томовата колиба ряпа да яде.

звездичка, и аз имам подобни проблеми - напр. трябва да намеря фирма, която да дойде да почисти дивана... като ги намеря кой знае колко ще струва.
а за сухото пране на олекотените завивки  ми искат 60 евро  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 14:57 от Lennie

# 19
  • Germany
  • Мнения: 1 262
В БГ имах жени, които гледаха сина ми и в последствие чистеха и му готвеха - само за него готвеха. Като дойдохме тук - фирмата на мъжа ми ни настаниха в кооперация, където е задължително ползването на чистачка - 1 път седмично - струваше 45Е - много симпатична полякиня. Сега нямаме, но съм в процес на търсене на гледачка за сина ми - и вече имах 1-2 интервюта, но не мисля, че ще се заемат и с готвенето и чистене..за съжаление  Confused

Но ако ми се отдаде изгодна като цена и добре вършеща си работата жена - веднага бих я наела - но само за чистене, за готвенето искам да минава през моите ръце, аз съм много мнителна и гнуслива Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 7 605
Гласувах с ДА.

Имам, съвсем от скоро, и съвсем слу4айно. Мъжът ми отдавна ми каzа да търсим някоя жена, но не ми се нравеШе идеята някой 4ужд 4овек да ми 4исти. Оба4е на мен ми беШе много трудно да подържам къЩата, голяма е (160м² плюс маzите), сама съм преz седмицата а бебка спи само веднъж на ден zа 30 минути  Shocked  Мисия невъzможна. В сутерена на къЩата ни живее една баба на 80 год., леля на съседката е. И всяка седмица по едно и съЩото време виждах една жена да идав при нея, тогава 4увах и прахосмука4ката и т.н. Един ден среЩнах таzи жена на двора и я zаговорих. Окаzа се, 4е е снахата на съседката/племеницата, има 3 деца и идва да 4исти в бабата. Тъй като не е слу4аен 4овек, намерен по обява във вестник, пък и мн симпати4на, я питах дали е съгласна да идва и у нас. Та сега идва веднъж в седмицата zа по 3, 4 4аса, както й плаЩам по 10 ? на 4ас. Преz това време пуска прахосмука4ката навсякъде, мие подовете, 4исти баните и бърШе прах. Другото си го върШа аz.
Освен това даваме риzите на мъжът ми на хими4еско да ги гладят (2 ? / риzа).

Даваме към 50? седми4но zа тия услуги, но хи4 не съжаляваме, zаЩото това ни осигурява пове4е свободно време което можем да прекарваме zаедно (преди това аz 4истих цялата неделя, а мъжът ми се zанимаваШе с детето)  Peace

# 21
  • Мнения: 1 238
Нямам, не ми и трябва. Докато съм млад човек и на крака, не ми трябват други хора, за да ми чистят боклуците. А и надали чужд човек би изчистил с толкова нежна ръка както аз искам.
Един ден като стана стара баба и едвам се движа и имам финансови средства, бих се възползвала от малко домашна помощ.

# 22
в момента причината, поради която нямаме е, че  трудно ще намеря човек, който да идва за по 1-2 часа всеки работен ден. повечето хора искат да работят по конвенционалния начин.
пък аз искам изчистено и подредено всеки ден, а не само в деня на почистването и евентуално 1 след това.








Лени, ако вдигнеш малко заплащането, ще се навие според мен. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 4 399
Дълго време имах, в момента нямам, но съм в процес на търсене. Затова ще се въздържа от гласуване. Плащах в Германия около 9?/час, в Австрия 7?/час, но предполагам че междувременно цените са се вдигнали. Впечатленията ми са че качеството и цената нямат връзка.  Confused

Гласувах с не.
Много е странно за мен да платя на някого за да ми свърши домашната работа.По-скоро,ако трябва да наемам домашен помощник,бих му предоставила задачата да ми гледа детето докато аз изчистя,отколкото да наеMа някой да ми чисти и глади.Освен че за детето е едно добро да не ограничава комуникацията си с различни хора,на мен самата би ми било по-приятно ако подредя и изчистя къщата си така както на мен ми харесва.
Много си мечтая за детегледачка с английски или друг чужд много говорим език(немски,френски),която да прекарва по два пъти в седмицата "тот" от време с детето,като му говори на майчиния си език. Flutter

Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си. Има време да комуникира и с други хора, скоро тръгвам на работа и ще има достатъчно комуникация. Но това време в което то има толкова много нужда от мен, никога няма да се върне.

# 24
  • Мнения: 3 491
Не. Нито имам познати с домашни помощници.

# 25
  • Мнения: 5 476
Не, не съм усетила необходимост. Може би се дължи на факта, че винаги чистенето и готвенето у дома е било "споделена" отговорност и не ми тежи.

и аз съм като теб. Peace

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дълго време имах, в момента нямам, но съм в процес на търсене. Затова ще се въздържа от гласуване. Плащах в Германия около 9?/час, в Австрия 7?/час, но предполагам че междувременно цените са се вдигнали. Впечатленията ми са че качеството и цената нямат връзка.  Confused

Гласувах с не.
Много е странно за мен да платя на някого за да ми свърши домашната работа.По-скоро,ако трябва да наемам домашен помощник,бих му предоставила задачата да ми гледа детето докато аз изчистя,отколкото да наеMа някой да ми чисти и глади.Освен че за детето е едно добро да не ограничава комуникацията си с различни хора,на мен самата би ми било по-приятно ако подредя и изчистя къщата си така както на мен ми харесва.
Много си мечтая за детегледачка с английски или друг чужд много говорим език(немски,френски),която да прекарва по два пъти в седмицата "тот" от време с детето,като му говори на майчиния си език. Flutter

Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си. Има време да комуникира и с други хора, скоро тръгвам на работа и ще има достатъчно комуникация. Но това време в което то има толкова много нужда от мен, никога няма да се върне.

ммм, да, това е и моето скромно мнение  Peace

# 27
  • Мнения: 1 184
Имам. Живее у дома и върши всичко - готвене, чистене, гладене. Аз се занимавам с децата. Плащам й 280 долара за целия месец, но в повечето случаи й давам повече, тъй като е много добричка  Laughing. В началото като дойдохме тук опитах без мейдка, но бях като "трън" в очите на съсед/к/ите  Twisted Evil. Затова и аз се прежалих и си взех една  Joy.

# 28
  • Мнения: 7 914
съгласна съм с Vjara че дори и час да си спестиш...може да се използва за семейството - деца , разходки и тн...

# 29
  • Мнения: 6 167
Имам. Живее у дома и върши всичко - готвене, чистене, гладене. Аз се занимавам с децата. Плащам й 280 долара за целия месец, но в повечето случаи й давам повече, тъй като е много добричка  Laughing. В началото като дойдохме тук опитах без мейдка, но бях като "трън" в очите на съсед/к/ите  Twisted Evil. Затова и аз се прежалих и си взех една  Joy.

къде живееш?
винаги ми е било много интересно, как семейството приема постоянно живееща с тях дом. помощница.
разкажи, ако искаш. Peace

# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Само прозорците от вън ни ги мият всеки месец. Иначе съм се замисляла за помощ и в домакинството. Но в момента не работя, а и къщата ни не е толкова голяма, сама се бъхтя  Crazy
Преди време фирмата на половинката, за известен период, покриваше разходите за почистване в къщи и беше голям кеф. Веднъж седмично прахосмучеха, избърсваха праха, изчистваха банята и кухнята до блясък, сменяха чаршафите. Много приятно беше като се прибереш, чисто, лъскаво, мирише приятно  Whistling Даже и дребни неща като разхвърляни списания в хола или играчките на детето в стаята ги подреждаха, измиваха и чиниите, ако си оставил в мивката Wink Ако имам подобен шанс отново, не бих го пропуснала  Peace

# 31
  • Мнения: 7 914
...
 Даже и дребни неща като разхвърляни списания в хола или играчките на детето в стаята ги подреждаха, ...

 то аз като си подреждам и после свят ми се вие докато намеря нещо... представям си какво търсене ще пада ако някой друг ми подрежда нещата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
...
 Даже и дребни неща като разхвърляни списания в хола или играчките на детето в стаята ги подреждаха, ...

 то аз като си подреждам и после свят ми се вие докато намеря нещо... представям си какво търсене ще пада ако някой друг ми подрежда нещата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 
А, те само дребни неща пипаха  Laughing Иначе и аз щях да съм в твоята ситуация. Бумагите в хола ги събираше на купчинка и ги слагаше на масичката за кафе, например, а играчките на детето ги прибираше в един шкаф Wink Не е голяма философия, но като си оставил къщата в малко по-разхвърлян вид и се прибереш на почистено и подредено, усещането е невероятно! Много професионално работеше  Peace в началото не знаех, че и чиниите и влизали в задълженията и бързах сутрин да ги измия, за да може да излъска мивката. Обаче един ден нямах възможност, връщам се и ...О, чудо  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 664
Нямам, то ще  е и срамота предвид малкия ни апартамент.
Но и аз искам такава помощница, която да чисто всичко и да готви за 280 долара на месец, то си е работа на пълен работен ден Mr. Green

# 34
  • Мнения: 3 461
Елип е голяма късметлийка в това отношение, казвам го, защото я познавам и съм виждала и бившите й мейдки, две филипинки. За нея може да се каже, че е успешен domestic engineer. Laughing

Лени, зависи от хората. Познавам местни, които се грижат много добре за помощничките си. Водят ги с тях по курорти, ресторанти, само в частни болници, дават им всичките дизайнерски дрехи останали от децата, почти нови, защото са обличани веднъж  Laughing, на една от тях й позволиха да се грижи и отглежда бебето си при тях, ( тя е филипинка) платиха й всички разходи по раждането и поемат и медицинските му прегледи, но такива случаи са по-често  изключение.

