Тренировка у дома- има ли вещи мами

  • 4 278
  • 47
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 678
Не.Но се занимавам доста и отдавна gydi
И много чета smile3529
А ,и да ти кажа ,че съм срещал инструктори на които съм им давал съвети! smile3555
Има много със завършен курс,а нищо не разбират !
Те са най-опасните!  341uu

# 16
  • Мнения: 43
Добре де, едно не мога да разбера: защо обиколките ми НЕ намаляват!!! От две седмици съм на доста ниско въглехидратен режим- с малки прегрешенийца. Свалих 1.3 кг до тук, а мерките ми не са мръднали и със сантиметър. Имам още към 2 - 2.5 кг за сваляне, но ако обиколките ми си останат такива (предимно коремчето) не виждам смисъл от отслабването. От днес към упражфненията включих и 2 пъти на ден по 40 мин. бързо ходене. да видим това ще помогне ли. Дайте акъл как се свалят обиколки. Само да кажа, че се масажирам с разни кремове като допълнение.

# 17
  • Мнения: 6 461
за плосък корем ????? 

1.Хамак

Легнете върху хавлиена кърпа така, че главата ви да е на края й. Хванете ъглите с ръце. Сгънете колене и сложете стъпалата паралелно едно на друго върху пода. Поемете въздух, след това на издишване, гълтайки корема, повдигнете главата, шията и лопатките, използвайки кърпата за поддържане. Задръжте в това положение, вдишайте и плавно изпънете десния крак, плъзгайки петата по пода.

Издишвайки, върнете крака в изходно положение. Повторете с левия крак. Редувайте, като следите за дишането и не отпускате корема.



2.Люлка

Легнете на гръб, сгънете краката, свийте коленете към гърдите, а петите- към седалището. Краищата на пръстите на ръцете сложете зад тила, без да ги кръстосвате. Приберете корема към кръста. Вдишайте и повдигнете главата и лопатките, без да напрягате мускулите на шията. При издишване изправете и повдигнете краката, разтваряйки ги като ножици: левия под ъгъл 75 градуса към пода, десния - до 45. Задържайки главата и плещите без да мърдат, променете позициите на изпънатите крака: десния по-високо, левия - по-ниско, като при това опишете дъга вляво и надолу. Издишайте и приберете краката към гърдите. При това отпуснете главата и плещите на пода. Повторете упражнението, като започнете с другия крак.



3.Отпускане на коленете

Легнете на гръб, сгънете крака, като коленете прибирате към гърдите, а петите - към седалището. Приберете корема. Разтворете ръце встрани, малко по-ниско от нивото на раменете, дланите лежат на пода. Без да отлепвате от пода плещи, на вдишване отпуснете сгънатите крака вляво под ъгъл 45 градуса към пода. На издишване изправете краката, отлепете главата и плещите от пода и протегнете дясната ръка напред и вляво. Пак вдишайте и сгънете колене. На издишване напрегнете коремните мускули и върнете сгънатите крака в изходно положение. Редувайки страните, направете упражнението 10 пъти.



4.Танцов падьом

Седнете на пода. Сгънатият в коляното десен крак е на пода, коленото е насочено напред. Левият крак, сгънат в коляното, сочи с пръстите напред. Опрете се с дясната ръка на пода, изпънете лявата встрани. Вдишайте. При издишване отлепете бедрата от пода, изправете краката така, че стъпалата да са събрани, а тялото да е изопнато в права линия. Повдигнете лява ръка над главата. Вдишайте, напрегнете коремните мускули и отпуснете сгънатата в лакътя лява ръка надолу. След нея завъртете и главата, докато погледнете назад. Дръжте при всичко това корпуса и краката на една линия. Издишвайки, повдигнете гърба, а при новото вдишване се върнете в изходно положение, издишайте. Изпълнявайте упражнението няколко пъти само на едната, след това и на другата страна.



5.ИзправЯне на пръсти

Легнете по корем. Краката изправени, ръцете - изпънати напред. Стегнете корема. На издишване напрегнете мускулите от горната част на гърба, съединете лопатките и отлепете гърдите от пода, опирайки се на краищата на пръстите си. На вдишване докоснете с дясната ръка задната повърхност на дясното бедро. Леко обърнете главата и горната част на тялото, погледайте ръката. Мускулите на седалището и корема са напрегнати. Вдишайте и върнете дясната ръка в изходно положение. При издишване отпуснете гръдния кош на пода. Повторете с другата ръка.



6.Плъзгане назад

Седнете на пода с изправен гръб. Приберете корема. Изпънатите крака - отворени малко по-широко от плещите. Обхванете с длани усукана хавлиена кърпа и изпънете ръцете напред. Напрегнете седалищните мускули. На издишване се наклонете назад, стягайки опашката. След това се отпуснете колкото можете назад, задържайки се в това положение за секунда. Вдишвайки, приближете кърпата към гърдите. На издишване изтласкайте кърпата нагоре. Пак вдишайте и я приберете към гърдите, а след това изпънете ръце пред себе си. Бавно се върнете в изходно положение. Издишайте и наклонете тялото напред, за да разтегнете мускулите на гърба. Издишайте и станете, закръгляйки гърба. Повторете упражнението.

