Кое да избера?

  • 2 736
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Козметичка.
Виж само колко теми има за безкосмяване по крака (то е ясно), триъгълници, ръце, вежди....
Ще имаш много работа!

# 16
  • Мнения: 6 958
Но комент  Joy hahaha Joy

# 17
  • Мнения: 7 418
  Аз мисля,че за всичките горе изброени специалности е необходим талант.
  Бих избрала по-скоро грим.
 

# 18
  • Мнения: 116
Маникюристка  newsm10 Каквото и да избереш - пожелавам ти много доволни клиенти  newsm17

# 19
  • Мнения: 750
Козмети4ка! Party
Но отиди да работиш в Гърция,там са доста космати4ки .....ще изкараш хубави пари! Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 540
Аз понеже не ходя на маникюр, препоръчвам ти козметичка  Flutter

# 21
  • Мнения: 1 668
коэметичка Peace

# 22
  • Мнения: 33
Маникюристка.По-лесно е и ако сгрешиш е поправимо,докато ако станеш козметик и сгавиш нещо е по-неприятно.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз препоръчвам маникюр- както някой беше писал по-горе, там всички грешки са лесно поправими.
За грим - мисля че на гримъор не ходят много хора, освен ако не си намериш работа в някоя телевизия, но там няма да си добре платена. А хората, които се гримират за фотосесии и т.н., те  си ползват 5-6 известни имена и това е.
И за козметик не ти препоръчвам - аз лично ходя само при козметички, които са завършили дерматология , т.е. медицина, на други с изкаран 1 курс не си доверявам нито кожата нито космите:)  Не искам да те обидя по никакъв начин,  но е добре да знаеш и такъв вид мнение.

# 24
  • Перник
  • Мнения: 195
Момичета,искрено ви благодаря за изказаните мнения.Честно да си кажа грима мен най-много ме влече,но единственото което ме спира е че наистина май не се търсят много гримьори.
Някой беше питал за цените на курсовете,значи от учебния център където мисля да се запиша курса за козметичка е 225евро(400лв) с продължителност 4-5 седмици,всеки делничен ден;курса за маникюр,педикюр и ноктопластика е общо 540лв с продължителност 2-3 седмици,всеки ден;курса по грим е 200евро,с продължителност 2 седмици всеки ден по 3 часа.
Почти съм сигурна че сега като изкарам един курс,след време като имам възможност ще изкарам и още един,но какво да е по-напред се чудя.

# 25
  • Мнения: 7 418

Почти съм сигурна че сега като изкарам един курс,след време като имам възможност ще изкарам и още един,но какво да е по-напред се чудя.
  козметичка,а после гримьор! Grinning

# 26
  • Мнения: 268
  козметичка,а после гримьор! Grinning

подкрепям на 100%!! изкарай първо курс за козметичка, определено имат най-много работа и вземат най-много пари! а и ти няма да правиш само лице,  може би ще наблегнеш на кола маската - винаги ще има клиенти за кола маска! след време като си стъпиш на краката изкарай курс за гримьор и така ще предлагаш и тази услуга - на абитуриентки или просто на жени които имат специален повод. Например аз освен на бала си, съм ходила на професионален грим и веднъж когато бях в журито на един конкурс за красота, и още няколко пъти за рожденните ми дни, и всичките тези пъти съм ходила при моята козметичка  Wink успех мила, и да споделиш какво си решила!

# 27
  • Мнения: 1 975
Маникюристка - имат повече работа, добро заплащане и е най-безопасно/грешките са поправими Peace/ Докато  за козметик не мисля че само с 2-3 месечен курс можеш да научиш всичко за дерматологията. Трябва много добре да познаваш кожата като структура за да работиш с нея. Ако нещо сгафиш е много трудно проправимо. Колкото и добра козметика да ползва една козметичка и при най-скъпата апаратура - не познава ли добре дерматологията .... Naughty

Абсолютно си права  Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз пък мисля, че гримьорството е една добра ниша. Има доста поводи, заради които може човек да се гримира-сватби, балове, рожденни дни, празненства, коктейли. Не всеки може да се гримира. Така както човек си прави прическа и маникюр по определен повод, защо да не си направи и грим? Освен това услугата не е често срещана. Т.е., нищо чудно изведнъж да се окажеш с много клиенти. Това, че няма обяви за работа не е показателно. Има много хора, които ще предпочетат сами да се наклепат, но има и такива, които биха дали пари и за грим. Може би ще се наложи да работиш сама за себе си. Но това всъщност е по-добре, отколкото да работиш за друг и да делите приходи. Това е моето мнение.

# 29
  • Мнения: 235
 Ако си артистична натура  с усет към красивото- грим и ноктопластика. Ако искаш да печелиш- козметик- цяло лято правят кола маска на клиенти и клиентки. Това си е тежък физически труд!

Общи условия

Активация на акаунт