Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 48 184
  • 1 254
  •   55
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 17 407
Ами, като няма резултати, за какво да си говорим? Joy

Имаше си и плюсовете доброто старо време. Майка ми ходеше на родителска среща, само ако й кажа, че има такава. Нямаше никаква представа колко отсъствия имам и колко медицински бележки съм си написала /още помня диагнозите - ОВИ, ОКГДП/. А днешните деца живеят в такъв Биг брадър, че ми е жал за тях. Ако си забрави тетрадката по музика, до 5 минути ще съм разбрала. Joy

# 1 216
  • София
  • Мнения: 20 524
Аз отидох на една бригада и ги отмениха, таман влязох в комсомола и се разпадна. И едни покъртителни униформи носих, май една-две години. Много яко беше, че го наричаха "приемане в комсомола", при положение, че не можеш да откажеш. Joy
Като  прочетох  кога си била  1 клас,  сметнах, че  съм с  една годинка мизерна  по-малка..   Но и аз на  една  бригада ходих, военно не съм помирисвала,  и аз  гадните  униформи на железничари  хванах в  гиманзията,  други училища бяха  пък с пепитени  поли и  червено сако (също  толкова грозни), но  комсомолка не  помня да съм ставала,  стигнах  до  пионерче макс още  в основното и  повече не помня  да  са ме  повишавали като  чин, хаха..Може и да   съм изкуфяла, де.  Но  понеже  последният вариант не ми харесз, та  питах  ИИ.  Рече, че трябва  да съм била все пак проформа приета през  1989 пролетта, но предвид  събитията  тогава  с майските  протести на българските турци всичко било  формалност, масово членските карти с печат и снимки останали  по училищата и никога не били  връчени. А  после  вече идва  1990 и  Комсомолът се разпада..Упокоих  се,  не  съм изкукуригала. Wink

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 21:46 от Просто русалка

# 1 217
  • софия
  • Мнения: 49
Гледам 55 нови отговора и реших, че МОН са пуснали резултатите в неделя вечер😀😆😀
А то вие сте си отворили сладка раздумка за. младите години.
И аз така помислих и изтръпнах Simple Smile Аз започнах първи клас на 6 години 1982 г., но събота не съм учила, обаче шестгодишните следобяд спяхме в училище, после си пишехме домашните. Друго, което помня е, че ни събличаха голи по гащи целия клас, нареждаха ни в кръг около една голяма лампа със стойка и ни облъчваха с нея, за здраве ли е било не помня Simple Smile

# 1 218
  • София
  • Мнения: 2 664
Кварцова лампа с ултравиолетови лъчи беше. Против рахит. Аз даже бях изгоряла няколко пъти. Май бяхме по потници😀

# 1 219
  • Мнения: 1 961
Това с лампата го бях забравила. Слагаха ни черни маски. Иначе беше за здраве.
И всички ваксини ни ги слагаха в училище. Идваше сестрата и няма мърдане.

# 1 220
  • Мнения: 3 649
Русалке набори сме. Нищичко не помня аз за този комсомол, 89 бях подготве. Приеха ли ни, не ли, май не. Есента на 90 се говореше за някаква бригада, но не се случи, и вместо на бригада се напивахме с облаци на един лагер в Обзор.
 Военно съм имала в основното училище, там по военно, по рисуване и по физическо ни беше един пенсиониран старшина, и който говореше в час стоеше прав наказан с противогаз на главата. Иначе беше готин, само шестици пишеше

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 22:01 от Априлски душ

# 1 221
  • Мнения: 3 217
Резултатите утре след 10 ч. Да оставим хората спокойно да си изпият кафетата, да си включат машинариите и да заемат местата си по бюрата. И отговорника да натисне бутона за появяването им на нашите екрани ...
🤔😁🫣🥳🤣
Едни ще плачат от радост, други от щастие, а трети ще си посипят главата в пясъка.
Нормално е ...

# 1 222
  • Мнения: 1 961
В основното в часовете по военно беше майор Иванов и идваше с униформа. Заплашваше ни, който говори няма да стреля с пушка. Аз отказах да стрелям, той беше много учуден, но не ми е създавал проблеми. Даже не помня какво се учеше. Изпитваше ни на химна, но всичко останало ми е изтрито от главата.