От една страна, може би е по-добре да живее с вас, защото я обучаваш на всичко, а не всеки път да повтаряш наново. Освен това визата й зависи от теб и не би си позволила много своеволия. На моята обаче ключ не давам, макар че е намеквала няколко пъти, винаги има човек в нас.

Последна редакция: ср, 09 май 2007, 17:21 от Noia

# 35
  • Мнения: 7 605
А на Филипинските острови zаплатата zа една прислужница или детегледа4ка, която живее със семейството, е 30 $ (пл. стая и храна). Когато живеехме там, бяхме отседнали в serviced appartments и всеки имаШе и стая zа прислужница.

# 36
  • Мнения: 3 423
Лени каза за Африка. Помня една черна Елизабет.
Бях й дала розово масло. Все ми целуваше ръцете.
И все ме галеше и обясняваше колко съм красива.
Вашите прислужници сядат ли с вас на масата?
Бихте ли ги поканили? В Африка се хранят отделно.

Не бих допуснала да ми се мотка друга жена из къщата
непрекъснато. Ако ще и с език да излъсква паркета!!!

# 37
  • Мнения: 253
Да. Имам жена която идва веднъж в седмицата.
Малко ме е срам да кажа колко и плащам, като гледам как върви заплащането по света ама, нали питате: Ами плащам и по 15EUR на седмица! Повечето хора обаче плащат по около 10, защото им плащат и данък в/у дохода ако работят повече от 2 пъти на седмицата у тях. Между другото основна част от местното население (предимно вените де) в млада и средна възраст с тази работа си изкарват прехраната. Освен заплащането и давам постоянно разни неща, домакински, дрехи обувки и разни подобни запазани вещи. Или са за нейно ползване или ги продава на местния магазин за втора употреба и си изкарва допълнително.  Иначе "апартейда" бил свършил! newsm78
Услугите включват: основно почистване на цялата къща, миене, прибиране, гладене (за това съм и най благодарна), периодично миене на прозорци, стени, фурна, хладилник.... абе общо взето всичко в домакинството. Къщата ни е средно голяма - около 140кв м, с 3 спални и 3 бани
Да си призная така съм свикнала да имам тази помощ, че не не мога да си представя как бих се справила без това. Глезотия, ама нейсе!
Имам и доста доверие. Все пак работи у дома когато нас ни няма. Пристига в 7.30 сутрин и като свърши работата си тръгва към 15.00.

# 38
  • Мнения: 3 098


Не бих допуснала да ми се мотка друга жена из къщата
непрекъснато. Ако ще и с език да излъсква паркета!!!
Tи нямаше ли навремето една трибуквена помоЩница? Wink

# 39
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Да ве4е от 3 години и 4естно казано ми е голямо облек4ение 4е по4ивните дни не прекарвам в 4истене и гладене. Идва жената ведньж в седмицата за 4 4аса, пла6там 8,50 Евро на 4ас - тук на 4ерно е толкова.
За детето ве4ер има студентки които винаги идват за babysit, няма проблеми - но винаги през агенция.
Аз мисля 4е ако жената работи, има дете и един куп други зада4и е сьвсем нормално да има и малко помо6 от вьн Wink

# 40
  • Мнения: 3 423
Не бих допуснала да ми се мотка друга жена из къщата
непрекъснато. Ако ще и с език да излъсква паркета!!!
Tи нямаше ли навремето една трибуквена помоЩница? Wink

Фрау Хуй от Китайската народна република.
Но не живее у нас. Друга жена вкъщи - не!!!

# 41
  • Мнения: 3 461
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy

# 42
  • Мнения: 7 914
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 43
  • Мнения: 3 098

Но не живее у нас. Друга жена вкъщи - не!!!
Така е,две жени са много,пък си и пре4ат. Laughing

# 44
  • Мнения: 3 461
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Същото като по-горе написанато, само че вместо "фрау" отпред предлагам да е " Бай" Joy

# 45
  • Мнения: 7 914
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Същото като по-горе написанато, само че вместо "фрау" отпред предлагам да е " Бай" Joy
приема се.. сега остана Liska да одобри  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 46
  • Мнения: 3 098
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Същото като по-горе написанато, само че вместо "фрау" отпред предлагам да е " Бай" Joy
Или ПуткУ мА ФатИ-Това е м/у другото истинско име на един африкански спортист. hahaha

# 47
  • Мнения: 3 461
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Същото като по-горе написанато, само че вместо "фрау" отпред предлагам да е " Бай" Joy
Или ПуткУ мА ФатИ-Това е м/у другото истинско име на един африкански спортист. hahaha

А от коя народна република ще го вземем? Mr. Green

# 48
  • Мнения: 6 167
и аз като Лиска... май не си представям да живее с нас някой, който работи това...
виж, ако имам къща в колониален стил, със съответните пристройки за прислугата.
аз в синия салон пия следобедно кафе и чатя в бг мамма,  а персонала движи домакинството - кой в кунята готви, кой в градината, кой в пералнята, а децата залягат над класификация на висшите растения. на латински, разбира се.... Laughing
засега бих се задоволила и с това някой да ми изчисти къщата точно в този момент. Laughing
голям мързел.

# 49
  • Мнения: 3 098
Друга жена вкъщи - не!!!

Вземи си мъж тогава, в Гълфа е доста честа практика. Joy
какво ли да е името на мъжа? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Същото като по-горе написанато, само че вместо "фрау" отпред предлагам да е " Бай" Joy
Или ПуткУ мА ФатИ-Това е м/у другото истинско име на един африкански спортист. hahaha

А от коя народна република ще го вземем? Mr. Green
Откъдето Лиска иска. Peace

# 50
  • Мнения: 3 423
Не оспамвайте темата с розови мечти.
Парцала и аче, маче, знаете как е, ама ха.

# 51
  • Мнения: 7 091
Нямам домашна помощница, но много би ми се искало. В момента ми е наистина много трудно, защото се занимавам аз изцяло с 2те деца, домакинската работа ( пране, готвене, чистене и т.н.), освен това в момента се занимавам и с двора, който хич не е малък ( в момента се опитвам да оправя ужаса, който са оставили предните собственици, които нищо не са пипнали, ни дървета, ни храсти, а то си е къртовска работа ландскейпинга) и отгоре на това се опитвам и да работя от вкъщи и направо не мога да си кажа името. Честно казано с удоволствие бих прехвърлила чистене и гладене на някого( не готвене! това си ми е страст Simple Smile ). Таткото ни преди помагаше много и сега винаги като може го прави, но работи толкова много от известно време, че просто не ни остава време да се видим и като сме заедно аз предпочитам да използваме времето правейки неща заедно, а не да чистим.
Не ми се иска да вземам гледачка за децата, предпочитам сама да си ги гледам, затова и казвам, че бих предпочела да взема някой да чисти, но фирмите са с много високи цени, а не познавам сигурен човек, на който да мога да се доверя да ми чисти с плащане на ръка. Затова се и бъхтам сама сега...ама много изпушвам на моменти, защото малките много разхвърлят, откакто Ели се опитва да ходи и тя "помага" на батко си в тази дейност и аз буквално не мога да седна по цял ден.  Confused Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 184
къде живееш?
винаги ми е било много интересно, как семейството приема постоянно живееща с тях дом. помощница.
разкажи, ако искаш. Peace
Lennie, в Саудитска Арабия съм в момента. Тук много малко семейства нямат дом. помощници, а както е казала Ноя повечето от местните имат по 2 и повече.
Нашата живее у дома, но си има отделни стаи и баня, така че тя си е самостоятелна и не ми пречи. Останалото в общи линии Ноя го е разказала  Hug.

# 53
  • Мнения: 1 436
Нямам. Имаме две бразилки, които чистят офиса и когато някой е в командировка има опция да му/й чистят къщата - фирмата плаща. Пробвала съм един път. Добре се справиха, ама ми е неуютно чужд човек да ми пипа нещата  Confused. Нашият апартамент е двустаен, ние с мъжа ми работим по много и не прекарваме много време вкъщи, а и няма  newsm32 да разхвърля, така че чистенето и подреждането не са ми проблем засега. Иначе нашите бразилки взимат $50 на почистване.

# 54
  • Мнения: 3 423
Аз съм гледала толкова много психотрилъри
с домашни помощнички, че не бих позволила
друга фуста да прави пируети из къщата, не.
Сигурно съм повредена.

# 55
  • Мнения: 1 630
Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си. Има време да комуникира и с други хора, скоро тръгвам на работа и ще има достатъчно комуникация. Но това време в което то има толкова много нужда от мен, никога няма да се върне.

Абсолютно съм съгласна

Преди имахме един път седмично
В момента сме в един отвратителен дълъг ремонт и няма как, но с нетърпение чакам да свърши и да си вземем.

Изобщо не държа да мия банята и тоалетната или да качвам изпраните дрехи по шкафовете

# 56
  • Мнения: 3 461
Аз съм гледала толкова много психотрилъри
с домашни помощнички, че не бих позволила
друга фуста да прави пируети из къщата, не.
Сигурно съм повредена.

Като например:"Ръката, която люлее люлката", спомням си, че беше кошмарен.

# 57
  • Мнения: 11 327
Моят отговор го няма в анкетата - да, но периодично.
Познавам жената, почти приятелки сме. Идва или да ми изчисти, или да ми изглади, или да гледа децата, докато ние веем крачоли някъде.
Много е гот.
По принцип по нашия край плащат на черно по 7-8 евро на час. Аз и давам 8 и се бием, щото не иска толкова пари Joy
Ръката край люлката съм го гледала, ако става дума да взема чужд човек, който не съм познавала преди това, бих се замислила много, но просто имам късмета да я познавам мацката преди да се наложи да и ползвам услугите.

