Какво е отношението ви към стачката на градския транспорт в София?

  • 8 024
  • 286
  •   1
Отговори
# 45

Бих ти препоръчала сериозно да преосмислиш отношението си към хора, от чиито действия или бездействие може някой ден да зависи живота ти, или този на някой твой близък. Не... 'плюй' там, където ще седнеш, казва поговорката.

Именно! Не се знае дали и на теб някой ден няма да ти се наложи да си паркираш снобарското задниче на скъсаната седалка на някой потрошен автобус, каран от недоспал и гладен шофьор...  Whistling
А за лекарите - покажи ми поне 1 гладен лекар днес. Аз вече такъв не познавам. И, ако искат да стачкуват лекарите, никой не им пречи. Има си начини да го правят, без да им страдат пациентите. Няма нужда да се открива топлата вода - във Франция са го правили още миналия век. Само отказват да издават смъртни актове. Това стига.  Wink Mr. Green

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Твърдо съм ПРОТИВ.
Не може хора събрани от кол и въже без образование, само с един курс да взимат повече от учител или лекар. И не е вярно че професията им е по-трудна от лекарската или учителската.
Също така не е вярно че взимат само 400 лв. На моя приятелка мъжа й е шофьор на автобус в София. Средно взима около 700 лв месечно. Отделно от това крадат дизел като невидели.

# 47
  • София
  • Мнения: 8 348
заплатите не са увеличавани от години, но добавките им ги увеличават ежегодно
и да, 600 лв. е минимума, който получават месечно
ще ида да си намеря едно оплакване, че сега ме мързи да го пиша наново

а, да, и понеже моята работа много зависи от транспорта в софия - този месец ще получа половин заплата, ако те н еспрат да стачкуват до 20 да речем. Мен кой ще ме компенсира?

и взимат над 600 лв. чисто и да, тотално неграмотни са.
днес един от тях онеправданите се разкрещя на пътниците си, след като ги събра на задното стъкло в еротична блъсканица докато спираше на спирката. А сега внимание - Цитирам: " Бе вие малоумни ли сте бе, отпред пише, че колата е за гараж. Какво ми висите като идиоти по седалките, до кога ще ви чакам да слезете."

Та така. Малко са им парите, разбира се. Двойно да им дават. И тройно даже. Що да не им дават, алкохола е скъпо нещо.

# 48
Твърдо съм ПРОТИВ.
Не може хора събрани от кол и въже без образование, само с един курс да взимат повече от учител или лекар.

Ама кой е казал, че трябва да взимат повече???  Shocked
Какво пречи, ако сега се вдигнат заплатите на шофьорите, след това да се вдигнат и на лекари и учители, защото наистина трябва да взимат повече? Ама ще кажете пак бюджета... Да, но бюджетът не е константа. Колкото са по-богати хората, толкова повече данъци ще плащат. Повече ще потребяват, оттук само колко пари от ДДС ще влязат в хазната... Повече работни места ще се открият, което ще доведе пак до повече данъци...
Но за да взимат повече учители и лекари, начинът не е да плюят срещу шофьорите, а да ги подкрепят. Защото утре и те ще изокат за нещо и няма да е зле същите тези простаци-шофьори да застанат зад тях, нали? Ей така се правят нещата по белия свят, а не с плюене...
Ох, писна ми от тази тема. Горките дяволи от българския казан, пак им изядохте хляба...

# 49
  • Мнения: 1 416
Подкрепям ги. Заставам зад всички хора, които имат кураж да се борят за правата си. Може и да са прости, но не те носят отговорност за това, че в абсурдната ни държа професорите вземат по-малко от плочкаджиите.
Нямам кола и сменям два автобуса, за да ходя на работа 6 дни седмично. Честно казано, не знам как ще се оправям след 15-ти май. Въпреки това, съм "За" стачката.

# 50
  • Мнения: 3 521
Говорите напълно наиzуст. Баща ми работи от 15 години там в момента е пред пенсия, има 2 висши, т.е. получава максимума, които може да се вzима(години, стаж, квалификация). За Април zаплатата му е под 600лв....в същност 522,43лв., в това число продадени 4 кочана билети, брой почивни дни 6, съжалявам, че нямам скенер, zа да ви покажа оригинален фиш на СКГТ, актуален и напълно истински на жив човек, а не от статистиките на вестник Неzнам си кой.
И да добавките_добавки zа храна от 1 година и половина няма,
За дрехи има_много ясно, че са високи, zащото потреблението им е високо, на колко от вас мъжете ремонтират ежеседмично автобус? Или дори лека кола?
Неzнам кой е неграмотен_когато някъде пише Не пипай, аz не пипам, т.че, когато пише, че колата е За гараж какво очакваш да направи_до вас ли да те zакара?

  bouquet

# 51
  • Мнения: 5 103
Не ми пука дали ще стачкуват.

# 52
  • София
  • Мнения: 8 348
ще ме прощаваш мила ама къде го пише За гараж
и аз дали имам време да обиколя този автобус отвсякъде, за да видя всички табелки по него
и не се оплаках по-повод това, че колата беше за гараж, а от отношението на шофьора към хората
независимо за къде отива, не може да се държи по този начин

# 53
  • Мнения: 1 520
Твърдо съм ПРОТИВ.
Не може хора събрани от кол и въже без образование, само с един курс да взимат повече от учител или лекар.

