Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 500
  • 382
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 479
Работата е там обаче, че ни предстои пътуване до Израел за една седмица със самолет. Това много усложнява нещата. Най-вероятно ще потърся от готовите бебешки пюрета без глутен и ще ги комбинирам на място с другата храна, обаче с млякото не знам как ще се справя. Дано там има подходящо.

# 316
  • Мнения: 549
Сега се чувствам леко глупаво , като си представих колко безполезни и смешни са съветите ми предвид факта, че ще пътувате за Израел. Със сигурност и там продават безглутенови и безмлечни пюрета, отделен въпрос е каква  е цената им там. Ако имаш възможност проучи това за да не закупуваш бурканчета за целия период на престоя. Да знаеш, че "Дяволът не е толкова черен, колкото изглежда" . Може  това  пътуване да помогне на детето по-лесно да приеме промяната в храненето му. 
Успех ви желая и ви поздравявам за куража!  Peace

# 317
  • Мнения: 3 479
Сега се чувствам леко глупаво , като си представих колко безполезни и смешни са съветите ми предвид факта, че ще пътувате за Израел. Със сигурност и там продават безглутенови и безмлечни пюрета, отделен въпрос е каква  е цената им там. Ако имаш възможност проучи това за да не закупуваш бурканчета за целия период на престоя. Да знаеш, че "Дяволът не е толкова черен, колкото изглежда" . Може  това  пътуване да помогне на детето по-лесно да приеме промяната в храненето му. 
Успех ви желая и ви поздравявам за куража!  Peace

Съветите ти не са глупави. Просто сега предстои пътуването в Израел, но по принцип ще има и други пътувания в страната. Животът си тече, нали Wink

# 318
  • Мнения: 3 479
От много мислене стигнах до извода, че като започнем диетата с манджите ще се справя. Обаче какво да му давам за закуска? Сега яде попара със сирене, мляко с бисквити или банички, по-рядко намазана филия. Вие какво давате?
Освен това исках да ви питам и за купените сокове. Може ли да пие от тези дето са посладени с плодова захар и ако има такива на които пише Без консерванти?

# 319
  • Мнения: 460
Галя, в хипермаркетите в секторите за здравословни храни съм убедена, че ще намерите подходяща храна за диетата. Трябва да има съдържание на английски, в която и страна да е.
За закуската, гледам да давам ядки и плодове, правя палачинки, солети, мажа филии, правя пържени филии в неделя, както за цялото семейство, така и за Йоанка от нейния хляб.
Сокове давам когато имаме гости, преди известно време открих едно чудесно кокосово мляко, без консерванти е, чрез студено пресоване и е подсладено с нерафинирана тръстикова захар. Купувах го от Пикадили, но се оказа че вносителите доставят безплатно и съответно цената е по ниска и сега купуваме директно от тях.

# 320
  • Мнения: 902
Сокове давам когато имаме гости, преди известно време открих едно чудесно кокосово мляко, без консерванти е, чрез студено пресоване и е подсладено с нерафинирана тръстикова захар. Купувах го от Пикадили, но се оказа че вносителите доставят безплатно и съответно цената е по ниска и сега купуваме директно от тях.
Кое е това кокосово мляко? може и на лични

# 321
Здравейте, моят малчо има непоносимост към глутена и активно чета всичко, което пишете...
За сокчета без консерванти и с фруктоза, вижте на щандовете за диабетици, поне в нашият супермаркет (ВМВ) е доста заредено. Само гледайте да са вносни, контрола е по-висок.
Ако детенце е малко, за път са подходящи пюренцата на ХИП, Нестле - без глутен. Ние ползваме едно с шунка, ориз и моркови на Нестле, то е по 220 гр. Изрично гледайте да пише без глутен, защото в някои, в които не е упоменато специално (по големите бурканчета), слагат нишесте за сгъстител.
Моят фъстък нещо не одобрява продуктите на Schar и ми е трудно да му угодя.
Пишете някоя рецепта за содено хлебче (питка), че моите са като подметка и миришат силно на сода?!