# 58
  • Мнения: 1 630
Да ве4е от 3 години и 4естно казано ми е голямо облек4ение 4е по4ивните дни не прекарвам в 4истене и гладене. Идва жената ведньж в седмицата за 4 4аса, пла6там 8,50 Евро на 4ас - тук на 4ерно е толкова.
За детето ве4ер има студентки които винаги идват за babysit, няма проблеми - но винаги през агенция.
Аз мисля 4е ако жената работи, има дете и един куп други зада4и е сьвсем нормално да има и малко помо6 от вьн Wink

Защо??? Като има "на бяло" за 6.7
+ ти се приспада от дънъците с titres services http://www.accorservices.be/

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Да ве4е от 3 години и 4естно казано ми е голямо облек4ение 4е по4ивните дни не прекарвам в 4истене и гладене. Идва жената ведньж в седмицата за 4 4аса, пла6там 8,50 Евро на 4ас - тук на 4ерно е толкова.
За детето ве4ер има студентки които винаги идват за babysit, няма проблеми - но винаги през агенция.
Аз мисля 4е ако жената работи, има дете и един куп други зада4и е сьвсем нормално да има и малко помо6 от вьн Wink

Защо??? Като има "на бяло" за 6.7
+ ти се приспада от дънъците с titres services http://www.accorservices.be/
Сигурно зависи от града и квартала  Laughing На мен прозорците ми ги мият за 6 паунда, а съседния квартал, защото бил по-posh, ги ръсят за същото количество прозорци 20 паунда  Money

# 60
  • Мнения: 11 327

Сигурно зависи от града и квартала  Laughing На мен прозорците ми ги мият за 6 паунда, а съседния квартал, защото бил по-posh, ги ръсят за същото количество прозорци 20 паунда  Money
Определено зависи. Ние сме на "гъза на географията" и затова при нас цените са такива. Я иди да питаш в Берлин или Мюнхен по колко вземат.

# 61
  • Мнения: 7 914
Аз съм гледала толкова много психотрилъри
с домашни помощнички, че не бих позволила
друга фуста да прави пируети из къщата, не.
Сигурно съм повредена.

Като например:"Ръката, която люлее люлката", спомням си, че беше кошмарен.
за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 а другите бяха от невинните дето ти обличат дрехите и тн  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 62
  • Мнения: 3 461

 за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 

Звездичке, това е супер "невинно" в сравнение с ужасиите, за които съм чела тук, даже не ми стига смелост да ги напиша. Sick

# 63
  • Мнения: 3 098
Преди години тук даваха за една гледа4ка на дете,латиноамериканка.Родителите се усъмнили,4е им малтретира бебето и поставили камери.Беше кошмар. Close #Cussing out
Бебето кротко такова,а тя върши някаква работа и праааасссс стовари си лапата върху него,4е и не подбира къде удря. #2gunfire Накрая го вдигна и го хвърли с главата надолу в коша за боклук. Sick #Crazy Да я убиеш й е малко.
И другата крайност,много разпространена тук в Испания.Стари перверзници търсят"домашна помоЩница",пак латиноамериканки,правят им изследвания и между 4истенето и готвенето им вдигнат краката. ooooh! Shocked

# 64
  • Мнения: 907
Тук е 20-25Фр на час (12-15 EUR). Аз ползвам такива услуги откакто бях за 1в път бременна. Известно време чистихме сами когато се нанесохме в собствения си апартамент, но загубих бебе и оттогава не се правя на героиня  Naughty.
В БГ родителите ми не искат да взимат никого, за да не им пипал вещите и не знам какво си, но последният път взех фирма, която за ок.90лв почисти уж основно. Е, не бях много доволна, но все пак беше много по-чисто. Все пак отивам там да си почина и искам да ми е чисто, а не да дишам прах, че и децата. Фирмата ми каза и някаква приемлива сума (не помня точно) за абонамент на месец. Жалко че това го няма тук.

А и взимам само познати на познати/приятели, междувременно са и мои даже приятелки. А преди тези, които не познавах, чистеха само когато си бях в къщи - по 2-3h седмично, не е кой знае какво.
Бе Lennie как всеки ден по 1-2h - какво ще лъскат толкова  Shocked. Или само да подреждат  newsm78? Не мисля че е ефективно. Веднъж на седмица е достатъчно според мен.

Последна редакция: чт, 10 май 2007, 00:09 от MegiX

# 65
  • Мнения: 464
Гласувах с НЕ и нямам никаква идея как върви заплащането тук.

# 66
  • Мнения: 7 914
Noia
я кажи , че ми стана интересно  Crazy
ми ако ни се наложи да си вземем дом. прислужници.. да знаем от какво да се пазим  Crazy Mr. Green

Марица
 ааа за детегледачки да не отваряме темата , че романи ( за огромно съжаление) могат да се изпишат  Sad

# 67
  • Мнения: 734
В Калифорния имахме до преди година. 3 пъти сме ги сменяли. Винаги са идвали по веднъж седмично. Цената на първоначално почистване е 100-120, долара а всяко следващо по 60. Големи са тарикатки, първия месец всичко е лъснато, а на втория почват да пропускат да почистят това онова. Чистенето включва бани,тоалетни, стаи, прах, огледала, подове. За прозорците се наема отделна фирма, цената е 10 долара на прозорец.Работим с една полска фирма, вършат страхотна работа.
За чистачките, имали сме мексиканки, и салвадорка - не съм доволна, мърляви са, лъжат, опитват се да минат метър.Вземат по 60 долара за 3 часа чистене, а едните преди да ги уволня, бяха си "свършили" работата за час.

Тук в Хавай цените са същите - по 20 на час. Засега не сме наемали, чистим заедно с мъжа ми, но плащаме всеки месец на асоциацията на собствениците, за почистване на сградата отвън и поддръжка ако нещо се случи.
 

# 68
  • Мнения: 1 147
Нямам, ама ми се иска да имам. Доскоро не ми тежеше, защото мъжа ми много помагаше, да не кажа, че основното чистене той го правеше. Аз се занимавам с готвене и пране, гладя, оправям из къщи. Традицията беше в събота или неделя за по няколко часа да изчистим двамата основно, като той се занимава с банята и чистенето, а аз с по-леките неща.
В последните месеци е много зает, работи и през уикендите и вечер, и няма как да ми помага. Започва да ми тежи много, къщата е цялата в паркет и си личи много, когато не е изчистено. По цял ден на бачкане, вечер не ми е до това. Всяка събота ми отива деня в бърсане и търкане. Отгоре на това, нали съм бременна, не мога да ползвам препарати и карам предимно с вода, та е още по-трудно. Като свърша съм скапана..
Мои приятели ползват фирма, две девойки идват два пъти в месеца и правят основно почистване, в останалото време те си поддържат сами. Взимат им 130$ на посещение. Сигурно на черно е по-евтино, но не знам как бих си пуснала непознат човек непроверен без препоръка в къщата.
Та така. Засега я караме някак.

# 69
  • Мнения: 2 255
Нямам.Мои познати имат.Плащат между 10-15$ на час.

# 70
  • Мнения: 3 932
Нямаме такава екстра...засега.

# 71
  • Мнения: 1 630

Сигурно зависи от града и квартала  Laughing На мен прозорците ми ги мият за 6 паунда, а съседния квартал, защото бил по-posh, ги ръсят за същото количество прозорци 20 паунда  Money

Не, не зависи
Това е държавна програма
Ти плащаш 6,7 + държавата доплаща на жените (май до 10 евро на час)
+ им се трупа стаж, осигуровки и тн.

Основната идея е да се намали работата на черно и да се осигури някаква социална защита на чистачките

# 72
  • Мнения: 2 427
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

# 73
  • Мнения: 6 167
влади, евала, че обичаш да чистиш! и майка ми е като теб.
аз съм безподобен мързел и все гледам да кръшна максимално.
от др. страна обичам да ми е чисто и подредено и все съм с парцала, но по принуда. не го чувствам, като удоволствие, за съжаление...затова и си планирам помощ в бъдеще, като се размножим, най-вече  Laughing
мъжът ми ако не му кажеш 100 пъти няма да се включи в нищо, тоест, при нас споделянето на тези
отговорности е по-скоро някаква мъка, напън.  и двамата нямаме навици, мамини синчета сме. ( аз дъщеря, де).

# 74
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

не бе 4овек, само 4е ти сама казваШ после, 4е в момента не работиШ, а положително настроените, като гледам, сме все работеЩи и е естествено предпо4итанието да бъде, свободно време за мъж и деца.

ве4е друг въпрос е, 4е ли4но, не ми е страст да 4истя... дори и да не работех. ако намеря то4ната жена, Ще съм доволна.

# 75
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
[
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.
 bouquet
Моето мнение е абсолЮтно същото. Малко е трудно чистенето с дребосъка, но аз съм решила проблема засега. Докато аз чистя мъж ми и Ели са на посещение при мама свеки. Така хем дребната се радва на баба си, хем аз съм "лишена" от контакт със свеки. Мили сме си от разстояние.

# 76
  • Мнения: 3 388
[
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.
  bouquet
Моето мнение е абсолЮтно същото. Малко е трудно чистенето с дребосъка, но аз съм решила проблема засега. Докато аз чистя мъж ми и Ели са на посещение при мама свеки. Така хем дребната се радва на баба си, хем аз съм "лишена" от контакт със свеки. Мили сме си от разстояние.

