Каква е месечната заплата за бавачка на 8-часов работен ден?

  • 14 218
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
Всеки сам преценява колко и какво може да даде на децата си.  Wink И все пак, 300 лв са малко пари за Сф, мисля аз.

# 61
  • Мнения: 2 388
Аз съм съгласна с Българка.Една жена трябва да има личен живот и време за себе си, както и да си почива. Нагледала съм се на изнервени, свръх преуморени майки-героини, които се скъсват да крещят на децата си. Не че са лоши, просто са се превърнали в робини и са изгубили себе си. Да си майка е нещо повече от това да си 24 часа с децата. Трябва да си пример за любов, красота и нежност, а също така и за кариера и успех. Аз лично и с второто и с третото - да съм жива и здрава ще имам бавачки. Все пак и мъжът ми има нужда от жена и съпруга...за това не се ли сещаш, Корнишонче?

Всичко това казвам с най-топли чувства! Аз нямам майка да ми помага и ми тежи, че синът ми има баби под наем, но...такъв е живота! Усмивки за всички

# 62
  • Мнения: 5 228
Естествено, че са малко 300 лв. Това са по-малко от 2 лв. на час.  А работата е толкова отговорна.... и никак не е лесна. Не знам откъде ги намирате тези детегледачки за тези пари. На мен би ми било неудобно да плащам толкова малко, особено при положение, че знам колко е трудно.

# 63
  • по света
  • Мнения: 1 587
Моята детегледачка не ми гледа децата, защото съм на рабата или аз самата нямам време. Просто ми е трудно сама да се справям, откачам направо, а не мога да ангажирам майка ми или свекърва ми. Взимаме бавачката  с нас и като ходим на почивка- все пак как ще си почивам, ако трябва само да вървя след дребните? Пък и докато те спят тя ги пази, а аз обикалям където си поискам.  Peace
Абсолютно съм съгласна с българка,въпрос е на възможности, а не на желание да си майка героиня.

# 64
  • София, център
  • Мнения: 3 455
българка,

изчисти си кутията!

# 65
  • Мнения: 3 405
Леле, korni6onko, как държиш сметка на хората. Всеки има право на избор. Някой има нужда от помощ, друг от забавление. Българка се е изказала точно  Hug

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
До някъде съм съгласна с корнишонко, майката трябва да е номер едно за детето тя да дава основната грижа, детегледачката е за помощ.

# 67
  • Мнения: 3 405
Така е, но всеки си има приоритети. Една майка се чувства по-добра майка като е отпочинала и спокойна, а друга като е по цели ден и нощ с децата си. Кой както иска и каквито възможности има. Важно е в крайна сметка всички да се чувстват добре.
Всичко си има две страни.
Но нека не превръщаме темата в за и против помощ от дететгледачка  Peace
Аз също смятам да наема следващата година, дано да случим на добра жена.
 Grinning

# 68
  • Мнения: 4 195
Всяка майка, е най - добрата за детето си, независимо дали си има детегледачка или не Peace
Една моя позната, търсеше за сина си детегледачка и се възмущаваше, как такаи искат 400 лв, мъжа и за толкова пари имал толкова отговорна работа - ми за мен лично дори са малко. По трудна професия от това, да си пряко отговорен за едно чуждо дете - здраве му кажи. Не че някога ще мога да си позволя детегледачка, но със сигурност заслужават над 400 лв заплата Peace

# 69
  • Мнения: 583
Леле, korni6onko, как държиш сметка на хората. Всеки има право на избор. Някой има нужда от помощ, друг от забавление. Българка се е изказала точно  Hug
Не държа сметка на хората, както се изказваш, а само пиша мнението си по въпроса, за това, че майката имала личен живот и не може да бъде денонощно с децата си. То тогава е много лесно да се прибереш вечер, да целунеш детето, и дакажеш че много гообичаш като цял ден си си гледала живота. Защо раждате деца, като след това ви е трудно да ги гледате, и на първо място слагате личния си живот. Тези, които нямат възможност да дават пари за детегледачка си гледат сами децата и се оправят - ако нямахте възможност, какво ще правите. Яд ме хваща на такива дето говорят май само, за да се правят на интересни пред другите.

# 70
  • Мнения: 3 405
Корнишонко, лично мнение е, когато се изкажеш по въпроса.
Когато задваш въпроси от вида:
Защо раждате деца, като след това ви е трудно да ги гледате, и на първо място слагате личния си живот.

Кой според теб ще им даде това от, което те имат нужда сега - ти или детегледачката?

А кога ти се занимаваш с тях?

и констатация:

Като откачаш (както пишеш), и си толкова ангажирана и изморена е трябвало да се замислиш преди да родиш две деца. За да имаш дете и да го гледаш трябва да си подготвена психически за това. Никой не ражда деца, за да ги дава на бабите. На мен да не мислиш ,че ми е лесно, но като съм станала майка си гледам детето, и се опитвам да се справям с всичко. Имаш пари- плащаш на гледачка , когато ходиш на море или другаде на почивка. Така лесно се гледат деца, нали?

е вече държане на сметка.

Мое мнение  Grinning

# 71
  • DE
  • Мнения: 967
Взимайте мене - гледала съм 2 деца в Европата!!!
Добра съм Hug
Чистя, готвя, пера, гладя, мия детски задници, водя на градина/училише, пиша домашни(и на немски мога Sunglasses)!
И мног други работки!!!  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 405
Колко искаш?  Grinning Вземам те веднага Joy

# 73
  • DE
  • Мнения: 967
Колко искаш?  Grinning Вземам те веднага Joy
Ще се договорим!! Laughing
Малко съм бургазлийче. Сори, не видях ти от къде си.
Сега сериозно - наистина съм се замисляла да гледам нечии деца, щот онези от Германията ми липсват.
Много си ги обичках! Държаха ме за крачолите като си заминавах!!! Mr. Green

# 74
  • Мнения: 583
Добре - не съм против детегледачките, а за начина по който се изказва Българка, за тичането след дребните и това, че няма да е пълноценна след денонощен труд около децата си. Всеки има нужда от почивка няколко часа, но да казваш че имаш личен живот и да оставяш всичко на някаква друга жена да върши (говорим за възпитание и всички грижи), и ти да мислиш, че като си им подсигурил дом дрехи и лукс си направил всичко за тях, и да си живееш живота, това не мога да разбера и да се съглася. А също и с това, че като ходи на почивка, да не се занимава пак с децата. Ако на плажа не се изцапат заедно с пясък, или не влизат във водата и си играят с вълните, какво е удоволствието. А това, че трябва да си и съпруга и красива жена - ако имаш въображение и желание всичко може да е както трябва без да има лишени и ощетени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт