Мами в Гърция-4

  • 30 489
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 392
Айде, пожалавам ти успех и те чакаме на Родос. Доколкото разбрах ще сме съседки, и аз в момента живея в Трианда.

# 16
  • Мнения: 32
Да ви кажа и аз я гледах София как се ни се подиграваше и ми падна в очите. Друго ме притеснява мене, почнаха да говорят тука гърците, че песента на Елица е една стара българска народна песен и нашите са я пообработили малко за да стане в сегашния вариант. И започнаха да се изказват, че ако се докаже, че е така ще ни дисквалифицират и ще ни отнемат петото място. Песента е трябвало да се напише за Евровизия, а не да е съществувала отдавна, сигурно ги е яд гърците, че сме пред тях и затова се заяждат.

# 17
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
За съжаление не гърците го правят проблема, някакви баби в Трънско пеели подобна песен, колко може да се докаже това обаче е друг въпрос. То тук и за Папаризу се заяждаха, че лирата била крадена, но до никъде не се стигна. Абе, балканска ни работа, дано е само дим без огън.

# 18
Здравейте на всички! Аз съм все още малко далеч от темата за бебчетата  Blush, та се извинявам предварително, че ще питам нещо друго...надявам се някой да ми помогне, защото съм се омотала като пиле в кълчища. Laughing Става въпрос за това, че искам да заминавам на един езиков курс в Солун, но не съм наясно с документите които трябва да се пращат (т.е. диплома за средно образование, минала през нотариус, МОН, легализация и МВнР и един формуляр, който май само трябва да си е така) трябва ли още нещо да им се прави, има ли нужда от други документи и т.н....На дипломата трябва ли още нещо да й се прави и т.н. newsm78
Ще пусна едно нещо на англ. - надявам се някой и с това да помогне: "copy of the certificate of studies (at least a secondary education diploma), verified for the authenticity of the title by a Greek diplomatic authority abroad or by the diplomatic authority of the foreigner's country in Greece" Схващам, че е диплома и т.н., ама другото - в Гърция ли трябва да си я легализирам? newsm78 Благодаря много и се извинявам отново за малко неуместното включване. Blush

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравей, feichka_orisnichka, тук пишем не само мами Wink. По въпроса, който те вълнува, до колкото разбирам, трябва да занесеш вече легализираната си диплома ( от консулски отдел на външно министерство и МОН) в консулството на Гърция в Бг, за да установят достоверността и ( един печат и от тях). Там където ще караш въпросния курс, не са ли ти изпратили какви са необходимите документи?
Дано съм била полезна.

# 20
Здравейте! Поздрави от Крит!

Преди седмица разбрах, че съм бременна. Много се зарадвах, но и ме обзе огромно безпокойство.

Имам застраховка ИКА, първо се обадих там, за да попитам как мога да отида на преглед, но ми казаха ,че се ходи в някакъв център Майката и Детето, който работи сутрин, а аз съм на работа по това време. Отидох в една от държавните болници, казах че ми е лошо и ми направиха изследвания, съответно ми казаха, че съм бременна, правиха ми ехограф, но че е още много рано и нищо не се вижда. Казаха ми да дойда след два дни на преглед, за да следят стойностите на някакъв хормон. След два дни се бяха удвоили от 350 на 700 и ми казаха да дойда след 1 седмица - преглед се правело като станат над 5000.  Ще отида утре отново.
Това, което ми направи впечатление е , че като ги попитах дали трябва да пия някакви витамини, казах им , че не ям месо, не ми отговориха нищо особено. Питах дали трябва да пия фолиева киселина и най-награя лекаря измънка да и ми написа рецепта. На всичкото отгоре ми каза, че съм била настинала и трябвало да пия антибиотик - веднага възразих и заявих, че няма да го направя.
Искам да ви попитам докато бяхте бременни какви изследвания са ви правили в Гърция. Малко немарливи ми се струват.
Благодаря предварително

# 21
  • Мнения: 17
Здравей, feichka_orisnichka, тук пишем не само мами Wink. По въпроса, който те вълнува, до колкото разбирам, трябва да занесеш вече легализираната си диплома ( от консулски отдел на външно министерство и МОН) в консулството на Гърция в Бг, за да установят достоверността и ( един печат и от тях). Там където ще караш въпросния курс, не са ли ти изпратили какви са необходимите документи?
Дано съм била полезна.