Ахахха. И аз планирам след няколко месеца същото, живот и здраве  Crazy

# 77
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Raly - аз сьм пробжала с тези жени от по 6,7 Евро, но бях супер разо4арована, ни6то не бяха из4истили добре а за гладенето не споменавам. Затова сега само след препорька на приятелки и най-накраят намерих сега6ната ни жена, от която сьм доволно. Е вярно 4е няма идеални, но важното за мен е да не оставят следи от които да се дразня Wink

# 78
  • Мнения: 2 427
Феям,естествено че когато човек не работи е съвсем друго.
Но знам какво е да работиш и да си с малко дете.С дъщеря ми беше точно така-работех,тя ходеше на градина,оставаше ми и време да почистя,сготвя(имай в предвеид че бившият ми съпруг беше нещо от рода на онзи в "Да спиш с врага"с Джулиа Робърст,перфектен ред,за обяд и вечеря първо,второ трето и десерт)и въпреки това ми е оставало много свободно време ,което съм посвещавала на детето.След градина задължително разходики със сок,пуканки,сладолед,парк...имай в предвид че дъщеря ми на 5 четеше съвсем свободно и смяташе до 20.Има ужасно много родители които не правят нищо съществено-т.е. привилигировани са да имат бабаи и домашни помощници,а децата им са много по изоставени от тези на родителите с многото задължения.
Лени,и при нас беше така-аз се прибирах от работа,Фло също,той сядаше пред ТВ то,аз започвах да готвя ,чистя пера и гладя,но съумях да го променя,особенно след раждането на хлапето.Всеки обича да се мотае без работа.Само че ако аз не правя нищо ,за какво съществувам тогава?!

# 79
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феям,естествено че когато човек не работи е съвсем друго.
Но знам какво е да работиш и да си с малко дете.С дъщеря ми беше точно така-работех,тя ходеше на градина,оставаше ми и време да почистя,сготвя(имай в предвеид че бившият ми съпруг беше нещо от рода на онзи в "Да спиш с врага"с Джулиа Робърст,перфектен ред,за обяд и вечеря първо,второ трето и десерт)и въпреки това ми е оставало много свободно време ,което съм посвещавала на детето.След градина задължително разходики със сок,пуканки,сладолед,парк...имай в предвид че дъщеря ми на 5 четеше съвсем свободно и смяташе до 20.Има ужасно много родители които не правят нищо съществено-т.е. привилигировани са да имат бабаи и домашни помощници,а децата им са много по изоставени от тези на родителите с многото задължения.
Лени,и при нас беше така-аз се прибирах от работа,Фло също,той сядаше пред ТВ то,аз започвах да готвя ,чистя пера и гладя,но съумях да го променя,особенно след раждането на хлапето.Всеки обича да се мотае без работа.Само че ако аз не правя нищо ,за какво съществувам тогава?!

изклЮ4вам ли4ната ти история, за която съжалявам. знам за какво говориШ, макар и не в лицето на съпруг, а на баЩа Confused
моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Що се отнася до мъж ми, той е типи4ен италианец, колкото и да се мъ4а, може да ми свърШи работа по списък, но не и по инициатива. номерът : той с детето по градинки, или при свекърва ми, докато аз 4истя, го пробвах с първата ми дъЩеря. е, ами само гор4ивина е останала в устата ми от вси4кото изгубено в къЩи време, докато той се е забавлявал с нея. мерси, за малката исках и направих възможното, за да бъде другоя4е.

# 80
  • Мнения: 1 216
Нямам прислужница и мисля, че скоро не ми го пише в хороскопа да имам.
Трудно ми е, не съм от най- организираните, но неволята учи.
Гледам да си създавам рутина, колкото и да мразя това, наистина помага. Примерно вече почти няма вечер, в която да оставям кухнята мръсна и така свикнах, че докато не лъсна, не мирясвам.
Баните чистя едновременно.
Най- бих искала майка ми да ми изчисти, поне да имам компания, да разтребим заедно, но това са мечти.

# 81
  • Мнения: 2 427


моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Ми Феямче,аз съм много бързо действаща.Обирам основно за нула време,готвя за аламинут-явно с първия съм изкарала добра школа.Свекърва ми идва днес,взе малкият и го изведе за два часа.Като се върна буквално онемя,с всичко бях приключила.После,докато тя даде биберона на бебето с млякото аз сготвих спагети с морски дарове,салата и плодова салата ,че и разбих течната сметана за да я гарнирам.Много съм скорострелна като не трябва да мисля че бебока плаче.Единственният ми проблем в момента е че е малък и не успява да се занимава сам.Ама пак казвам,добра ми беше школата,с мъж който пази рамадан и се прибира в 5.44 и моментално трябва да седне да яде и то не притоплено!Абсурд!Само току що сготвено,ми нали е гладувал цял ден,иска най доброто човека...така че съм много овъртяна и обиграна.
Връщам се от парка,слагам детето пред "малката русалка "или пред водните бои и за 30 мин съм сколасала без никакъв проблем.След вечеря:книжки,игрички,душ,лека нощ и в 10 отново фрий...
Но съм свикнала,от 17 годишна не живея с мама ,да ми готви,а и с майка ми нямаме този тип фамилиарни отношения,въпреки че с Ама много ми е помагала!По-скоро сме приятелки отколкото длъжници една на друга.
Фло за какво мислиш че ма е взел,заради сините ми очи ли...нэе.Като започнахме да живэм заедно направо губеше дар слово като извъртах софрите за нек'ви си 5 мин,буквално като духа от лампата.
Майтапа настрана,след поредният скандал в нас много неща се промениха.Което е истина,истина е,не мога да си кривя душата,от едно известно време,страшно ми помага.Гледа бебето непрекъснато когато има възможност и си е в нас,води го по паркове и разходки или си играе с него.Като дойде събота и неделя буквално се раждам,когато знам че е в  нас.Свършвам един куп неща аламинут и после сме навън целият ден-прятели,магазини,барчета...
Феям,ко искаш ще ти дам майла на персоналния ми тренер Laughing,ама ако питаш мен си по-добре с помошницата Wink!
А аз нали съм тъпа със скруполи Embarassed Embarassed Embarassed,за да съм по свободна съм решила да си купя миална машина за новата къща.Тук нямам площ за нея. Party

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз съм се убедила в едно: всеки върши нещата със собственото си темпо. Ако на мен ми трябва цял ден да почистя къщата, на някой, който не му пречи подобна работа, ще му отиде половин ден. Май, най-важното е дали го вършиш с мерак или защото трябва да се свърши.

# 83
  • Мнения: 6 167
аз също съм от бързите булки, като влади.
понякога и на себе си се чудя.
това, че се справям/е с много неща едновремено и бързо не е много положително.
не е хубаво мъжа ти ( за работодателите важи също), че всичко можеш
много и бързо. много лесно мъжете така отстъпват от инициатива, а офиса
разбира, че можеш да си му локомотива.

# 84
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Идваха едни бразилки да чистят. Откакто майка ми дойде, не са идвали обаче, ние с нея действаме уикенда, докато мъжът ми е навън с детето. Иначе през седмицата поддържам кухня, чинии, това-онова. Майка ми много ми помага - готвим поред, пералня, сушилня, сгъва дрехи, понякога прахосмукачка. Решила съм пак да ги викам обаче, защото тя има тенденция да се преуморява, а няма нужда, а и аз искам да съм навън по паркове и площадки. Разбира се, и мъжката част участва, най-вече в готвене (майка ми отсега учи Дани да си прибира играчките, с нулева успеваемост, но тя е упорита Laughing).

Ние сме в двустаен апартамент, взимат $50 (за 2-3 часа). Това май е минимума. Чистят подове, бани, кухня, бършат прах.

И аз се считам за много бърза, но много мразя чистене. При мен няма никакъв начин да ми остава много свободно време от работа, пътуване и занимания с детето. А и да ми остава време след 9 вечерта, предпочитам да чета и да гледам някой филм.

На мен в началото също ми беше много странно някой да идва да чисти. Първият ми допир с тая реалност беше в Катар, стоях и го гледах едно момче от Шри Ланка и се чудех как да му помогна. Той пък подреждаше шишетата в банята по големина и цвят. Един път счупи един прозорец и се разплака, не искаше да му плащам. А аз му обяснявах, че няма проблем, апартаментът е нает от работодателя ми и те ще сменят стъклото. Какво ли е видял...

В Африка бях на гости на бившето ми гадже, там имаше слугиня, живееше в общежитие наблизо. Руби се казваше. Сутрин ми носеше кафе в леглото и ми викаше Мадам. Ходехме с нея на разни покупки, тя ме водеше и из околностите на туризъм (аз тогава не карах, та и шофъор имаше с нас). И един ден се забавихме навън, тя бърза, бърза да се прибираме. Викам споко бе, къде бързаш, нали сме заедно. Не, мистър като се прибере от работа, какво ще яде? Ми ще яде по-късно. Не, не можело така. Та си помислих тогава, тя се кефеше да е шеф на домакинството, аз дали нямаше да съм една жена в повече?

Еййй, олях се с тоя пост. Извинете.