# 1 223
  • София
  • Мнения: 20 524
Русалке набори сме. Нищичко не помня аз за този комсомол, 89 бях подготвен. Приеха ли ни, не ли, май не. Есента на 90 се говореше за някаква бригада, но не се случи, и вместо на бригада се напивахме с облаци на един лагер в Обзор.
 Военно съм имала в основното училище, там по военно, по рисуване и по физическо ни беше един пенсиониран старшина, и който говореше в час стоеше прав наказан с противогаз на главата. Иначе беше готин, само шестици пишеше
Само не ми казвай, че  си учила  до  7 клас  в  120-то, че ще е голям майтап..Там имаше един такъв  луд  военен,  Каваклов  май се казваше.  Сутрин  ведрина  провеждаше  с камуфлажни панталони , а нагоре  с потник.  Той стоеше на  стълбите   на  входа на  училищната  сграда и  показваше  упражненията, ние  пред него   в двора,  строени по класове..Но пък не помня  да  е преподавал и  по  рисуване,  беше една  Маджарова по предмета, тя  пък ни  замерваше  с  тебешир или ни ръгаше  с един много дълъг  линеал...

# 1 224
  • European Union
  • Мнения: 2 294
Май много хора ще се окажем набори Simple Smile младите да си мълчат.
Родените 75та година и след тях не са учили в събота, набор 74 - са учили. Само че не помня дали учеха само в четвърти клас или и част от пети. По-големите са учили повече.
И това беше за цялата страна. Регионални бяха ваканциите, например зимна ваканция за Централна България от 1 до 10 януари, за Северозападна - от 11 до 21 и т.н, за да не се застъпват почиващите в почивните станции. Имаше дори един период, в който не почивахме в събота и неделя, но вече съм забравила дали почивахме в неделя и понеделник или в петък и събота.

И "зачита се" го въведоха по физическо за учебната 92/93 година и следващите няколко. За другите предмети не помня, защото съм учила в техникум.

# 1 225
  • Мнения: 3 649
И мен са ме замервали с тебешир, но не в 120 то.
Аз учих в руско училище, и имахме една луда по биология, която изхвърляше чантите на закъснелите през прозореца. От четвъртия етаж

# 1 226
  • Мнения: 2 915
И сега МОН се старае да създава спомени на нашите деца, които да споделят след време с наборите си. Ще си викат - "а, помните ли когато излезна грешното класиране?", "а, помните ли 22-ра задача по време на пандемията?", "ееее, а колко хубаво беше, когато започнаха да дават точки на НВО-то по математика за грешен отговор, а?!"

Хората подхождат с грижа за поколенията.

# 1 227
  • Мнения: 834
Този набор бяха най-малките, които си събираха плюнките и не си миеха зъбите преди училище. По-малките няма как да помнят това велико събитие.
ПП - Поправям се - и по-малките са го правили. Вече не помня коя година беше.

# 1 228
  • Пловдив
  • Мнения: 105
Здравейте, моето момиче беше спокойна до сега, но днес са говорили с приятелки и се е притеснила за задачите от 15 до 21, защото са ги накарали да преписват решенията. Тя ги е решила, но е писала А)…и решението Б)…решението накрая не е писала отг. А) отг. Б) и ги е решила правилно. Възможно ли е да не ги зачетат. Не вярвам знам, че е обсъждано, но не можах да изчета всичко. Сега и аз се притесних.

# 1 229
  • София
  • Мнения: 17 407
Няма проблем за това, спокойно. Още повече, че и МОН излезе с изявление по случая, че няма да са ощетени тези деца.

„Важно е да се подчертае, че няма да бъдат ощетени по никакъв начин учениците, дали пълно решение на задачите с кратък свободен отговор на НВО за 7-и клас по математика, вместо само окончателен отговор. Цялата бланка от изпита се сканира и дори при навлизане в полето на следваща задача оценителите виждат цялата работа и ще отчетат достигнатия кратък отговор“, посочват още от Просветното министерство.  https://bntnews.bg/news/mon-s-poziciya-za-ocenyavaneto-na-sporna … -1399322news.html

Общи условия

Активация на акаунт