Какво ви липсва от "едно време"?

  • 7 782
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 499
летните ваканции. в които най-голямото събитие беше отиването на кино за индиана джоунс и храма на обречените.
липсва ми цялата атмосфера от онова време. бях малка когато дойде 10-ти ноември. нямам лоши спомени от комунизма.

# 46
  • Sf
  • Мнения: 808
Лютеницата, няма вече такова "Хоро" Simple Smileи течния шоколад дето го правеха в сладкарниците. Онзи в малките пластмасови чашки.

С риск да ти разваля спомена, лютеницата Хоро я правеха в с. Джулюница и когато ходехме на бригада, не подбираха много-много доматите. И въпреки това такъв вкус няма никъде!

Сега сладни, защото й добавят захар и нишесте за гъстота...

На мен ми липсват детските игри до среднощ и тийн моментите в единствената дискотека по онова време в града - Полтава /В. Търново/ и как пиехме червен сок на коневръза до театъра...

Липсват ми тулумбичките ш ментоловите гумени бонбони. Сладолед Ескимо като онзи няма вече...

Липсват ми обелените колена, игрите с децата от махалата по поляните и боровата горичка, където сега има застроен цял нов квартал...

Какво хубаво детство имахме, нали? Как ми се иска поне децата ни един ден да усетят поне едно от нашите преживявания Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 975
Летните лагери на Равда Cry

# 48
  • Мнения: 410
Определено на всеки му липсват детските години и всичко от "едно време" е свързано с тях.
На мен ми липсва сладкарницата,която беше до нас и за 1 лв.се наяждахме до пръсване,то не бяха принцеси с кайма и кашкавал,то не бяха бози и лимонади,ама онази истинската, хубава лимонада в малките стъклени шишета,пасти покрити целите с шоколадова глазура и отгоре едно сметаново цветче(абе току що се наядох,а само за храна говоря Mr. Green )
Липсвам ми разходките с баща ми и брат ми,майка ни "гонеше" от в кащи за да може жената да си свърши някоя работа,а баща ни ни впдеще по чукарите,зимата на пързалки.Още си спомням найлона в който баща ми беше сложил дебел дунапрен за да не си разпра някъде дупето докато се спускам по снега.
Липсват ми разходките с дядо ми,качваше ни на колата с брат ми и ни возеше,а ние на задната седалка седнали гърбом,се заяждахме с шофьорите зад нас hahaha

# 49
  • Мнения: 100
и на мен ми лисват почивките от 14 дни на морето с мама и татко,както и незабравимите летни и зимни лагери.

# 50
  • Мнения: 936
ВСИЧКО!Липсва ми детството ми, атмосферата на онова време, всичко.
Като прочетох линка по-горе, започнах да си задавам въпроса в какво сме се превърнали и къде е нормалния, непринуден човешки контакт. Стана ми тъжно.

# 51
  • Мнения: 3 491
Предизвикателството и приятелствата в гимназията ми липсват. Имах страхотно средно образование. За радост успях да го завърша малко преди преломната дата на демокрацията.
И изобщо - образованието на това време ми липсва (без висшето).
Осъзнавам, че това образование за мене е вид мерило за качество, и под някаква форма го търся за децата си.

# 52
 Пълното безхаберие,в което живеехме. Безгрижното спокойствие. Играта на народна топка и ластик до късно през лятото. Намазаните с масло филии,с които закусвахме навън. Бонбоните "Фини млечни",които мама криеше. Изяждаха се наведнъж. Бананите по Коледа-невероятен вкус! Ключа за вкъщи,завърэан на врата. Радостта когато ти купят нова дреха. Насладата да отидеш на кино или на хубава постановка-отдавна не съм изпитвала такава! Четенето на книги до среднощ. Удоволствието след това. Вълненията. Трепетите. И още много,много други неща.

# 53
# 54
  • Мнения: 14 133
Спокойствието, с което майка ми ме пускаше да скитам по цял ден из квартала, без да ми досажда.
Да..... Играехме до полунощ през летните вакации. По тъмното започваше най-интересното....

# 55
  • Мнения: 1 924
Шоколадчетата " Кума Лиса "...
Бисквитите " Есен " ( Вярно , и сега ги има , ноп нямат нищо общо с едновремешните...)
(Ох , само за ядене мисля ooooh!)

# 56
  • Мнения: 1 317
Липсват ми ваканциите на село, лагерите на Кранево и Равда, екскурзиите и песните в автобусите по пътя, номерата, които си правехме по лагерите - мазането с паста за зъби, зареждането на леглата ... течния шоколад, който мама правеше и онзи в тубичката също...И още много, много неща...

# 57
  • София
  • Мнения: 1 076
По-скоро мога да отговоря какво има сега, каквото тогава нямаше - по-големи възможности за специализации в чужбина, свободата да си смениш работата, да пътуваш, да си купиш апартамент, кола, телевизор; поръчките на храна по телефона и още някои работи.
С изключение на това, в "новото" време не виждам нищо добро. Само злоба, изнервени и пренатоварени хора, груби, арогантни, непочтителни. Без идеали, без вяра и морал, тъжни и съсипани. Заклюени врати, съседи, които не се познават; сериали и компютри, които напълно изместиха общуването. Баби клюкарки, които бдяха за сигурността в квартала по-добре и от полиция.
Да продължавам ли...

Искам такова образование за детето ми, каквото съм получила аз, но знам че и с всичките пари на света не мога да го получа. Искам то да чете, а не да затъпява в игричките. Искам да свири по градинките на китара и да задиря момите, а не да се прави на някой друг в чата, защото няма понятие как и две думи да обели. Искам, искам, но няма.

# 58
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
На мен ми липсват ония сокчета дето ги правеха на морето от машини.Виолетка обичах най-много,имаше и други вкусове.Сега няма такива сокове вече....Липсва ми и играат на ластик.То верно че вече съм дърта,но пък с удоволствие бих изиграла едно ластиче ......
Оффф и на мен  тези сокчета ммммммм газиранки по 5 ст маи бяха
А и ластика и народната топка- усещах ги тези игри
Вили

# 59
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Свободата да изляза с приятелки и да се прибера по тъмно без да се оглеждам и да стискам спрей в джоба.
Свободното време.
Загрижеността единствено за външния ми вид, маникюра и дали момчето в което съм влюбена ще ме погледне.
Целувките и натискането по улиците.

Общи условия

Активация на акаунт