# 85
  • Мнения: 4 399
Виждам че сте ме цитирали на няколко пъти.Реших да обясня по-нагледно.
Да,харесва ми да си почиствам жилището,приятно ми е,трябва ли да се чувствам виновно за това?
Да,предпочитам детето ми да има контакти и с други хора,освен с мен.Ако си бяхме в Бг със сигурнощ щеше да го взима леля ми,майка ми,баща ми,братовчеди.Тук е непрекъснато само с мен.Навсякъде.Никой не ни го гледа дори за час.Да,бих наела жена която да го гледа за два-три часа в седмицата,както казах предпочитам англо говоряща,само че сме далеко от Торино и студентките които често се хващат като бейбиситтер едва ли ще се навият да идват чак до нас.
Това е и основната ,истинската причина поради която не бих взела домашна помошница:виждайки факта че в момента не работя и няма да мога да работя поне още година ми е странно аз да кръстосам крака в къщи,друг да ми чисти ,докато мъжа ми се скапва буквално от работа(при което има и опасна професия)за да изкарва пари и да плаща на някого ,докато аз си стоя като примадона в нас и се почесвам....това е.
Може и да не се съгласите с това което казвам,но пак напомням че е лично мнение.

Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.

# 86
  • Мнения: 7 091
Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.

Абсолютно съм съгласна с теб! smile3501

# 87
  • Мнения: 1 184
Разбирам че изказваш лично мнение, но то ми звучи много грубо спрямо жените, които са предпочели да имат помощ за домакинската работа. Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях. Shocked Във времето в което ползвах такива услуги те уверявам че съм работила, като понякога са ми се събирали по 12 часа на ден. На мен живота на примадоните не ми изглежда точно такъв. Разбира се можех да продължа да се претрепвам в неделя от чистене, но с мъжа ми предпочитахме да прекараме известно време заедно и по-приятен начин. Решението ни беше съгласувано. В момента търся чистачка именно защото той настоява за това. Защото му се иска да излезнем заедно някъде вместо да се редуваме кой да гледа дете и кой да чисти.
И сега моето лично мнение: заменими майки няма, незаменими чистачки също няма.  Wink Затова мога да си представя да прехвърля чистенето на някой друг, но детето не (поне докато съм в майчинство). Освен това си мисля че ако взема ситърка за него за да си изчистя къщата, ще му дам много грешния сигнал, че домакинската работа за мен е по-важна от него.
newsm10  smile3501

# 88
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


моля, оба4е, да ме светнеШ как ти е оставало много свободно време, заЩото, за пореден път казвам, 4е се смятам за определено организирана ли4ност, но такова, ако си правя вси4ко сама, просто няма. освен след 22.30, когато съм достатъ4но изморена, за да успея да направя неЩо пове4е от про4итането на някоя друга страница от някаква забавна книжка (не говоря за сериозна литература).

Ми Феямче,аз съм много бързо действаща.Обирам основно за нула време,готвя за аламинут-явно с първия съм изкарала добра школа.Свекърва ми идва днес,взе малкият и го изведе за два часа.Като се върна буквално онемя,с всичко бях приключила.После,докато тя даде биберона на бебето с млякото аз сготвих спагети с морски дарове,салата и плодова салата ,че и разбих течната сметана за да я гарнирам.Много съм скорострелна като не трябва да мисля че бебока плаче.Единственният ми проблем в момента е че е малък и не успява да се занимава сам.Ама пак казвам,добра ми беше школата,с мъж който пази рамадан и се прибира в 5.44 и моментално трябва да седне да яде и то не притоплено!Абсурд!Само току що сготвено,ми нали е гладувал цял ден,иска най доброто човека...така че съм много овъртяна и обиграна.
Връщам се от парка,слагам детето пред "малката русалка "или пред водните бои и за 30 мин съм сколасала без никакъв проблем.След вечеря:книжки,игрички,душ,лека нощ и в 10 отново фрий...
Но съм свикнала,от 17 годишна не живея с мама ,да ми готви,а и с майка ми нямаме този тип фамилиарни отношения,въпреки че с Ама много ми е помагала!По-скоро сме приятелки отколкото длъжници една на друга.
Фло за какво мислиш че ма е взел,заради сините ми очи ли...нэе.Като започнахме да живэм заедно направо губеше дар слово като извъртах софрите за нек'ви си 5 мин,буквално като духа от лампата.
Майтапа настрана,след поредният скандал в нас много неща се промениха.Което е истина,истина е,не мога да си кривя душата,от едно известно време,страшно ми помага.Гледа бебето непрекъснато когато има възможност и си е в нас,води го по паркове и разходки или си играе с него.Като дойде събота и неделя буквално се раждам,когато знам че е в  нас.Свършвам един куп неща аламинут и после сме навън целият ден-прятели,магазини,барчета...
Феям,ко искаш ще ти дам майла на персоналния ми тренер Laughing,ама ако питаш мен си по-добре с помошницата Wink!
А аз нали съм тъпа със скруполи Embarassed Embarassed Embarassed,за да съм по свободна съм решила да си купя миална машина за новата къща.Тук нямам площ за нея. Party

Влади, из4етох те няколко пъти... като оставим настрана фактора бързина (заЩо смятаШ сменям втора жена за 6 месеца?... ), имам 4увството, 4е просто имаме разли4ни понятия за "свободно време". това, което описваШ и тук и в предния постинг, аз го нари4ам организация и живот на тъгъдък. да ти запо4ва свободното време в 10 4аса ве4ерта, когато на другия ден трябва ставаШ рано и умората взима надвес над теб, мен не ме устройва. може и от възрастта да е... все пак съм по_стари4ка от теб и сигурно по_бързо се уморявам Confused Laughing
няма да подробни4а в описания какво е за мен свободното време, ве4е казах в друга тема, 4е оби4ам да мързелувам  Mr. Green, за себе си знам, 4е с добра домаШна помоЩни4ка и на мойта улица изгрява слънце.  Heart Eyes

пп. миялната е задължителна в новата къЩа Laughing, ти да не си и без пералня?... каквато си маниа4ка, напълно те виждам да переШ на ръка, 4е се изпира по_добре Laughing

# 89
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях

Дори и така да е - аз не виждам нищо лошо човек да си има своето свободно време и почивка. Сега на много работни ли ще се правим какво ли...не виждам защо трябва да се скапвам и трепя, при положение, че хората предлагат услуга, плащаш и заминаваш. Не виждам нищо лошо - аз също изказвам лично мнение Peace

# 90
  • Мнения: 1 184
Цитат
Какво излиза, че всички които имат чистачка си кръстосват краката и се правят на примадони, докато някой се трепе за тях

Дори и така да е - аз не виждам нищо лошо човек да си има своето свободно време и почивка. Сега на много работни ли ще се правим какво ли...не виждам защо трябва да се скапвам и трепя, при положение, че хората предлагат услуга, плащаш и заминаваш. Не виждам нищо лошо - аз също изказвам лично мнение Peace
Взе ми думите от устата  newsm10.
Освен това помагам и на момичето. Тя е оставила семейство и деца в държавата си да дойде да заработи някой реял. Защо да не съм аз тази, която ще й го дам  Grinning.

# 91
  • Мнения: 27 524
Не.
Здрава съм, не ме мързи и нямам излишни пари, за да се глезя чак дотам  Grinning

# 92
  • Мнения: 6 167
тези услуги само за  'работещи мами'  ли са   Mr. Green
съвсем изпаднах от петолинието с моите мераци за домашна помощница  Joy

# 93
  • Мнения: 664
Аз няма да се включа в спора за и против помощничките, който има възможност защо да не си улесни живота..няма нужда от оправдания. Но ми направи неприятно впечатление надменното отношение в някои постинги към тези презряни представителки на женското (предимно) съсловие...сякаш те са втора категория хора.
Преди години работех като au pair, но жената ме експлоатираше яко за домашен труд, като се сърдеше и ме ругаеше за недостатъчната ми бързина и според нея накачествената ми работа, като ви чета и точно такъв тип "господарки" си представям Sick
Не визирам всички, разбира се!

# 94
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Аз няма да се включа в спора за и против помощничките, който има възможност защо да не си улесни живота..няма нужда от оправдания. Но ми направи неприятно впечатление надменното отношение в някои постинги към тези презряни представителки на женското (предимно) съсловие...сякаш те са втора категория хора.
Преди години работех като au pair, но жената ме експлоатираше яко за домашен труд, като се сърдеше и ме ругаеше за недостатъчната ми бързина и според нея накачествената ми работа, като ви чета и точно такъв тип "господарки" си представям Sick
Не визирам всички, разбира се!

зна4и, да ти кажа, винаги тръгвам с много добро отноШение, абсолЮтно наравно. смятам тази работа наравно с всяка друга, ниЩо унизително не виждам.
оба4е не понасям да ми се подиграват зад гърба, все пак плаЩам за неЩо. не ходя да проверявам след нея, не и броя минутите на кафе и телефон, но при положение, 4е 4исти в петък и вместо в събота да съм свободна, трябва да върШа неЩа, които съм възложила на нея Shocked
и на вси4кото отгоре ми е кофти да и кажа да не идва, заЩото знам, 4е има нужда от тези пари Rolling Eyes. но в понеделник Ще трябва да приклЮ4а, няма на4ин.

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

# 95
  • Мнения: 545

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

 Mr. Green Mr. Green Joy
радвай се, можеше да бъде някой скъп парфюм!  
Joy Mr. Green Joy

# 96
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

(пп.миналата седмица е изгладила, използвайки дезодоранта ми на мястото на те4ността за лесно гладене  Twisted Evil)

 Mr. Green Mr. Green Joy
радвай се, можеше да бъде някой скъп парфюм!  
Joy Mr. Green Joy

и аз това си помислих  Laughing

# 97
  • Мнения: 6 167
аня, спорът не е замислен като за и против.
а дали имате. колко стурват.. такива неща.
а разни изказвания в стил 'чичо томовата колиба' ги отминавам. сиромашия.

