В началото на годината прибрах едно коте, понеже пред един магазин е лежало два дни, без да се храни и пие вода. Заведох го на ветеренирар и той щом го погледна веднага го диагностицира с "рак" + много изпочупени зъби + зъбен камък. Той тогава установи, че е с температура и най-вероятно да не е прекарало нощта. Беше на терапия, поотшумя проблема и започна да се храни доста, но всеки месец от тогава имаше период в който го наблюдавах, че намалява храната и устата му започваше да мирише много. Кажи речи, всеки месец по веднъж до към края на април го водехме на инжекции обезболяващи и антибиотик, но май месец болките му сякаш зачестиха, намали драстично храната вече само и единствено пасирано търси и нищо друго не може да яде. Доктора ни посъветва да му извадим зъбите и да по изчисти от образуванията в устата доколкото е възможно защото щяло да забави процеса, а и според ветеринаря болките му идват в момента предимно от развалените зъби. Днес го оставих при него за съответната манипулация (оказа се, че е 3кг. 🤗 ) и довечера ще си го взема. Моля кажете някой имал ли е сходен проблем, какво да очаквам... Надявам се, че съм взела правилно решение...