Чакам с нетърпение следващата седмица, когато със сигурност ще се появи тема, която ще ни приозове да обсъдим какви са коравосърдечни и сребролюбци докторите, как никаква човещинка не е останала. Как се държат като простаци и хокат и гонят пациенти.

По-следващата седмица ще се появи тема, в която ще обсъдим достойнствата на учителките и лелките в градините. Колко са начумерени, агресивни. Как все се оплакват, че за "толкова пари-толкова".
И т.н.

Не съм съгласна с подобни обобщения.
От кол и въже има във всяка професия.  Naughty

# 54
  • Мнения: 3 521
ще ме прощаваш мила ама къде го пише За гараж

Табелата се поставя ЗАДъЛЖИТЕЛНО на предното стъкло, така че когато пристига автобуса се вижда чудесно...стига да желаеш Grinning.

# 55
  • София
  • Мнения: 17 596
Твърдо съм ПРОТИВ.
Не може хора събрани от кол и въже без образование, само с един курс да взимат повече от учител или лекар.

Ама кой е казал, че трябва да взимат повече???  Shocked
Какво пречи, ако сега се вдигнат заплатите на шофьорите, след това да се вдигнат и на лекари и учители, защото наистина трябва да взимат повече? Ама ще кажете пак бюджета... Да, но бюджетът не е константа. Колкото са по-богати хората, толкова повече данъци ще плащат. Повече ще потребяват, оттук само колко пари от ДДС ще влязат в хазната... Повече работни места ще се открият, което ще доведе пак до повече данъци...
Но за да взимат повече учители и лекари, начинът не е да плюят срещу шофьорите, а да ги подкрепят. Защото утре и те ще изокат за нещо и няма да е зле същите тези простаци-шофьори да застанат зад тях, нали? Ей така се правят нещата по белия свят, а не с плюене...
Ох, писна ми от тази тема. Горките дяволи от българския казан, пак им изядохте хляба...


 Joy
... И като барон Мюнхаузен ще се спасим, като се издигнем за плитките над водата!
Ти колко имаше в училище по физика?
Нещо за закони за съхранение да си чувала?
Или май си открила перпетуум мобиле - то най-сетне!?
И ще предложиш ли и на нас, дето сме учили излишно, такова самопълнещо се с каша гърненце?

Хайде стига вече - безсъвестните политици ви хранят с подобен популизъм, а неграмотните гласоподаватели се хващат на всичко, което звучи хубаво, колкото и малоумно да е по своята същност! Ами че вземете помислете малко!

Впрочем, тази хипотеза я пробвахме вече веднъж. Или сте забравили вече Виденов?

О, да, белият свят... Та по белия свят, значи, шофьорите от градския транспорт на Лондон се опитаха да рекетират по аналогичен начин Маргарет Тачер. Пък тя обяви "lock out" и откри ново приложение на шофьорите от армията си. И познайте! Изведнъж се оказа, че не им били толкова ниски заплатите и изобщо много си харесвали работата... Само дето ние си имаме Станишев пред избори, не Желязна Лейди посред мандат. И затова ще си плащаме...



# 56
  • Мнения: 1 416
ще ме прощаваш мила ама къде го пише За гараж
Табелата се поставя ЗАДъЛЖИТЕЛНО на предното стъкло, така че когато пристига автобуса се вижда чудесно...стига да желаеш Grinning.
Винаги си има табела "За гараж".  Rolling Eyes
Сега каква е целта - да им измилим 100 кусура и да ги изкараме по-черни от дявола, защото ще стачкуват ли?

# 57
  • Мнения: 656
 newsm78
А какъв е смисълът на стачката като явление?...
Сритай комшията по кокалчетата че и той да писне, за да ти дадат сиренце, без да ти пука дали той има залък хляб.
Е добре, ама въпросния комшия съм аз и мен ме боли като ме сритат по кокалчетата. А онзи дето ще дава сиренцето ще ми намали и дажбата на хляба, за да намери пари да даде сиренце на другия.

Това си е рекет не срещу общината или държавата, а срещу нас данъкоплатците.

# 58
  • Мнения: 1 416
Цитат на: katiABV link=topic=189386.msg3919115#msg3919115
О, да, белият свят... Та по белия свят, значи, шофьорите от градския транспорт на Лондон се опитаха да рекетират по аналогичен начин Маргарет Тачер. Пък тя обяви "lock out" и откри ново приложение на шофьорите от армията си. И познайте! Изведнъж се оказа, че не им били толкова ниски заплатите и изобщо много си харесвали работата... Само дето ние си имаме Станишев пред избори, не Желязна Лейди посред мандат. И затова ще си плащаме...
Тази практика не се толерира в ЕС. Ако си позволят да назначат шофьори на граждански договори за известно време или да пренасочат някакви, глобата от Евросъюза ще е много сериозна...  Wink

# 59
  • Мнения: 1 416
newsm78
А какъв е смисълът на стачката като явление?...
Какъв е смисълът ли? А какъв е смисълът на гражданското общество? Като ви чета мненията, разбирам защо в България никога не го е имало и няма и да го има...

Общи условия

Активация на акаунт