# 18
  • Мнения: 6 461

Плосък корем за 20 минути дневно

Плосък корем за 20 минути дневно

Плоският корем е цел за всички. В последно време ни заливат реклами за колани, масажори и какви ли още не уреди, които щели да ни дадат така мечтаните „плочки“ докато седим пред телевизора .

Истината е, че само чрез упражнения можете да постигнете стегнат и добре оформен корем.

Коремните преси са лесни за изпълнение, най-малкото защото можете да ги правите почти навсякъде, без да има нужда от специални уреди, обясняват специалистите на Biendansmavie.fr.

Като начало можете да правите упражненията по три пъти в седмицата.

Разтегнете се добре, поемете няколко пъти дълбоко въздух.

Постарайте се повърхоността, на която ще правите упражненията, да е твърда, но не и ръбестта. Изпълнявайте действията внимателно, за да не се стигне до контузии.

--------------------------------------------------------------------------------------
Упражнение 1
Легнете по гръб и сложете ръцете зад главата, като лактите ви сочат напред. Свийте едновременно краката и торса така, че лактите ви да опрат в коленете. Направете 4 серии по 20 повторения.

--------------------------------------------------------------------------------------

Упражнение 2
Легнете по гръб и отпуснете ръцете до тялото си. Повдигнете краката от пода и кръстосайте глезените. С помощта на коремните мускули приближете горната част на тялото към краката си все едно искате да докоснете с брадичка коленете. Направете 3 серии по 20 повторения.


--------------------------------------------------------------------------------------
Упражнение 3
Легнете по гръб и сгънете десния крак в коляното, като стъпалото ви е на пода. Сложете левия глезен на бедрото на десния крак и подложете под главата дясната си ръка, сгъната в лакътя. С лакътя на дясната ръка докоснете лявото коляно, после се върнете в изходна позиция. Сменете ръката и коляното. Направете 4 серии по 20 повторения.

# 19
  • Мнения: 4 678
От коремни преси и упражнения ,може да си развиеш ,коремната преса,Но и ще си развиеш и талията!Ако искаш да си широка в кръста,прави коремни преси! Sick

# 20
  • Мнения: 43
Аз от опит знам, че талията става доста добре оформенка с навеждания на страни. Още по-добре с тежести. Но това не работи за коремчето.  За коремните преси знам, че не са подходящи- най- добре е кардиото, скачане на въже или обръч. Чуденката обаче ми  е : нормално ли е да свалям на килограми, а да не мърдам и сантиметър  на обиколки- гадост!!!

# 21
  • Мнения: 1 280
Е,добре де Поци,какво да правим за плоско корем4е и хубава талия?  То ние вси4ко искаме де..и хубаво дупе,и хубави крака,и  гърди...Моля те ако не те притеснявам много,я дай по няколко упражнения,или съвета за всяко едно от тези красиви местенца по женското тяло? Плииззззззз.......... Laughing

# 22
  • Мнения: 4 678
Е,добре де Поци,какво да правим за плоско корем4е и хубава талия?  То ние вси4ко искаме де..и хубаво дупе,и хубави крака,и  гърди...Моля те ако не те притеснявам много,я дай по няколко упражнения,или съвета за всяко едно от тези красиви местенца по женското тяло? Плииззззззз.......... Laughing

За тези всичките неща-въртете обръч,поне 40 мин на ден, без да пада!  bouquet

# 23
  • Мнения: 4 678
Аз от опит знам, че талията става доста добре оформенка с навеждания на страни. Още по-добре с тежести. Но това не работи за коремчето.  За коремните преси знам, че не са подходящи- най- добре е кардиото, скачане на въже или обръч. Чуденката обаче ми  е : нормално ли е да свалям на килограми, а да не мърдам и сантиметър  на обиколки- гадост!!!

Точно от тва движение  на страни .особенно с тежести,ще увеличите страничните коремник мускули!И ви гарантирам ширина в талията Sick

# 24
  • Мнения: 172
Добре де - кажете малко повече за скачането на въже....
Поци? Simple Smile
Новобранка съм и незнам по колко време да скачам. Друг е въпроса че сърцето ми хвръква на 50-тата секунда  Embarassed

# 25
  • Мнения: 4 678
по-добре върти обръч,но ако не можеш въжето е добре!Въпреки ,че е малко хард версия!В началото ще ти е трудно ,но после ще свикнеш!При въжето ,дишането е най-важно!От неправилно дишане се губи много сила и издражливост при него! thumbsup

# 26
  • Мнения: 172
А как да разбера кое дишане е добро? Уж си дишам Simple Smile))
АМа наистина много бързо се скапвам!

# 27
  • Мнения: 4 678
АААААА.тВА СТАВА С дълга практика newsm39
По нета как да ти .....кажа newsm78

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
А с обикновен обръч става ли?Или само с дървен има полза? newsm78

# 29
  • Мнения: 689
Вие убихте всичко детско в мен - коремни преси - увеличавали талията/корема/, навеждане встрани - оставаш без талия? Тогава какво упражнение без уреди да правя, за да излезе наяве тази прословута талия и да се разкарат гадните тлъстинки около, под и над нея?

Общи условия

Активация на акаунт