След 4-тия месец няма смисъл да се кърми...

  • 1 127
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160
И аз мога да споделя подобно изказване на лекарка също гинеколог ,но преди около две години с първото ми дете,отидох на профилактичен преглед и помолих за микробиология,защото след раждането кадърният ми лекар #2gunfire забравил една марля,която аз случайно извадих от входа на влагалището ми след 12 дни #Crazy,и исках да се убедя че няма последици ,като я предупредих че кърмя за да го има предвид какви лекарства да използва ако се налага.
Тя ме пита "от колко време кърмиш,ти не родили преди година,хайде стига толкоз,каквото си могла да му дадеш си му дала до 6 месец след това ни ползват за биберон"Страшно много ме учуди #Crazy и ми стана неприятно Confused,защото първо е майка,второ е жена и трето е лекар!

# 16
  • Мнения: 3 205
Надявам се, че твоята приятелка не го е послушала. За нейно добро.

А само да кажа, че моя син съм го плакнала вечер с АМ преди лягане (той иначе си суче, но понякога объркваме хранителния режим). Ами излезе, че когато се плакне с 200 мл АМ, огладнява средно 2 часа по-рано, отколкото ако ако се плакне с  доста по-малкото количество кърма в гърдите ми.
Дотук с плакненето и нехранителната кърма след едногодишна възраст.

# 17
Ей, ама то бива, бива простотия и непросветеност Close Аз кърмя вече почти осем месеца и като кажа на някой така учудено ме гледа ще кажеш, че правя нещо нередно или тровя детето си. Толкова искрено са учудени, че чак понякога ме замислят. Хубаво, че го има този форум, който да подкрепя и насърчава дълго кърмещите майки Hug А пък тези лекари с техните констатации по отношение на дългото кърмене, направо не ща да ги виждам. Като са толкова компетентни и начетени не може ли един път да се изкажат, подкрепени с факти и доказателства, обосноваващи се на научни изследвания. Как така не се намери един дето да я изследва тази "НЕХРАНИТЕЛНА КЪРМА"  и да види какво толкова "нехранително" има в нея.  Naughty А пък като чуя приказки за "отровна кърма" по-добре да няма човек пред мен Twisted Evil Пфу, аман от комптентни кадри Whistling

# 18
  • Мнения: 313
О, това че си плакнете устата звучи направо любезно. На мен ми казаха, че вредя на бебето и тепърва започват здравословните му проблеми от това, че още не съм го захранила. Трябвало е да почна от втория месец #Crazy При това, това го е казала жена акушерка, психолог, педиатър (абе жената вамп). Много известна и много величия си пръскат парите при нея. Направо навятъра ако ме питат мен, ама....

# 19
# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ей тва е голяма простотия. Ако е лекарят е мъж-какво разбират мъжете от кърмене, че и съвети дават. А то съветите поне да бяха правилни. #2gunfire

# 21
  • Мнения: 226
Не мога да си представя как може лекар да каже такава абсурдна приказка...понякога даже си мисля дали мамите не си измислят такива глупости, защото си тъсят причина да се оправдават, затова че не кърмят newsm78

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
О, и моят джипи/не на детето/ ми каза подобно нещо преди година, когато се наложи да ми слагат месна упойка. Аз казах Да, добре и продължих да кърмя, така и до днес. Не са измислици, повярвайте.

Общи условия

Активация на акаунт