имаме една позната, която реши, че след като е завършила университет да чисти е по-изгодния вариант за момента.
няма шефове, има няколко клиента, влиза, чисти, излиза... няма отговорности, няма стреса , който би имала в един офис, например...заплащането е по-високо, ако имаш достатъчно клиенти... имаш свободно време, всеки следобед лятото е на басейна, не е зад решетките на някой офис. има си гадже и са все напред-назад. има позитиви такава работа, стига да си наясно дали това искаш, за колко време и дали можеш да си позволиш това време. мисля, че толкова добре тръгнаха тези услуги, че сега са повече хора даже. но повечето хора сякаш предпочитат да наемат на черно, по-евтино е, и естествено по-некачествена е работата. а да не можеш пък да се разбереш с някоя жена, или тя да не може да чете етикетите на препаратите...  Sick

# 98
  • Мнения: 3 388
Лени, а какви са цените в Италия, имаш ли представа? За фирма и на частно?

Аз съвсем сериозно си мисля да заформя една такава фирмена услуга. Дал има нужда от нещо специално?  newsm78

# 99
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аня, спорът не е замислен като за и против.
а дали имате. колко стурват.. такива неща.
а разни изказвания в стил 'чичо томовата колиба' ги отминавам. сиромашия.

имаме една позната, която реши, че след като е завършила университет да чисти е по-изгодния вариант за момента.
няма шефове, има няколко клиента, влиза, чисти, излиза... няма отговорности, няма стреса , който би имала в един офис, например...заплащането е по-високо, ако имаш достатъчно клиенти... имаш свободно време, всеки следобед лятото е на басейна, не е зад решетките на някой офис. има си гадже и са все напред-назад. има позитиви такава работа, стига да си наясно дали това искаш, за колко време и дали можеш да си позволиш това време. мисля, че толкова добре тръгнаха тези услуги, че сега са повече хора даже. но повечето хора сякаш предпочитат да наемат на черно, по-евтино е, и естествено по-некачествена е работата. а да не можеш пък да се разбереш с някоя жена, или тя да не може да чете етикетите на препаратите...  Sick

ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green
оба4е, не съм я накарала насила да идва да 4исти, тя си е пуснала обява, 4е върШи такава работа. да не съм вра4ка, 4е да знам какво може и какво не. в на4алото ми беШе мъ4но за нея и си викам, добре, Ще я нау4а. след 3 месеца се предавам, жената не става за тая работа, толкоз.

# 100
  • Мнения: 907
ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green

 Thinking Как го правиш този номер, къде дават такива етикети.

# 101
  • Мнения: 2 427
Ааааа НЕ!Такова нещо никъде не съм казала!Подчертайте изречението където казвам че не съм съгласна с това ДРУГИТЕ!!!,особенно работещите да имат домашна помощница!
Именно за това дебело наблегнах на Лично и в моят случай!!!
Не търсете под вола теле!
Думите примадона и с кръстосани крака съм ги използвала за себе си,не за останалите.Аз съм много директен човек,ако исках да го кажа ,бъдете сигурни че щях да го направя!
Айде пак да обясня че тук всички се нахвърлихте върху мен:съпруга ми бачка като луд,аз си стоя в къщи и нищо не правя.Да,гледам детето,ама какво от това,не е казано че човек като има дете,то трябва да му е в ръцете 24 часа,за да не излезе така че не му обръщаш внимание.Е като си играе или спи,какво да правя аз?!Ми чистя естествено.Сега остана и да тръгна да измислям оправдания и да се обяснявам защо не съм с помощница...защото когато написах че нямам всички почнаха да ме цитират-ако искате да ме изкарате кривата,ок....няма проблем,но поне не четете между редовете и не си вадете изводи без доводи.
Феям,описах ти живота си преди затова за да ти обясня че съм свикнала на налягания и сега с Фло на който чистотата и реда са му абсолютно безразлични намирам много повече време от време оно.В началото след раждането на Тедо беше ужас,но сега,имайки в предвид колко често вися във форума,явно ми остава време...
Вяра,ако се върнеш на първия ми постинг,който цитираш и след това видиш своя коментар за паркета и ВЦ то,аз оставам с впечатлението че по скоро ти намекваш че си пренебрегвам детето и че ти не би го направила...Е т'ва не е ли грубо:
"Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си."
Както и да е,няма значение,нека съм отново гаднярката аз Peace...

# 102
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
ми да, тя не може да ги 4ете, сложила съм и етикети на албански  Mr. Green

 Thinking Как го правиш този номер, къде дават такива етикети.

автомати4ен превода4 на един сайт  Rolling Eyes Laughing плЮс, за да не сбъркам, консултация с гадже на колега (много готина мацка, бай дъ уей)

# 103
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ааааа НЕ!Такова нещо никъде не съм казала!Подчертайте изречението където казвам че не съм съгласна с това ДРУГИТЕ!!!,особенно работещите да имат домашна помощница!
Именно за това дебело наблегнах на Лично и в моят случай!!!
Не търсете под вола теле!
Думите примадона и с кръстосани крака съм ги използвала за себе си,не за останалите.Аз съм много директен човек,ако исках да го кажа ,бъдете сигурни че щях да го направя!
Айде пак да обясня че тук всички се нахвърлихте върху мен:съпруга ми бачка като луд,аз си стоя в къщи и нищо не правя.Да,гледам детето,ама какво от това,не е казано че човек като има дете,то трябва да му е в ръцете 24 часа,за да не излезе така че не му обръщаш внимание.Е като си играе или спи,какво да правя аз?!Ми чистя естествено.Сега остана и да тръгна да измислям оправдания и да се обяснявам защо не съм с помощница...защото когато написах че нямам всички почнаха да ме цитират-ако искате да ме изкарате кривата,ок....няма проблем,но поне не четете между редовете и не си вадете изводи без доводи.
Феям,описах ти живота си преди затова за да ти обясня че съм свикнала на налягания и сега с Фло на който чистотата и реда са му абсолютно безразлични намирам много повече време от време оно.В началото след раждането на Тедо беше ужас,но сега,имайки в предвид колко често вися във форума,явно ми остава време...
Вяра,ако се върнеш на първия ми постинг,който цитираш и след това видиш своя коментар за паркета и ВЦ то,аз оставам с впечатлението че по скоро ти намекваш че си пренебрегвам детето и че ти не би го направила...Е т'ва не е ли грубо:
"Толкова е хубаво да има някой, който да ти свърши домашната работа. Никак не ми е странно. Смятам че детето ми има повече нужда от мен от паркета или тоалетната ми и предпочитам да платя на някой да ми измие паркета и тоалетната, но да имам повече време за детето си."
Както и да е,няма значение,нека съм отново гаднярката аз Peace...


Влади, уважавам свободното мнение на всеки... на мързели като мен и на който предпо4ита да блъска сам Mr. Green

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 16:00 от feiam

# 104
  • Мнения: 6 167
Лени, а какви са цените в Италия, имаш ли представа? За фирма и на частно?

Аз съвсем сериозно си мисля да заформя една такава фирмена услуга. Дал има нужда от нещо специално?  newsm78

В Италия не знам, но в началото съм написала колко струва при нас - на частно 8-10 , фирма не по-малко от 13.
на час. Като имаш предвид, че тук повечето къщи са големи.... 5-6 часа със сигурност работи...

# 105
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Гледам, големи страсти са се завихрили по темата... До сега попрочитах по малко, ама я да си е изкажа  Twisted Evil.
Та нямам постоянна домашна помощница, в различни периоди съм имала. Първо към края на бременността ми една полякиня, която ходеше и при свеки. Мнооооого свястно и бързо момиче, за нула време оправяше всичко. Няколко пъти е идвала, после си замина за Полша. По това време и свеки много ми е помагала за чистенето. Като родих, нашите стояха често у нас за по 3 месеца, и тогава нямах проблем - майка готвеше, всички поред чистехме, повече хора - по-лесно се справят с всичко. Да поясня, че апартамента ми е доста голям, и всеки път, когато нашите са тук, с баща ми все нещо ремонтираме - я тераси, я втория етаж, я нещо друго, та са все прах, боклуци, плочки, цименти......
Когато сме си сами, се редуваме и двамата да чистим. При натоварени моменти съм викала пак някой да ми помага - няколко пъти едно момиче - италианка, която обаче беше толкова ограничена в мисленето, че по-зле и от албанката на Феям  #Cussing out. Та се отказах от услугите й. Пак за 3-4 пъти извиках една леля българка, която доста добре чистеше, но малко бавничко. Веднъж я викнах и само да ми гледа детето за два часа, че имах страшно много работа, мъжо беше във Венеция за седмица, та ми помогна с това. После пак дойдоха нашите, тя замина, и така.
Сега от седмица пак сме сами, и за сега се справяме със всичко - работа, къща и дете, но периода не е натоварен. Мисля ако пак започна да изнемогвам, пак да извикам някого. По принцип  предпочитам сама са си свърша домашната работа (с помощна на мъжа ми), и от пари излишни не затъвам, но като стане напечено, по-добре да платя на някого, отголкото да се сдухам.

знаеШ ли, 4е ми даде идея, за която хи4 не се бях замислила  doh
да викам някой веднъж на, знам ли, 2/3 месеца само за големите работи.
сега само някой да ми каже как да информирам жената, тук от 2 дена си измислям извинения Rolling Eyes ooooh!.

# 106
  • Мнения: 2 032
Гласувах с да. Времето ми е по-ценно от парите, които струва. Аз работя, много, и без помощ в къщи не бих могла да се справя.
Понякога намирам за разтоварващо аз да си изчистя, но друг път липсата на време за това ми създава допълнителен стрес. Ако мога да си го спестя, защо не.
В нашия квартал струва около 8 лири на час.
Ако не работех, нямаше, вероятно, да се възползвам от подобни услуги.

