Мами в Гърция-4

  • 30 621
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 17
Като стана въпрос за Солун искам да задам един тъп въпрос Embarassed Очертава ми се престой един месец там, та се интересувам дали някой може да ме ориентира за евтини места за ядене (по джоба на студент Mr. Green), има ли български заведения и т.н. Че от всичко май най ме притеснява въпроса с храната. Rolling Eyes

# 226
  • Мнения: 174
Искам и аз да попитам нещо,предстой ни пътуване с малкото ми момче до Халкидики при тате,та въпросът ми е след падането на визовият режим дали ще ми направят проблем че излизам снего без разрешение на бащата,ние нямаме брак но той носи неговото име,ще ми трябва ли пълномощно или да идва да ни посреща на границата

# 227
  • Мнения: 4 111

Здравей, isapisa ! Аз не съм много веща по въпроса, но мисля че ще ти трябва пълномощно от бащата за напускане на границата, макар и тя да е вече фиктивна. Просто незнам как стоят нещата, когато нямате брак. Сетих се, че може да се обадиш в Гръцкото посолство в София и те ще ти отговорят точно на въпроса - тъкмо ще си по-спокойна, че си получила информация от институция. Телефонът е +35929691750. Успех!   bouquet
Feya_orisnichka , не мога да ти кажа нищо за Солун, но не искам да се чувстваш пренебрегната тук. Беше попитала преди време за разстоянието на Ставрос и Солун, ровичках що тефтери с разстояния намерих, но без успех и не писах нищо. Пожелавам успех и на теб!   bouquet
det, така и така ще ходиш в Атина, няма ли да намериш време за една бирка със стария рокер?  Wink


да ви вмъкна една статийка - коментар - спрете климатиците, че обедня държавата и намалете банята!

Жегите взеха пет жертви в Гърция
Атина. Петима души се удавиха в морето на гръцки плажове, търсейки спасение от 40-градусовите жеги. В Атина за първи път спря токът заради климатиците, които работят на пълни обороти. Правителството в Атина обяви извънредни мерки за икономии на ток и вода. Токът не достига заради спрения внос от България след затварянето на два блока на АЕЦ "Козлодуй". В Аржентина студове от 1 градус за седмица умориха 41 души. В щата Тексас петима се удавиха при наводнения от проливни дъждове. Пороят заля няколко града в северната част на щата.

# 228
  • Мнения: 17

Feya_orisnichka , не мога да ти кажа нищо за Солун, но не искам да се чувстваш пренебрегната тук. Беше попитала преди време за разстоянието на Ставрос и Солун, ровичках що тефтери с разстояния намерих, но без успех и не писах нищо. Пожелавам успех и на теб!   bouquet

Благодаря все пак (много сладък бебок, да ти е жив и здрав! Grinning)!   bouquet Аз за Ставрос и Солун после се разрових и си намерих инфото. Но питането ми за Солун си остава, че иначе ще умра от глад (или от суха храна Laughing) един месец... Whistling Embarassed Mr. Green Blush

# 229
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Feya_orisnichka, из града има заведения, в които се предлага готвено ядене, не знам как да ти обясня, но приличат на закусвални, има ги в почти всеки квартал. Евтина храна има и по заведенията за бързо хранене, дюнери, шишчета, пилета на грил и т.н. Не се притеснявай в Солун няма да умреш от глад Wink.

isapisa , трябва ти пълномощно, все пак минаваш на паспортна проверка.

# 230
  • Мнения: 17
 Тeopr , благодаря! Grinning Просто исках малко инфо, да знам като тръгна да обикалям какво и как да гледам. WinkЗа това, че ще умра от глад се шегувах...макар че като се замисля съм много яжно добиче и ако няма наблизо храна.... Laughing

# 231
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Благодаря Teopr за картите на града и информацията.
Feya_orisnichka ако сме по едно и също време в Солун,може да се срещнем.За храната,аз
готвя ,но ти едва ли ще имаш тази възможност.Ще разчиташ на заведенията за бързо хранене.
isapisa със сигурност ще трябва пълномощно от бащата или поне да ви чака и то  на българската граница.
liliana_R вчера проверих за самолетни билети Атина-Солун,най-евтините вече са свършили,
искат 136 евро за двама ни с Алекс.Много ми се виждат.От една страна искам да използвам билета,
който имам поне до Атина,но от друга мога да стигна до Солун за много по-малко пари.Иначе полета е вечерен(само такива места имаше)-в 20ч.съм в Атина,в 22.30 щях да съм в Родос/съответно Солун.Май нямаше да можем да се видим.Сега обмислям други варианти за пътуване.Ще се опитам да говоря с авиокомпанията,дали няма да измислим нещо.
 За недостига на ток-Гърция беше една от държавите,които бяха твърдо "за" затварянето на АЕЦ "Козлодуй".Явно са били наясно,че ще има недостиг на ток и все пак са решили да не подкрепят България.Ще чакат да построим АЕЦ "Белене". Joy(кога ли ще стане това???)

