Аз съм започнала училище през 1977г.😝
Татко Мецан, ти си набор на ММ.
Помня, че в 5-6 клас учехме в събота и сме били и втора смяна. Спомням си точно, защото имахме 6-ти час история и учителят казваше : събота, 6 - ти час, втора смяна, всички сме уморени, хайде малко да се стегнем. Не помня до кога сме учили и в събота. Но помня, че от 4 клас имахме оценки по всички предмети, учехме химия, физика, биология, история, география, български, математика, пеене, трудово, физическо, рисуване. От 3 клас учехме руски, от 7 клас западен език 😂. В кварталното училище в окръжен град до 7клас бяхме по 6 паралелки, по 35 ученици всяка. Задължително след 11/12 клас имахме матура по български език , от която нямаше освобождаване и по спомен беше в началото на април, после имахме стаж в УПК, държавен изпит по специалността и залягане над учебниците, ако искаш да кандидатстваш във ВУЗ. Тогава на година имаш право да се явиш на изпити само в един ВУЗ, само на една дата. Имахме и т.нар. Политически изпит, който беше "зачита се" или "не се зачита", но ти намаляват бала с една единица, ако не се справиш. В 8ч по радиото съобщаваха темата за изпита във ВУЗ и за матурите по български език.