ЗА стерилизацията( шишетата и залъгалките в родилния дом..)

  • 4 377
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 371
Не са ми трябвали нито шишета, нито залъгалки в болницата. Незнам някой да си е носил шишенца там. Кърма така или иначе ще имаш- само си миеш гърдите преди кърмене и готово. А до кърменето - детето го хранят с шише от родилния дом.
Лично аз смятам, че каквато и вода да даваш - трябва да е преварена, поне първите 3-4 месеца.
 Peace

# 16
  • Мнения: 1 877
Моите пък и двамата не искаха да сучат от гърда и затова си бях занвсла шишета и помпа,за да мога да им давам кърма.Преварявах ги в една висока пластмасова кана с бързовар,а ги мие х с четка и сапун,досущ както правех и в къщи.А иначе в родилното не са ми искали да си нося шишета - те дават от там...едни допотопни (специално в МД - София са такива)

# 17
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз не съм носила нито шишета, нито помпа, нито пък вода.
Бях със секцио и кърмата ми (коластра) слезе на 2 ден,веднага сложих бебо да усче.През това време болницата ги хранеше със свои шишенца, които се стерилизират по 2 пъти на ден.
Водата знам че трябва задължително е да е чешмяна и поне 7-8мин.преварявана.
За мен е грешка да се дава мин.вода на новородено.Аз започнах да давам розов Девин след 4 м.

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В нашата болница в Габрово не ти искат шишета. Ако се наложи дохранване, те го  правят със шишета Авент- тук е така.
Иначе аз имах нужда от помпа и докато се цедях в родилния дом- там бях 6 дена заради тежко раждане- само с топла вода я измивах. Проблем не съм имала.

# 19
  • Мнения: 3 161
Каква вода на новородени, момичета? Препоръките по целия свят са на бебтетата да не се дава нищо различно от кърма през първите месеци.

В Пловдив не знам, но в Тина Киркова ти дават стерилизирани шишета, не знам дали биха позволили да си внесеш. А изваряването е задължително за толкова малки бебета. Има сериозни инфекции, които могат да прихванат на тази възраст. Затова - най-добре на гърдата и нищо друго. Там поне всичко е стерилно  Laughing.

За кърмене след секцио - не е задължително да имаш проблеми, особено ако бебето си е при теб. Основният проблем е, че започваш ден по-късно.

# 20
  • Мнения: 11 004
В болницата използвах помпа за цедене и понеже нямаше как да я стерилизирам всеки ден, редовно я измивах с гореща вода и сапун.
Родих със секцио и коластрата ми тръгна на 2 ден. Това, кога ти протича кърмата, няма нищо общо с начина на раждане, не се заблуждавайте.

# 21
  • Мнения: 779
Значи повечето смятате,че е по добре да давам вода от чешмата,която да  преварявам поне 10 тина минути?МОже би така наистина е най правилно newsm78,макар че водата е гадна..

# 22
  • Мнения: 3 376
Гадна е,но нали затова се преварява-да се убият всички бактерии в нея Peace

Общи условия

Активация на акаунт