# 322
  • Мнения: 549
  chef Содени питки
250гр. безглутенова смес, 1 яйце, 100мл. вода, 1 с. л. зехтин, 1 ч.л. сол, 1ч. л сода( бакпулвер на д-р Йоткер).
Разбиват се яйцето с водата и зехтина. Сухите съставки се смесват отделно и се добавят към мокрите. Получава се смес с гъстота на кексово тесто. Изливам сместа в дуралексови купички, намазнени със зехтин и поръсени с брашно. Може и в гюведжета, важно е нивото на сместа да е около 1,5-2 см. Пека ги в предварително загрята на 200-220 градуса фурна за около 20 мин.
С бакпулвер питките стават по-бели и не миришат на сода. Може да добавите в безглутеновата смес и други безглутенови брашна по една равна супена лъжица- мляно ленено семе, млян сусам, конопено, кестеново брашно , брашно от елда. Може да поръсите със сусам. Стават вкусни и ако се сложат и някакви подправки-чубрица, чесново брашно. Е, не всичко едновременно. Вероятно трябва да се съобразите с вкуса на детето.

По подобна рецепта могат да се направят нещо като солени бисквити. Същите съставки, само добавям 1с. л. фруктоза и с много малко вода (около 30-50 мл) замесвам меко тесто. С омазнени ръце оформям питки и ги пека като бисквитки за около 10 мин. в предварително загрята на 200-220 градуса фурна. Зависи от дебелината им, може да се направи от тях някакъв вид сандвич ала "Макдоналдс"  Wink.

А ето един мой стар пост по-назад в темата, който може да ви бъде полезен.

# 323
  • Мнения: 1 849
Благодаря за рецептата за питките. Използвах я днес и станаха супер. Само че заместих бакпулвера (мисля че има глутен) със сода и лимонов сок. Много ги хареса младежа.   Grinning
Направих и едни солети вчера (май от Деси), но нещо не се справих с шприца и се получиха нещо като чипсчета. Всички ги одобриха и не останаха да изстинат даже. Искам да кажа, че се разпльокаха солетките и станаха по 2 см широки лентички, но понеже бяха тънички и се изпекоха бързо, станаха много хрускави и с форма на чипс. Даже ми поръчаха да направя още чипсче, че било по-вкусно от купешкото. Мисля си, че може да се наръси с домашен червен пипер или чубричка, или кафява захар, за по-интересно. newsm78

# 324
  • Мнения: 549
Проверила съм много бакпулвери. В този на д-р Йоткер няма глутен, но щом са станали със сода и детето ги е харесало много се радвам.

Само да уточня, че рецептата са солетките е на paraplanercheto  Hug

# 325
  • Мнения: 1 849
Изпробвали ли сте рожково брашно за сладкишите, наподобява какаото и децата го приемат добре като заместител. Само трябва да е по-малко, до 1 супена лъжица. Направих нещо като фъч с него, с орехи и зехтин вместо масло.
Идва лято... Мисли ли сте за някакъв вариант на сладоледа?  Thinking
Евентуално замразено сокче от плод във формички за лед с клечица на края? Някакви идеи за домашен сладолед? Баткото си хапва зад гърба на малчо... и понякога го засичаме.  Confused

# 326
  • Мнения: 549
  chefСладолед съм правила от пасирани ягоди , като ги претривам през сито за да махна семките. Подслаждам с фруктоза. Замразявам в ракиени чашки и слагам клечки от шишове за печене. Задържат се в средата на чашката изправени, защото сместа става гъстичка. Ако се накланят в страни можете да ги одрежете с такава дължина, че да опират в горната част на камерата или фризера докато замръзне сладоледа. С клечки за зъби не става, защото са къси и тънки и детето трудно  държи сладоледа за тях.  Малко е студен като се яде, но е много вкусен. Не знам дали ако се добави от сухото оризово или царевично мляко няма да стане по-добър. Става и с кайсии и праскови. С череши на мен лично не ми харесва, защото са по-воднисти и се усещат замръзналите кристали. Бананите като замръзнат потъмняват.

# 327
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ако на бананите им се прибави лимонов или портокалов сок , няма да потъмнеят много. Те ми се струват най-подходящи, защото кашата им е гъста. Аз съм правила такъв и много се котираше Wink

# 328
  • Мнения: 1 849
Ами ако се направи от оризово, царевично или някакво друго такова мляко (а може и растителна сметана - не знам какво съдържа newsm78), кафява захар и яйца. Дали ще стане? При наличие на малко повече време, ще пробвам.
При домашният сладолед трябва да се свари млякото, добавят се яйцата и захарта... и после във фризера, като се бърка. Ама с това мляко?!
Може би с кокосовото ще е супер  Peace

# 329
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Може би със соево ще стане, то се доближава най-много до истинското. Аз го пробвах с оризово собствено производство - все едно бях сложила вода. Но по принцип соята (и царевицата дори) се считат за алергени и много от децата имат непоносимост.

Общи условия

Активация на акаунт