От кърменето се отслабвало - Да, ама Не

  • 1 964
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз пък кърмих 1 година и взех че отслабнах. Хапвах си добре, не се ограничавах в нищо и свалях килограми. До края на бременността бях с 30 кила отгоре. Сега ми остават само 2. Никакви диети не съм пазила и сега не пазя. Даже хората около мен ми казват че изглеждам по слаба от преди. Тези 2 кила останаха на дупето естествено.

# 16
  • Мнения: 2 019
и аз нищо не свалих Close

# 17
  • Мнения: 1 371
Незнам дали от кърменето, но аз отслабвам  Grinning . Вече съм свалила 26 кг, а качих около 35 кг.... Embarassed
От нищо не съм се лишила, т.е. ям каквото си искам (няма такива работи - това не трябвало заради кърмата) В момента съм 59 кг и се надявам  Praynig да стигна скоро заветните 50
 Peace
При всеки е различно, но някъде бях чела, че кърмещите майки по-бързо отслабват.....(калориите отивали в кърмата)!
Успех!

# 18
  • Мнения: 865
При всеки е строго индивидуално.Кърмя почти 6 месеца-равносметката е :качих 25кг. през бременноста,10 смъкнах при раждането, още12кг свалих до сега без диети ,но и без излишно тъпчене с оправданието" ама аз кърмя".Тези 3кг. който ми остават не ме тормозят толкова ,но по-добре и тях да ги няма все пак идва лято

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
За 11 месеца нищо не свалих Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 401
Аз дебелея от кърменето, при това почти гладувам защото не ми остава време за ядене. Не знам защо се твърди, че се отслабвало.

# 21
  • Мнения: 3 500
Това е пълна глупост, че се отслабвало от кърменето. Аз свалих всичко с раждането /бях качила 9 кг/ и после докато кърмих качих 3-4.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Незная дали е от кърменето, но действително много добре отслабвам от раждането насам. За сега съм доволна. Почти веднага след като родих свалих 13 кг. бях качила 18, сега ми остават още 5, дано да успея да ги смъкна, но както силно ме влече към сладкото незная ка ще стане.
Между другото исках да ви попитам дали ви се засили влечението към сладко по време на кърмене?
Една моя позната - ветеринарен лекар, казва, че понеже за производството на кърма е необходима захар, затова потребностите на организма от нея се увеличават, дали има истина в това?

# 23
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932

Аз отслабнах. При това без да си променям хранителните навици.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз отслабнах, но след като намалих броя на кърменията пак започнах да качвам. Сега едва съм стабилизирала някакви килограми и се боря да сваля нещичко. Останаха ми подарък 7кг Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 463
Досега-нито грам #Cussing out

# 26
  • Мнения: 1 896
Отслабнах върло - 6 месеца след раждането бях 45 кила, с 3 по-малко от преди да забременея. През цялото време се тъпках като за световно, явно изразходвах много енергия, защото никога не ми се е ядяло така зверски, през бременността ядях сигурно два пъти по-малко, отколкото като кърмачка.
Сега пак съм бременна и едва сега почнах пак да качвам кила. Апетитът ми се нормализира и вече не е такъв вълчи.

# 27
  • Мнения: 385
Тялото пази "запаси" около 6 месеца след раждането.
След 6-тия месец започва отслабването, което има връзка с кърменето и хормоните.
И, разбира се, ако се храниш все пак що-годе здравословно.  Wink

Кърменето гори около 500 калории дневно. 
Аз съм склонна да приема това за вярно, защото започнах да забелязвам промяна /най-после започна да ми се прибира корема newsm44, вече се бях отчаяла/, а не съм променяла изобщо режима си на хранене.

Така, че споко, трябва да мине малко време.

А иначе има някой майчета-щастливки, на който 2 седмици след раждането не им личи, че са раждали. Аз до преди месец приличах на бременна в 5-ия месец. #Crazy

# 28
  • Мнения: 2 022
Като гледам колко са шарени отговорите ми идва на мисълта, че няма как да се определи дали отслабналите от кърмене не биха отслабнали пак толкова ако не бяха кърмили, нито обратното - дали тези, които са си похапвали за да имат повече кърма са качили от кърменето, а не от похапването Simple Smile. Толкова е индивидуално, колкото всяка от нас е индивидуална. Прибирането на корема наистина може би има връзка с кърменето. Аз лично качих 6 килограма след раждането, но не мога да твърдя, че е от кърменето.

# 29
  • Мнения: 508
За почти 5 м-7 кл +. Сега се боря с тях Wink Sad

Общи условия

Активация на акаунт