# 232
  • загубено
  • Мнения: 6 597
Искам и аз да попитам нещо,предстой ни пътуване с малкото ми момче до Халкидики при тате,та въпросът ми е след падането на визовият режим дали ще ми направят проблем че излизам снего без разрешение на бащата,ние нямаме брак но той носи неговото име,ще ми трябва ли пълномощно или да идва да ни посреща на границата
Трябва пълномощно.щом бащата е признал детето това че нямате брак няма значение.Аз през февруари питах в посолството за синът ми,трябваше да пътувам без баща му.Казаха ми че е задължително,и трябва да е на двата езика. ShockedОстанах с впечатление че не бяха много на ясно за двата езика.Хем че говорих с служител от Консулски отдел. Ако бащата може да те чака на границата,ще е най-добре.Да си сигурна че няма да имаш неприятности.Желая ти успешно пристигане.

# 233
  • Мнения: 17
Feya_orisnichka ако сме по едно и също време в Солун,може да се срещнем.За храната,аз
готвя ,но ти едва ли ще имаш тази възможност.Ще разчиташ на заведенията за бързо хранене.
[

В общежитието май се води, че има кухня, но аз не съм от особено сръчните. Mr. Green Blush А иначе ще съм там от средата на август.

# 234
  • Мнения: 4 111
.Казаха ми че е задължително,и трябва да е на двата езика. ShockedОстанах с впечатление че не бяха много на ясно за двата езика.

Пълномощното наистина трябва да е на двата езика! Оригинал на български от Българското посолство в Гърция и превод на гръцки с апостил, приложен към оригинала. За всички документи е така. Нали минава две граници и се правят на умрели буболечки - българите се правят че не знаят гръцки, а гърците - че не знаят български.

# 235
  • Мнения: 392
Привет на всички и от мен!
Не че преди бях много редовна с писането, но сега съвсем нямам време за интернет.
Работя в туристически магазин в Трианда - Родос и съм доста заета.
Тук познавам само Беборина, добре ще е да си заформим една срещичка родосчанките да се запознаем.

# 236
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Feya_orisnichka чак сега се сетих.Една приятелка от Солун,ми беше споменала че се е
хранила в студентски стол и храната била евтина.Остава само въпросът дали ще работят през
лятото.
maryloo май няма да мога да ви видя с Beborina.Аз все срещи предлагам из форума,но
малко изпреварвам развоя на събитията.
isapisa ти с какво ще пътуваш до Халкидики?Първо през Солун ли ще минеш?

# 237
  • Мнения: 174
Да през Солун ще минавам, Laughing ами с кола ще пътувам но незнам още кога ще трагвам

# 238
  • Мнения: 17
Feya_orisnichka чак сега се сетих.Една приятелка от Солун,ми беше споменала че се е
хранила в студентски стол и храната била евтина.Остава само въпросът дали ще работят през
лятото.

Не работи. Sad Иначе проблем нямаше да има. То сега изникна друг - не са ни дали общежитие и сега се почва търсене...Иначе благодаря на всички за отзивчивостта! Hug

# 239
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
Здравейте,
първо да се похваля-днес си взех шофьорският изпит.Вече съм шофьоооооор,пазете се Laughing
ето една снимчица да ме видите зад волана.

Така, последно ще ходим в Солун,обаче със самолетните билетите нищо не може да се направи.
Тук е толкова горещо,а в Гърция-просто не ми се мисли.Как издържате?
isapisaпросто питах,защото  аз обмислям нов вариант за пътуване.Най-вероятно ще е
спален вагон във влак-бавно,но славно,с възможност за разходки,пътуване през нощта,когато
Алекс спи.Дано му понесе шума, иначе ще си слезем още на следващата гара.
           Целувки момичета и пишете(стига да имате време) Hug

Общи условия

Активация на акаунт