БРЕМЕННОСТ И ШАРКА

  • 3 996
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: kiki27
И аз изкарах варицела в късна възраст - на 24 години. Беше ужасно! Това е най-заразната шарка, заразих се само от пътуване в едно купе с дете, което явно е било в инкубационен период. Нито съм го пипала, нито нищо и пак се заразих Sad
Пазете се много с мъничкия, защото точно сега е разгара на тази шарка. В момента детската градина до нас (ОДЗ Радост) е затворена точно заради епидемия от варицела.

днес  трябваше да го приемат в яслата, но не го взеха точно заради вирицелата. В карантина са още

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Защо не се консултираш с педиатъра ви, дали не може да ваксинираш малкия срещу варицела? Така той няма да се разболее и за теб ще е по-добре.

# 17
  • Мнения: 2 232
Цитат на: jakinik
Защо не се консултираш с педиатъра ви, дали не може да ваксинираш малкия срещу варицела? Така той няма да се разболее и за теб ще е по-добре.


Докато е бременна не може да се ваксинира.Аз също не съм карала варицела, дори нито една шарка и съм питала дали може да се ваксинирам - уви не може.Дано не ни срещат никакви шарки през деветте месеца.

# 18
  • Мнения: 17
Варицелата изобщо не е толкова страшна.Освен това не е верно ,че не повтаря.Говоря от собствен опит.За първи път я изкарах когато бях на 21 год и то доста леко само обрив и нищо повече.За втори път беше миналата година май месец,което означава че бях някъде в седмия месец.Отново беше безпроблемно.Докторката при която бях на консултация изобщо не се притесни като ме видя цялата в пъпки,каза че е опасна единствено до трети месец на бременността.Споко не се притеснявай и аз си бях изкарала акъла,ама всичко си е наред и на детенцето всичко си му е ок.

# 19
  • Мнения: 94
Бях в осми месец бременна когато се разболях от варицела- представа си нямам от къде- вероятно докато пазарувам в магазина, защото никакви други контакти не съм имала- стоях си в къщи Беше кошмарно- но след много консултации лекарите решиха че за бебето няма голям риск и слава богу всичко си ни е на ред Simple Smile Но майка ми продължава да твърди че като малка съм боледувала от варицела- така че.................

# 20
  • София
  • Мнения: 366
Ние отидохме на море, за да бебеправим Grinning . 3 дни след като се върнахме бях цялата в пъпки - варицела както се оказа. GP-то ми беше в отпуск. Заместващата лекарка каза - направи тест - ако си бременна, вече трябва да хване. Теста беше отрицателен. Обаче... ми закъсня и следващият тест показа, че съм бременна. Гинекологът ми каза сама да си взема решението - нямало гаранции, че плодът е увреден, нито пък, че всичко е ОК. След много мислене реших да задържа детето - вярвах, че щом теста не е хванал бременността, то може и още да не сме били свързани точно когато шарката изби. Въпреки това ходих на няколко изследвания 4-5 месец. Просто за да съм сигурна.

Днес си имам една напълно здрава, нормална лудетина.

Стискам палци всичко да е наред, каквото и да решиш!

# 21
  • Мнения: 2 556
Деяна, на твое място в никакъв случай не бих рискувала да си пусна детето на ясла. Тази година има епидемичен взрив на варицела в цялата страна. Моето дете я изкара в края на Януари, докато аз бях във втория месец и не искам да ти казвам на какви прогнози се наслушах от двама от най-известните плевенски лекари. Изолирах си детето отпреди да се изрине при баба му, докато я изкара. Три седмици не го виждах. При това аз самата съм карала варицела, но според моя лекар, макар и рядко, тя повтаря. Не искам да ти описвам какъв кошмар изживях, а единият лекар настояваше да ми изследва антителата за варицела и ако нарастват, задължително да си прекъсна бременността. Оказа се, че май излишно ме е стреснал, но нервите няма кой да ми ги върне. Тогава бях пуснала тема и във форума.
Не си причинявай това, ако има какъвто и да е друг вариант за гледане на детето!

# 22
  • Мнения: 1 403
spored men napravo otloji yslata ,mnogo e opasno

Общи условия

Активация на акаунт