(3 г.) Стряскане на сън - защо?

  • 3 617
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте значи искам да ви кажа,че стряскането нощем се дължи на стряскане станало през деня заведете детето си да му леят куршум и минава не е нищо опасно . Самото стряаскане в съня става точно когато детето се униса това се случва и при по-зрели хора казах ви не е нищо страшно  Wink Wink Wink надявам се да сам помогнала

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз понякога се стряскам на сън. А децата с това тяхно въображение, кой знае какво им е в главиците. При мен съм усетила, че се стряскам, когато сънувам или по-скоро усещам, че потъвам.

# 17
  • Мнения: 918
Моя син също се стряска понякога, когато отида при него, обикновено ми казва: Мамо, сънувах се......
Бях чела някъде, че към третата  година има такъв период на кошмарите, когато започват да се страхуват от тъмното и др, такива. За всеки случай и аз ограничих филмчетата преди лягане, както и по-шумните игри.  Явно има връзка, защото последно нон стоп гледаше филми за динозаври и дори на сън издаваше звуците им Crazy

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
На мен ми се случваше. Като гледам, пораснала съм. Спокойно.

# 19
  • Мнения: 141
детска градина ???? смени нещо в креватчето или осветлението в стаята или сложи някаква играчка или му даваштвърде тежки храни на вечеря ....

# 20
  • Мнения: 2 722
Емоционално впечатлително дете  Peace
Играйте кротко вечер - без състезания и физически натоварвания, чаша топло мляко преди сън и ако мислиш че е хванала очи, преди да търсиш кой да й лее куршум, опитай с гасена вода.
Не знам при нас кое помогна, защото направих всичко наведнъж.
Успех.

# 21
Това се случва при по емоционалните деца.И аз имах такъв проблем с моят син, но той отшумя в пубертета.Просто като заплаче или заговори на сън в никакъв случай не го стряскайте просто го погалете лекичко и му прошепнете няколко успокоителни думички и детето ще заспи.Пробвайте

# 22
  • София
  • Мнения: 1 285
И Алекс се стряска, проплаква, дори идва при нас да я гушнем. Причините са следните:

- Обикновени я е страх от вълци ( тези, които гонели Бел от "Красавицата и Звяра"). Както потвърди и госпожата в ДГ, това е естествено за около 3г. възраст. Гоним вълците, стреляме ги и т.н. НЕ ОТРИЧАМЕ, ЧЕ ГИ ИМА. Има ги, но ние можем да се справим с тях;
- Тръгването на ДГ. Въпреки че е била и на ясла, и на забавачка, явно новото положение си казва думата;
- И най-важното - появата на бебето вкъщи. Понякога дори иска да го върнем на докторите, дето са го извадили от мама.

Определете каква е причината за страха и неспокойствието и внушавайте увереност, че можете да се справите с нея.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт