Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 625
  • 28
  •   9
Отговори
  • Мнения: 1 303


Полезни връзки:

Ваканции и неучебни дни за 2025/2026 г.
_________________________________________________________

Изпитни материали и решения 2025-2026

Заповедта за организацията по кандидатстването с дати и срокове

График за провеждане на НВО през учебната 2025 – 2026 година

Комбиниран график на дейностите по провеждане на НВО и дейностит …  прием на ученици
_________________________________________________________

Сайтът на Дидева

Държавен план-прием ( ДПП) 2026/2027 - 8. клас
_________________________________________________________

ПРОБНИ ИЗПИТИ

Статистика на успеваемост по области    (благодарности към Дидева Flowers Hibiscus)

Кариерно ориентиране (справочник за кандидатстване): https://most-learning.net/moodle/
_________________________________________________________
Сайт "Уча се"
_________________________________________________________
 Google drive с примерни тестове по математика и БЕЛ за 2025 / 2026 г.
_________________________________________________________

Седмокласната поща
Разполагаме с поща, която се предава от предния набор и е попълвана с години от родители на седмокласници с материали за подготовка. Условието за получаване на паролата за нея е да сте редовно пишещи в поне три теми назад (постове като "запис", "включвам се да следя" и подобни не се зачитат).

Всеки, който желае, може и да допълва. Триенето в нея е забранено. Моля за съвестното ползване на богатата сбирка от полезни материали, които биха били в помощ за успеха на децата ни!

За парола може да се обръщате на лични към jsed  или _Mishlence_ .

Стари теми:
Седмокласници 2025/2026
Седмокласници 2025/2026 - тема II
Седмокласници 2025/2026 - тема III
Седмокласници 2025/2026 - тема IV
Седмокласници 2025/2026 - тема V
Седмокласници 2025/2026 - тема VI
Седмокласници 2025/2026 - тема VII
Седмокласна изпитна тема - 15.06 - 21.06 между баловете, класиранията и валериана

# 1
  • София
  • Мнения: 17 276
Доживях да чуя, че МОН иска изкуствено да свали успеваемостта. Joy А той, завалията, от години прави всичко по силите си да я вдигне изкуствено - с опростяване на изпитите, с удължаване на времето, с даване на точки на съчинения, които Не са по дадената тема /и то доста/... И си умира всяка година да се хвали с "рекордни" резултати. Някак се излъгаха тази година да датат малко по-читав изпит по математика /ама леко го тушираха с ключа/, та може и без да искат да е било. Joy

Последна редакция: нд, 21 юни 2026, 23:02 от sanaka

# 2
  • Мнения: 699
Благодаря за темата, Мишленце!
Аз също не мисля, че ще променят нещо, въпреки че писах и считам за честно и справедливо да го направят. Дори се връзва с мотива на Асен от преразказа.
На експерта от МОН ушите днес са прегрели 🙂 Ако си сменят ключа, ще им пиша изключително да ги похваля за структурата на изпита.

# 3
  • Мнения: 21
Аз си пожелавам утре да се събудя с новината, че Министерството (МОН) е преразгледало разпределението на точките на зад. 21 и ще се дават 4 точки само за отговор "5х".

Благодаря за новата тема и за чудесната снимка в заглавието!

# 4
  • Мнения: 1 088
След като и Станислав Харизанов от ИМИ, БАН, не намира нищо нередно в оценяването на 21 задача, ще има да чЕкаме МОН да си променят критериите за оценка, докато арменският поп отговори на имейла - https://www.facebook.com/share/p/1AJmPgZzQx/?mibextid=wwXIfr

# 5
  • София
  • Мнения: 17 276
МОН не е известен с това, че си признава грешките. И при наличие на такава, винаги организира именити експерти да му обосновават глупостите. Ето ви един въпрос от ДЗИ по БЕЛ:

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
А) Гласуваните поправки в новия закон ще засегнат пряко въздушния и сухопътен
транспорт в страната.
Б) Убедително написаното мотивационно писмо на младия и амбициозен кандидат
впечатли комисия.
В) Още утре г-н Каменов, адвоката на братовчедка ми, ще те потърси, за да подготвиш
необходимите документи.
Г) По Искърско дефиле, което е с дължина около 100 км, са разположени множество
интересни обекти.

Познайте кой е верният отговор, а после ще ви кажа какво мислеше МОН по въпроса.

ПП. Тези, които знаят казуса, да не подсказват. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: нд, 21 юни 2026, 23:17 от sanaka

# 6
# 7
  • у дома
  • Мнения: 8 371

На експерта от МОН ушите днес са прегрели 🙂 Ако си сменят ключа, ще им пиша изключително да ги похваля за структурата на изпита.
За съжаление няма да ти се наложи да им пишеш.

# 8
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 9 321
Хайде сега 5 не се дели на три, защото в написано в учебник за пети клас. А това действие как се нарича 5:3=1,67 ?

# 9
  • София
  • Мнения: 20 462
Нарича  се  деление  с остатък - цяла  част  1 и остатък  2. И какво показва това?

# 10
  • Мнения: 3 587
Триъгълникът на МОН, там, където изчезва здравият разум. Бермудският триъгълник на образованието

# 11
  • Мнения: 25
Чета ,чета  подточките и видях една грешка и то само във В) т.е има три верни отговора🤣

# 12
  • Мнения: 919
МОН не е известен с това, че си признава грешките. И при наличие на такава, винаги организира именити експерти да му обосновават глупостите. Ето ви един въпрос от ДЗИ по БЕЛ:

В кое от изреченията НЕ е допусната граматична грешка?
А) Гласуваните поправки в новия закон ще засегнат пряко въздушния и сухопътен
транспорт в страната.
Б) Убедително написаното мотивационно писмо на младия и амбициозен кандидат
впечатли комисия.
В) Още утре г-н Каменов, адвоката на братовчедка ми, ще те потърси, за да подготвиш
необходимите документи.
Г) По Искърско дефиле, което е с дължина около 100 км, са разположени множество
интересни обекти.

Познайте кой е верният отговор, а после ще ви кажа какво мислеше МОН по въпроса.

ПП. Тези, които знаят казуса, да не подсказват. Stuck Out Tongue Winking Eye
А?

# 13
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 9 321
Щом има деление с остатък, деление без остатък има ли?

Какво показва, нищо не показва. Цяла тема се изписа за две задачи, аз не мога ли да пиша за тях?

# 14
  • София
  • Мнения: 17 276
Никой не позна. Joy

Според МОН верният отговор е Б. Според всички останали - няма верен отговор.
След като им скочиха, излязоха с обяснението, че в Б няма граматична грешка, защото не ставало въпрос за някоя конкретна комисия, а за някаква неопределена комисия, която и да е комисия и не трябва да се членува. Joy След като скандалът продължи, събраха консилиум от БАН и именити езиковеди, които след дълго умуване излязоха със становището, че няма граматична грешка, но "са налице предпоставки за лоша семантична интерпретация". ГолЕм цирк! Накрая МОН клекна и даде служебно точки на всички. Но беше нещо като - абе не сме сгрешили, ама от нас да мине. Joy

За съжаление и аз мисля, че този път няма да отстъпят. И ще се създаде един много грозен прецедент.

Последна редакция: нд, 21 юни 2026, 23:38 от sanaka

Общи условия

Активация на акаунт