Какво е отношението ви към стачката на градския транспорт в София?

  • 8 015
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 573
Нямам абсолютно никакво отношение и не ме вълнува ама грам. Само знам, че ще има някакава стачка, ама за какво, кога, кой за какво се бори ...

Същото.

# 31
Българин и Гражданско общество?
Да, да...  Joy

# 32
  • Мнения: 2 716
Пък има частни компании за превоз, да работят там, ако им е по-изгодно... Общо взето, ако стачкуваха лекарите от болничните заведения, с голяма вероятност бих ги подкрепила. Защото, за разлика от шофьорите, в дадената ситуация биха имали основание.
Пък има частни клиники, да идат там лекарите, ако им е по-изгодно  bowuu
Изместваш.
Доколкото разбирам, те няма да блокират, а ще "опразнят" софийските улици.
През 1991 г. имаше подобна стачка. Хората искаха първа категория (от где да знаят, че това ще стане неактуално  Crazy) След едномесечно подене с лентички (неефективно), просто слязоха от превозните средства. Купон. Улиците бяха пълни с пешеходци, които бавно бавно отиваха на работа. Никой не умря от това, че е закъснял за работа или училище или нещо друго.
Тогавашната управа докара, забележете, шофьори от провинцията. За да докаже, че работници ще се намерят винаги. Провинциалните шофьори, обаче, направиха по 2 до 4 курса и зарязаха автобусите (за другия транспорт нямам сведения) и хукнаха към село. Искането беше изпълнено. Хм.... и все още тя се върти...

# 33
  • Мнения: 4 473
Нямам отношение. Не го ползвам.

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз само бих искала да знам, дните през които стачкуват, ще им бъдат ли платени като работни или не?

# 35
  • Мнения: 4 194
Все ми е едно. Tired

# 36
  • Мнения: 4 586
Транспортни стачки е имало и друг път, и в други страни.
Живеем в капиталистическа страна. Ние си го избрахме.
Кой колкото може да си извоюва от работодателя си,
с толкова ще живее. Ако ви се виждат високи заплатите
на транспортните работници, станете транспортни работници.
Подкрепям, по принцип. Кърмене на поискване.

# 37
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз не ползвам градски транспорт ... а пък след нещастния случай с онова дете , на което му беше размазана главата в трамвай, умишлено бойкотирам този транспорт ...  Иначе всички заслужават добро заплащане и добър живот ... и мисля, че минималната работна заплата трябва да стане двойна, за да има смисъл да се работи, а не да се кисне на социални помощи

Последна редакция: пт, 11 май 2007, 15:23 от secretgarden

# 38
  • Мнения: 4 586
Ооо, правителството с охота увеличава минималната работна заплата, защото ....
Парите които се движат от бюджета към партиите са правопропорционални на
минималната работна заплата. Докато цъкахме по милионите на Валю Топлото,
увеличиха процента от 1.5 на 2. След това увеличиха и минималната.

# 39
  • Мнения: 343
Как може един шофьор да иска да получава два и три пъти даже колкото учител,който е с висше образование и два пъти колкото лекар,чието образование пък е несравнимо с всичко останало.Това вече е нахалство!Ами кой за каквото е учил в края на краищата."Шофьорите са като ято...."се пееше в една песен и верно е така


Peace

Може, защото, колкото си по-прост, толкова си по-нахален.

А какво ще стане, ако лекарите стачкуват и откажат да ви погледнат детето, което е с 40 градуса температура? Ами ако учителките в детската градина решат да стачкуват и оставят децата без надзор да се разхождат сами по улиците? Техният справедлив протест ще подкрепите ли със същия ентусиазъм?

# 40
  • Мнения: 9 905
сравненията са неуместни. Всеки си носи кръста на професията. Лекарите намират начини да вземат своето и тук всички го знаем много добре. Това им е компенсация за невъзможността да стачкуват ефективно.
Стачката на шофьорите не застрашава ничий живот, моля ви се.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 592
сравненията са неуместни. Всеки си носи кръста на професията. Лекарите намират начини да вземат своето и тук всички го знаем много добре. Това им е компенсация за невъзможността да стачкуват ефективно.
Стачката на шофьорите не застрашава ничий живот, моля ви се.

А това изказване е нагла, безсрамна и безочлива обида към лекарите, които съвестно и себеотрицателно, срещу мизерно заплащане, "си носят кръста", не рядко рискувайки и пренебрегвайки собственото си здраве, за да се грижат за нашето. Сигурна съм, че не съм единствената, срещнала компетентни и коректни медицински доктори в живота си.

И, което е по-лошо, е опит за оправдаване на онези представители на професията, на които би следвало да бъде забранено да я практикуват - било поради рекет, било поради некомпетентност.

Бих ти препоръчала сериозно да преосмислиш отношението си към хора, от чиито действия или бездействие може някой ден да зависи живота ти, или този на някой твой близък. Не... 'плюй' там, където ще седнеш, казва поговорката.

# 42
  • Мнения: 7 122
 Whistling Whistling Whistling
Кати, за какво беше темата?

# 43
  • Мнения: 9 905
ама моля ти се, къде излъгах? Просто казах в сравнително прав текст нещо, което и в предишните страници е казано. Изобщо е много смешно, някой като тръгне да стачкува, веднага да се хващате за лекарите и учителите. Темата не беше за тях, но те бяха намесени от първия постинг, тъй че айде.
Ако някой не ме е разбрал, да иде да чете пак от началото на темата.


доколкото разбрах, интересуваш се от отношението ни към темата, ами такова е моето.

# 44
  • Мнения: 3 521
Подкрепям, напълно.
Заплатите в тоzи сектор не са увеличавани от 9 и половина години.
Раzмерът на работната zаплата се получава от часовете и курсовете, които са направили шофьорите. Баzата е 380 лв беz облагането.
Броят почивни дни на човек в Столичен градски транспорт е 4 zа месец. Средната работната седмица е ок. 60 часа.
Средната работна zаплата след облагането, иzпълнение на курсове и с 4 почивки е 475 лв., а не 600 и неzнам си колко.
Закъсненията се санкционират с 20 лв., zагубен курс 20 лв., оплаквания между 15 и 50 лв.
От продажба на билети получават 10%_с 5% по_малко отколкото продавачите на РЕП.
Колкото и странно да е между шофьорите има и такива с висше обраzование, че някои даже и с две.
Ако zаплатите бяха толкова високи и работата толкова лека що си мислите, че ще висят тия табели "Търсим шофьори" по вратите?

Колко лекари и учители поzнавате, които не са с частен кабинет или не дават частни уроци по неzнам си какво?
Знае ли някой колко е часовата ставка zа седмица на един професор в университет?

Общи условия

Активация на акаунт