# 107
  • Мнения: 3 478

[/quote]
 за филма не мога да се сетя в момента , ама съм гледала някакво предаване, където заснимаха тайно дом. прислужници и единия най- запомнящ се случай беше как с един парцал минава първо през банята и после идва реда на кухнята  Sick Sick Sick Sick
 а другите бяха от невинните дето ти обличат дрехите и тн  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
[/quote]

Ей затова не мога да се престраша и туй то. Като знам че ми е абсурд да си бъда в къщи по време на такава процедура и че може да стане ей такова същото като по-горе и ми се накъдря косата. А иначе ми се иска, хич няма да ми навреди. Покрай гледането на малката от нашите през последната година намазвах и с такива екстри, но туй беше. Определено ми е от голяма помощ, защото аз просто нямам време.
При нас върви средно по $60-80 на почистване.

# 108
  • Мнения: 4 399
amymommy, не се налага да си измисляш оправдания. Много хора не искат и още повече хора не могат да си позволят помощ за домакинската работа. Но не е нужно тези които могат и искат да си позволят, да се чувстват зле по този случай, независимо дали работят или не.

Не намеквам че пренебрегваш детето си. Не падам от луната и ми е известно че повечето хора сами си чистят къщите. Това по никакъв начин не означава че пренебрегват децата си. Истината е че за да отдели човек време за чистене, гладене и т.н. нещо е пренебрегнал. Но обикновено пренебрегваме себе си, не децата. Както и да е, основното е че нямах пред вид тебе защото не съм ти в къщата и не мога да знам как стоят нещата при тебе. КОментарът ми беше насочен към идеята ти, че е по-добре да се наеме ситърка за детето за да остане време за чистене. Без намеци, съвсем директно ти казвам, това за мен би било пренебрегване на детето и поставяне на домакинската работа над него. Надявам се че този път няма да стане недоразумение, защото по-ясно от това не мога да го напиша и се отказвам да влизам в безсъмислен спор.

# 109
  • Мнения: 2 804
Аз нямам домашна помощница !!!
И не виждам смисъл да имам при положение , че не работя все още .Пък и да работех какво , толкова много жени има без помощнички особено в БГ .
И какво да не са умрели от преумора .
 newsm68
Върша си всичко сама и си гледам двете деца , освен това и във форума съм редовен посетител .
Зълва ми е с 4 деца и пак не си е наела някой да и помага , освен това и къщата им е двойно по-голяма от нашата . Следователно и работата и е бая повече от моята .

# 110
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
Не, ама много ми се иска.  Laughing
Колкото обичам да готвя, толкова мразя да чистя! Единствено тоалетната чистя с настървение (какво да правя малко маниак си падам  Laughing)
Тук, в парижкия регион, цените са около 10 евро на час, отделно се плащат осигуровки. Обаче, има и данъчни облекчения. Мой колега беше изчислил, че ако имат домашна помощница, която чисти 3 часа седмично, с данъчните облекчения, които ползват, чистенето им излиза 30 евро на месец.
Живот и здраве, наесен като нямаме вече разходите за бавачка, може и мен да ме огрее  Laughing.

# 111
  • Мнения: 907

И какво да не са умрели от преумора .


Не става въпрос за преумора, а че времето и енергията могат да се използват за други неща.

# 112
  • Мнения: 2 804
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !

# 113
  • Мнения: 907
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !


Ами аз лично използвам времето, за да отида някъде с децата или пък чета или пък правя други неща, свързани с моите си интереси. След тотално почистване на къщата в събота напр. едва ли бих имала сили за нещо друго. 
Но не искам да споря - това е моето виждане по въпроса.

# 114
  • Мнения: 7 605
Как пък ли не !
За какво на пример ?!?
Да се отиде на маникюр и педикюр ли !


Дори да беШе така, и какво сега, да се по4увстваме zле zаЩото имаме 4иста4ки?  Laughing  Laughing  Laughing

# 115
  • usa
  • Мнения: 2 113
нямам, ама искам. даже две ако може, ама не може, нямаме достатъчно стотинки за целта  Thinking

# 116
  • Мнения: 295
У дома е така - аз нямам, свекърва ми има. Не виждам нищо лошо в това, да наемеш някой да ти помага в домакинството. Пък дори и да използва спестеното време за маникюр. Не означава, че който си е наел помощница, е мързелив. Наистина, много домакинства в БГ са без такава помощ, но колко домакини едва издържат между работата, децата, пералнята и останалите задължения. Въпросът не опира само до категорията работлив-мързелив, то е и до менталност, до начин на живот, до приоритети. Финансовата страна я изключвам. И ако националния манталитет трудно се надскача, то приоритетите си ги определяш по-скоро сам. Ами помислете, че БГ не е имала време да развие истинска аристокрация, а после дълги години правилното разглеждане на отношенията "прислужница - господар" беше "експлоатиран - експлоататор". Опитайте се да надскочите тези рамки и оставете тези, които имат домашни прислужници, сами да си определят приоритетите, пък ако ще и на първо място да слагат маникюра...

# 117
  • Мнения: 2 804
Ми кой каквото иска да си слага на първо място .
И едно време си имаше домашни помощнички в богатите домове в БГ .
Поне на моите познати .

# 118
Аз нямам домашна помощница !!!
И не виждам смисъл да имам при положение , че не работя все още .Пък и да работех какво , толкова много жени има без помощнички особено в БГ .
И какво да не са умрели от преумора .
 newsm68
Върша си всичко сама и си гледам двете деца , освен това и във форума съм редовен посетител .
Зълва ми е с 4 деца и пак не си е наела някой да и помага , освен това и къщата им е двойно по-голяма от нашата . Следователно и работата и е бая повече от моята .



Предполагам, 4е и ти и зълва ти бихте предпо4ели малко по_разли4но ежедневие  Flutter

# 119
  • Мнения: 2 032
Ей, много обичам подтекста на такива теми. Който има помощ, е кокона, значи.  Party

В друга тема, не погледнах в кой под-форум, пък въпросът за цената на услугата почистване, беше добре омешан с убеждението, че тази цена не се определя от пазара (в конкретния град, и т.н.), ами от сравнението със заплата на някой "по-учил".

Спокойно, народе, радвайте се на избора, и на това, че можем да се терзаем за това по интернетните форуми, вместо да метем с метла, например.

Тя и майката ми, милата, като ми беше дошла на гости след раждането на първото, я изби някакъв праисторически тик да пере на бебето на ръка дрешките  Shocked ама с моя помощ бързо й мина. Сега като ме гледа как душа под наем нося, все ме подсеща да търся помощ със задачи из къщата и наоколо. Е, стига да мога да намеря някой, който добре се справя, нямам нужда от подсещане. (Имала съм, както повечето хора, редица неподходящи избори: чистачки не се появяват на уречения ден, или без да ме питат дават ключа на друг да ги замести  Twisted Evil или решават, че  3-4-те часа, за които им плащам, ще ги концентрират в 30 мин и ще си ходят, и т.н.)

# 120
  • Мнения: 6 167
Алиса, темата няма подтекст, участниците го създават.
Не ме е интересувало какви хора използват /или не/ такава услуга, а дали я използват и колко струва.
Мисля, че анкетата и някои отгвори дадоха отговор,  и ако продължава темата да се движи по линията ' какви са тези, които имат ( или нямат) помощнички, ще помоля Дивиана да я заключи. Вярвам, че никой от нас няма време да се занимава с глупости.

Ей, много обичам подтекста на такива теми. Който има помощ, е кокона, значи.  Party

# 121
  • Мнения: 2 032
Лени, ти пък не се докачвай на тема, мернах коментарите на Даниела и се зачудих накъде дърпа тя.

А колкото за- заключ-отключ-твой избор; ама става малко като онези потребителки (не тука), дето искат само харесващи им се отговори да се публикуват в "техните" теми.

# 122
  • Мнения: 560
Аз имам домашна прислужница,но докато оцеля подходящата,голям зор видях.Едни не чистят добре,а др.доста пипат.Тук е нещо нормално ,работеща жена да има дом.прислужница.Услугата не е лукс,защото не е скъпо.Идва 3 пъти седмично,за неопределено време.Чисти,глади и подрежда,а с готвенето се занимавам аз.Взима 15динара( 10евро ).Аз имам малко дете,работя и почти нямам време за домакинска работа.Времето,което трябва да отделя за чистене,аз изкарвам пари.Тук къщите са огромни и трябва доста време,за да се излъскат добре.Мисля,че 1жена,ако има възможност(финансова)няма нищо лошо в това да има някой,който да и помага в домакинството.Освен всичко това ,аз отделям доста време и на сина ми.В крайна сметка,това е въпрос на личен избор.   bouquet

# 123
  • Мнения: 6 167
Лени, ти пък не се докачвай на тема, мернах коментарите на Даниела и се зачудих накъде дърпа тя.

А колкото за- заключ-отключ-твой избор; ама става малко като онези потребителки (не тука), дето искат само харесващи им се отговори да се публикуват в "техните" теми.

