Правилно ли е?

  • 3 740
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
 Само това ми трябва вече ooooh! и отивам в Тибет - отшелник Blush Peace.
[/quote]
 Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 2 757
Детето ми е от 1 месец с някаква хрема, оттам изби на отит Sad и от 7 дена пие антибиотик. Никой не е заразила, нито нас с баща й, нито децата, с които си е играла през този период. Симптомите са й лека, отхрачваща кашлица и то около 5 пъти дневно. Вече я пазя като рохко яйце. Изнежена е, страх ме е ooooh! от всичко.
Днес отидохме на кафето, на което ходим всеки ден и на съседната маса, майка говори на детето си: "Ами да ти купя сок, но с това коремче...". Познавам я и след малко я питах, какво е на детето. Тя каза, че цяла нощ повръщало, имало разстройство и чакала да стане 13 ч., за да я заведе на лекар Sad. Уууффффф.... Отиде Гери на люлката, нейното дете също отиде, седна до Гери... взеха да се люшкат. От неудобство не ставам от от масата да ида да грабна моето, да го хвърля в колата и да си ходим. 10 мин. - люшкане, лице до лице.
Оттам слезе моето, отиде в пясъчника, там едно манишолче, едвам ходи Simple Smile, майката каза: "Ела до мен, ела че кашляш", а малкото отива до Гери, кляка до нея и почват да бъркат в пясъка заедно. По едно време и моето се изкашля. Майката се усмихна и вика на познатите си: "Е, не е само моето".
Загасих си фаса и си бихме камшиците оттам. Сега ме е страх, довечера какво ме чака... Дали няма да почне да повръща. Само това ми трябва вече ooooh! и отивам в Тибет - отшелник Blush Peace.

Леле, леле, а кво да кажем за уличните кучета, котета и т.н. които редовно припикават детскитв площадки. Ама понеже срещу тях не можем да роптаем и айде срещу болните дечица да си го изкарамне на родителите им

# 17
  • Мнения: 5 468
Ники, не знам, какво общо има това, което съм написала с котките и кучетата... Нещо по инерция си почнала тия дни да се заяждаш във форума newsm78, що така?
Не съм си го изкарвала на никого. Нито съм се разправяла с майки, нито дори съм им се мръщила. Просто си тръгнахме и то не демонстративно.

# 18
  • Мнения: 1 172
Педиатърката винаги ми казва мога или не мога да събирам болното си дете с други деца. Съобразявам се с компетентното мнение на педиатърката, която е наясно с диагнозата и с лечението, а не с претенциите на майките.
В твоя случай не мога да кажа дали е правилно или не.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Педиатърката винаги ми казва мога или не мога да събирам болното си дете с други деца. Съобразявам се с компетентното мнение на педиатърката, която е наясно с диагнозата и с лечението, а не с претенциите на майките.
В твоя случай не мога да кажа дали е правилно или не.

Забелязвам, че 90% от мненията ти се припокриват с моите... в случая отново е така.  Hug

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз питам винаги докторката дали мога да ги събирам с деца. Ако не мога - скитосваме по парковете и гоним катерички. Ако не са заразни - гледам да са по-далечко от децата, за да не дразня майките, но не ги изолирам.

# 21
  • Мнения: 3 268
Не мога да разбера защо превръщаме всички теми в спорове? newsm78

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
По принцип е абсолютно неправилно.

Но ако моето дете е с Т, кашля неистово, влачи сополи и пие АБ съм абсолютно убедена, че няма да е в кондиция и нито то, нито аз ще имаме сили да се шляем по детските площадки. С което искам да кажа, че ако детето е било наистина в толкова тежко състояние, каквото ти описваш, то просто нямаше да е на площадката. Освен това, ти как разбра, че то има Т? Измери ли я? Считай въпроса за риторичен.