Искат само преведената и ратифицирана(или там както е думата Grinning - ")certified copy of your diploma and an official translation of it into greek or english" Simple Smile)диплома на гръцки език, заедно с една молба там, която я има на сайта им. Simple Smile Питам просто дали има някакви тънкости (като например това с консулството на Гърция Rolling Eyes), които може да объркат работата. Благодаря за отговора. Simple Smile

# 22
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Добре дошла, eky  bouquet!
Нищо не мога да ти кажа, за лекарите в държавните болници. Аз ходя на частен гинеколог, много е внимателен, отзивчив и разбран, но предполагам, че 99% от частните лекари са така Wink. Първия триместър се прави обща кръвна картина+ кръвна група+ анти тела+ СПИН ( мисля, че не забравям нещо), до 13 седмица се прави изследване за Даун- кръвно и 3Д видеозон. На мен ми каза да пия фолиева киселина+желязо, все още я пия.

Feya_orisnichka, до колкото ми е известно няма някаква тънкост в консулството. Носиш преведената и легализирана диплома, оставяш им я и те ще ти кажат кога да идеш да си я вземеш, до колкото помня имаше някаква такса ( поне така беше преди 7 години).

# 23
  • Мнения: 17

Feya_orisnichka, до колкото ми е известно няма някаква тънкост в консулството. Носиш преведената и легализирана диплома, оставяш им я и те ще ти кажат кога да идеш да си я вземеш, до колкото помня имаше някаква такса ( поне така беше преди 7 години).

Благодаря, ще проуча въпроса! Simple Smile

# 24
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Тeopr, гледам по лентичката, че вече си на половината път   bouquet Как е коремчето - расте ли? Чувстваш ли малките краченца вече? Ох, и аз искам пак  Heart Eyes
Погали тумбачето от нас с Константинос  Hug
Другите мами къде изчезнаха???

# 25
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
OLYMPIA , много сме активни, има дни, в които не ме оставя да седя повече от 15 мин пред компа, явно го притискам и веднага почва да се бунтува Laughing. Казвай на таткото и почвайте да работите за бебе Wink.
И аз се чудя къде изчезнаха всички Thinking, работещите ясно, но мамите с бебета........

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Казвай на таткото и почвайте да работите за бебе Wink.
Работим по въпроса  Wink Чакаме кога ще стане  Grinning Малкия го чакахме 7месеца, та и сега май не бързам да се притесня...
Как е времето при вас, къпят ли се веше много в морето?
При нас е дъжд и градушка  Confused

# 27
  • Мнения: 1 263
Здравейте Hug
Teopr,пази се,гледай да не пътуваш много с кола и да се подготвиш за влизането на новото човече в семейството ви   bouquet
Имаш ли някой,който да ти помага за след раждането?
Ние с бебчо сме добре,вторник на контролния преглед ще видим какво е положението след вече месец смесено хранене.
Впрочем вчера чух по радиото точно българската песен от евровизия и даже един грък си я тананикаше  Joy така че явно не всички гърци не са я харесали. Laughing  
    

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 20:03 от mummy

# 28
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
OLYMPIA, стискам палци бързо да стане, щом работите вече по въпроса Praynig Wink. Времето е хубаво и плажа е пълен, гледам го от балкона всеки ден и се чудя дали да не го посетя и аз. Родителите ми идват утре на гости, та ако са навити ще открия и аз сезона.
mummy, след раждането, живот и здраве, ще дойде майка ми за десетина дни, после ще дойде и сестра ми, така че ще имам време да се окопитя Wink. Имам двама племенника и съм била около тях докато бяха бебета, така че съм наясно какво ме чака. За наша радост и късмет, мъжа ми сам си е работодател, така че и той ще може спокойно да се включи с помощ Wink.

Надявам се всичко да ни е наред и лятото да не много горещо Laughing.

# 29
  • Мнения: 1 263
Пожелавам ти безпроблемна бременност и леко раждане.  bouquet
И един въпрос към всички от темата:
За колко време успяхте да научите гръцкия език и по каква система?Смятате ли,че добре го владеете?

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 20:58 от mummy

Общи условия

Активация на акаунт