не се докачам, но имаше обидени, а това не ми харесва, защото в крайна сметка всеки живее живота както го разбира... Peace

# 124
  • Мнения: 2 032
не се докачам, но имаше обидени... Peace

А, значи съм пропуснала обидите, добре. Това за маникюра ли беше? Ако е било, аз съм явно, от коконите.... което, разбира се, няма нищо общо с действителността, ама няма сега да седна да обяснявам по колко часа на ден бачкам и как издържам с 5 часа сън на нощ, де; то си е моя работа, просто ме разсмя накъде изби темата.
Ама това е "проклятието на 7-та страница", нали: неписанато правило, че ако една тема премине 7 страници, тя задължително ще се изроди до неузнаваемост. Хе-хе, значи може да са заключват след 6-тра станица всички теми.  Laughing

# 125
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз пък Ще пожелая на вси4ки ни да можем да си я позволим (икономи4ески) домаШната помоЩница, пък после кой както иска да си процедира.  Laughing

пп. по въпросът за цените, на 4ерно ги казахме, сутринта звъннах на две фирми, сега 4акам оферта, но по тел. ми каза според зависи от услугата : 20/24 евро на 4ас  Shocked #Crazy

а комШийката ми, която има моми4е, на което плаЩа осигуровки (по закон ако са пове4е от 4 4аса седми4но си задължен да ги поемеШ, или поне така ми бе обяснено), плаЩа 8 евро на 4ас плЮс 3,50 осигуровки. така хем не е на 4ерно, хем не така скъпо както фирма.

# 126
  • Мнения: 6 167
верно ли има такова проклятие  Twisted Evil
да пробваме до 12та тогава да я докараме Laughing

между другото има жени, които считат за обидно да имат помощници.
упрек, че не се справят сами. имам една позната, която  много тежко преживя факта, че е извън петолинието вече по
този въпрос и се налага друг да идва да върши 'нейната работа'.
нагласата, възпитанието, възрастта имат значение. парите най-вече.
дават свобода.

# 127
  • Мнения: 2 032
Добре, хайде давай, пък ще обобщим на 12-та страница.

Напълно съм съгласна, че парите дават избор и свобода на жените. (Също става и въпрос за нормалното пазарно специализране. Моето време по-ефикасно и доходоносно може да се изпозва за това, което правя в моятя работа, а на чистачката-в нейната.)

Фейам, а тук чистачките са със статус "работещи за себе си", ти не си им работодател и не си отговорен за техните осигуровки, данъци и подобни.

Хм, "нейната работа" значи.  Twisted Evil Не обичам екплоатацията/безплатния труд. Не ми се накърнява женската чест, ако не чистя. Както обаче не ми се накърнява, ако чистя- факт от живота, какво да правиш, няма да го превръщаме в политически лозунг. Ако има помощ-съм благодарна, ако не- стресирана, ама пак сколасвам.

# 128
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добре, хайде давай, пък ще обобщим на 12-та страница.

Напълно съм съгласна, че парите дават избор и свобода на жените. (Също става и въпрос за нормалното пазарно специализране. Моето време по-ефикасно и доходоносно може да се изпозва за това, което правя в моятя работа, а на чистачката-в нейната.)

Фейам, а тук чистачките са със статус "работещи за себе си", ти не си им работодател и не си отговорен за техните осигуровки, данъци и подобни.

Хм, "нейната работа" значи.  Twisted Evil Не обичам екплоатацията/безплатния труд. Не ми се накърнява женската чест, ако не чистя. Както обаче не ми се накърнява, ако чистя- факт от живота, какво да правиш, няма да го превръщаме в политически лозунг. Ако има помощ-съм благодарна, ако не- стресирана, ама пак сколасвам.

да, ако са се регистрирали като "свободна професия" и в този слу4ай си ги плаЩат сами, мисълта ми беШе за разходите, сега като се замислям, по_добре да е осигурена, отколкото да трепериШ да не и се слу4и неЩо, докато е в твоята къЩа.

И аз не си 4увствам накърнено женското само4увствие, ако друг върШи къЩната работа. но си признавам, 4е това дойде с времето... до скоро се изживявах и аз като уондър умън  Embarassed
мисълта беШе "я, как пък няма да мога да се справя сама". е, да, справям се, ама цената ми се вижда висока  Rolling Eyes и ноктите ми на ниЩо не прили4аха Joy

# 129
  • Мнения: 1 909
Не можах да изчета всичките постинги, но все пак да си кажа и аз.

Бих си взела домашна помощница поне отвреме-навреме, наистина ще ми е много добре поне веднъж в седмицата да видя цялата къща изчистена, а не както аз успявам, всеки ден - донякъде.

Но тук при нас са толкова търсени кадри, че човек не може да се дореди, а пък и те много специални! Врати не им се полагало да чистят, не можели да се качват на високо, цепят секундата, за да си тръгнат (гледам чистачките на свекървата и на бабата на мъжа ми). По едно време почти бяхме уговорили една да идва, но се оказа, че трябва и да я превозваме, защото няма кола, не може да идва с колело или мотопед, а сме на 3 км от центъра на селото.
Тук на черно е абсурд да се работи, всички са декларирани, имат си отпуски, договори, знаят си правата и си ги търсят много стриктно. Нямам нищо против - никак не е лесно да се занимаваш постоянно с чистене, но при нас понеже са  кът, са големи кокони.  #Crazy

# 130
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имам конструктивно предложение, ако смятате, че времето, за което плащате, не се запълва - уговорете цена на чистене, така няма да има значение за вас дали ще чистят 2 или 4 часа, а за тях ще има, колкото повече къщи успеят да изчистят, повече ще им се плати. Така работят тук и мисля, че е честно.
Естествено, ако е възможно при пазарните условия. В случая, който Чумби е описала, няма да стане.

# 131
  • Мнения: 6 167
при едни нормални отношения приемащия е клиент на услуга, а не работодател на лицето, извършващо услугата.

# 132
  • Мнения: 1 909
На какво казваш "нормални отношения"? Ще бъде клиент, ако чистачката е фирма, или работи към такава  newsm78

# 133
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Е, аз и без фирма считам, че съм клиент на моите, а не господар.  Laughing

# 134
  • Мнения: 1 817
Ние сме си я разпределили по равно домакинската работа. За сега не ми тежи и нямам нужда от помощница. Половинката помага много и не мисля, че се налага! Но майка ми винаги е имала жена, която да чисти, глади, подрежда и аз не съм против помощ от вън!

# 135
  • Мнения: 2 257
Много сте се всериозили в темата нещо. Аз пък искам домашна помощница само за да ми сресва косата от сутрин до вечер (обожавам:crazy:) и искам домашен помощник да ми вее с ветрило от пера по цял ден. Докато онази ме сресва. Да.

# 136
  • Мнения: 3 591
Имала съм, сега нямам  Cry
Ама много искам!

Аз съм от работещите майки с 3 момчета и тати който трудно намира  посоката към кухнята да си върне чашата от кафето, което е изпил. У дома не си личи колко съм се блъскала да чистя, щото пода трудно се вижда само 2 минути след приключване на чистенето от разхвърляните играчки. едвам насмогвам с прането, какво остава за миене на прозорците ...
В момента, в който мога да отделя стотинките за чистене веднага ще почна да ги харча по предназначение! Други си е да се прибереш с децата в 18 и вместо да се чудиш откъде да я подхванеш да сложиш нещо да се готви за вечеря и да поиграеш с тях, вместо да се опитваш да пускаш перални, гладиш ризи, зареждаш миялни .... това удоволствие в момента ми коства намаляване на времето с децата и затова предпочитам да си седя на разхвърляно. все едно работя на 2 места - първа смяна на работа - втора у дома...

А има и едно много хубаво нещо - който не прибира не се терзае като разхвърля Simple Smile Много ми се иска отново да не ми пука кой е влязал с мръсните си обувки, или да не се разправям кой къде си е хвърлил чорапите....
Явно съм родена да работя "принцеса"  Crazy ама нещо съм объркала  Mr. Green

# 137
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Имала съм, сега нямам  Cry
Ама много искам!

Аз съм от работещите майки с 3 момчета и тати който трудно намира  посоката към кухнята да си върне чашата от кафето, което е изпил. У дома не си личи колко съм се блъскала да чистя, щото пода трудно се вижда само 2 минути след приключване на чистенето от разхвърляните играчки. едвам насмогвам с прането, какво остава за миене на прозорците ...
В момента, в който мога да отделя стотинките за чистене веднага ще почна да ги харча по предназначение! Други си е да се прибереш с децата в 18 и вместо да се чудиш откъде да я подхванеш да сложиш нещо да се готви за вечеря и да поиграеш с тях, вместо да се опитваш да пускаш перални, гладиш ризи, зареждаш миялни .... това удоволствие в момента ми коства намаляване на времето с децата и затова предпочитам да си седя на разхвърляно. все едно работя на 2 места - първа смяна на работа - втора у дома...А има и едно много хубаво нещо - който не прибира не се терзае като разхвърля Simple Smile Много ми се иска отново да не ми пука кой е влязал с мръсните си обувки, или да не се разправям кой къде си е хвърлил чорапите....
Явно съм родена да работя "принцеса"  Crazy ама нещо съм объркала  Mr. Green

ммм, даа  Rolling Eyes Confused

# 138
  • Мнения: 2 825
Много сте се всериозили в темата нещо. Аз пък искам домашна помощница само за да ми сресва косата от сутрин до вечер (обожавам:crazy:) и искам домашен помощник да ми вее с ветрило от пера по цял ден. Докато онази ме сресва. Да.

А кой ще ти чисти къщата  Wink Задължително ще трябва и трети  Wink

# 139
  • Мнения: 247
Веднъж месечно викам жена ,която прави основно чистене-бърсане на прозорци и врати ,миене на бани и тоалетни ,вдига килимите и избърсва подовете,бърше праха.От 9 часа сутринта до 20.00 вечерта  и дори не и стига времето.Много е съвестна и отговорна и съм много доволна.Плащам и по 55 турски лири,което е приблизително 55 лева.

# 140
  • Мнения: 3 394
за съжаление нямам, но все повтарям че ще си взема

Общи условия

Активация на акаунт