# 23
  • Мнения: 7 821
Не мога да разбера защо превръщаме всички теми в спорове? newsm78
Защото една част от пишещите все мрънкат, че някой им заразил с нещо децата, че другите са "безотговорни" и лоши и т.н. което дразни  Wink. Може ние другите да се разпознаваме, знам ли!? Но на мен лично ми омръзна да чета за детски болести все едно от един сопол идва края на света. Чудо голямо  Peace .
Една позната води детето си на нашата площадка, то не посещава градина, а нашите да. И след обяд като ни види от далече вика "Има някое болно, хремаво?"  Shocked Rolling Eyes Shocked , че да не се зарази нейното. Напоследък взе да ни писва от позите и и даже да са си здави викаме "Има!" и тя отива другаде. То бива втелясване бива ама ...

# 24
  • Мнения: 5 468
моето като се раzболя от бронхит с температура и попитах немския педиатър дали да го пратя на гледачката (има и други деца), zащото ходя на работа, той ми каzа ... ами да , той от там го е хванал  Wink
и като го питах, когато беше с 39 Т пак вирусна инфекция , дали да го иzвеждам , каzа, да , zадължително, zащото има нужда от чист въzдух.
а като попитах няма ли да се zараzят и други деца, той ми каzа, че и беz това децата хващт всякакви инфеции и иzкават рано или късно и колкото по рано, толкова по добре zа имунитета, който си съzдават и каzа, че като има вирусна инфекция и като ще я кара, може да я хване от парапета на стълбите, супермаркета, асансьора ... не можеш да си иzолираш детето, а и не е хубаво zа него да расте в стерилна обстановка  Hug
Ще ми се да бъда толкова спокойна Thinking. Дали е добре за имунитета им да боледуват толкова често и толкова малки? Не се ли получават така хроничните болести?
Детето ми заради бронхит, лежа в болница със съмнения за асма. Бронхите й са слабото място в момента, при всяка хрема, получава бронхиален спазъм. Всички доктори и в поликлиниката и в болницата, които я прегледаха, казаха, че трябва да я спра от ясла, за да не стане асма, със всичките й екстри.

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ох, Ели, най-после някой да го каже откровено  Hug

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мога да разбера защо превръщаме всички теми в спорове? newsm78
Защото се намесва една определена форумка и провокира към спор и обиждане, че и мерене кой е по-по-най.
По темата: не е нормално за дете с Т да се извежда, съдя по себе си, в такова състояние не ми се излиза.

# 27
  • Мнения: 2 292
Ню, лекарите тук твърдят, че не е добре децата да се гледат в стерилна обстановка. Каzват, че и при децата Т не е като при въzрастните. Т.е zа дете 38 градуса не били нищо, то лесно вдига и лесно смъква, zащото още не може да регулира добре. Като им го zаведа с Т ми каzват , че няма нужда да им го водя , zащото Т е добре, отганиzма се бори с инфекциите и няма да е добре само , ако се поддържа висока няколко дена и има кашлица, zащото събраните секрети могат да се въzпалят. И дават сироп zа кашлица. Каzват, че бронхита няма нужда от лечение с антибиотик, един органиzъм може идеално да се справи с него. Като има Т и е много облечен ми правят zабележка, zащото може лесно да се претопли и Т се повишава. Декември беше с Т и ми каzаха да го държа по къс ръкав и да не го zавивам освен с чаршф докато спи. Не ги послушах и ми се събуди с 40 градуса, смъкнах Т  в хладка вана, махнах дрешляците и не я вдигна повече от 38 .... Да чукнем на дърво zа 1 г и половина ми е боледувал само 2 пъти с Т и съм го иzвеждала и съм го къпала и цяла zима спи в стаята на Т 14 до 16 градуса и бърzо му минават всички сополи.

# 28
  • Мнения: 5 103
Към заядливите въпроси отговарям, майката каза, че е с Т. , и е на инхалации, но не издържала да го държи в къщи, защото и писвало newsm78
И всеки има право да си каже мнението, така, че не виждам спора , защо се за форми.
Кой както иска да си извежда детето си.

# 29
  • Мнения: 545
..........и като го питах, когато беше с 39 Т пак вирусна инфекция , дали да го иzвеждам , каzа, да , zадължително, zащото има нужда от чист въzдух.
Да, чистия въздух е хубаво нещо (друг е въпроса колко чист е наистина в големия град), но моят като има Т над 38 е толкова отпаднал, че само лежи - как да го изведа навън? Насила ли да го карам да ходи? Какво пък остава за желание за игра!

Общи условия

Активация на акаунт