Заместител на Мустела за атопична кожа

  • 6 407
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами Филип от Бюбхен много се обриваше...тааа това е моето мнениеза козметиката - не става ...поне за моето дете.

# 16
  • Мнения: 865
И аз смених Мустела,но с Baby Lotion на Себа Мед много добре хидратира сухата кожа.От Бюбхен не съм доволна,Мария получи обрив от олиото с невен.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Специално за атопичния дерматит съм най-доволна от Линола фет крем. Продава се само в аптеките и е от естествени материали. Иначе за козметика като цяло най-ми допада Бюбхен спрямо цена-качество.

# 18
  • Мнения: 4 970
Специално за атопичния дерматит съм най-доволна от Линола фет крем. Продава се само в аптеките и е от естествени материали. Иначе за козметика като цяло най-ми допада Бюбхен спрямо цена-качество.
Линолата е ефективна, но  е доста мазни4ка и трудно се разнася.Не мисля 4е в летните жеги  е подходящ Rolling Eyes.Ина4е и аз използвам ЛИнолата.Дерматоложката ми препоръ4а от време на време да я къпя с ЛИнола олбад.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Специално за атопичния дерматит съм най-доволна от Линола фет крем. Продава се само в аптеките и е от естествени материали. Иначе за козметика като цяло най-ми допада Бюбхен спрямо цена-качество.
Линолата е ефективна, но  е доста мазни4ка и трудно се разнася.Не мисля 4е в летните жеги  е подходящ Rolling Eyes.Ина4е и аз използвам ЛИнолата.Дерматоложката ми препоръ4а от време на време да я къпя с ЛИнола олбад.

Точно за лятото го ползвах най-много, тъй като предпазва от слънцето. Пази и от рентген.

# 20
  • Мнения: 4 970
Това не го знаех Rolling Eyes.Както и да е . моята бебка и без друго не се свърта на едно място да я мажа с каквото и да е, така 4е, за слънце си ползвам слънцезащитен крем( отново препоръ4ан за нейната кожа от дерматоложката Wink )На мне линолата ми седи "тежка" и много мазна, тя много се поти и риска от претопляне с такива  мазила в нашия слу4ай ooooh!

# 21
  • Мнения: 11
Здравей,казвам се Галя и чакам бебе през ноември!Наскоро разрбах,че за суха кожа много помага
зехтин.Ако искаш пробвай Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 668
Pipinka, аз също не съм доволна от козметиката на Чико. Това, че е скъпа козметика не я прави автоматично по-добра от "евтината масова козметика" като Бюбхен.  Peace

Аз не ползвам ЧИКО основно ! По - скоро сме на Мустела Стелатопия , защото се налага и се оказа , че е добър вариант за нас ...

Но ми прави впечатление , че педиатрите масово препоръчват Бюбхен , а нещата които аз съм вземала са просто отвратителни . Ако държиш мога и да ти обесня , защо смятам така ...

# 23
  • Мнения: 2 039
Pipinka, аз също не съм доволна от козметиката на Чико. Това, че е скъпа козметика не я прави автоматично по-добра от "евтината масова козметика" като Бюбхен.  Peace
Първо,Чико не е по-скъпа козметика от Бюбхен  Naughty

Към Pipinka :
Класификации като"евтина масова козметика" не ми харесват.Това,че аз и ти можем да си позволим Мустела не значи,че трябва да унижаваме много други майчета,които не могат Naughty За мноооого хора Бюбхен е скъпа козметика,повярвай ми  Peace
Ползвам и Бюбхен,защото съм доволна от някои продукти,без да ме интересува какъв клас е.
Извинявам се,ако съм прозвучала остро,не е това целта ми  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
Pipinka, не държа да ми "обесняваш". Ползвала съм и Чико, и Мустела, и Бюбхен. Мнението ми е на база опит, а не на това коя козметика е масова, евтина или скъпа.

LEI, тоалетно мялко Бюбхен 200 мл - 6.00 лв. Хидратиращо мляко Чико 200 мл - 8.50лв.  Peace

# 25
И аз съм съгласна, че Чико не е кой знае колко по-скъпа от Бюбхен. По-скъпа е серията за атопична кожа - нормално, това все пак е специфична линия за деца с проблемна кожа. Синът ми има чувствителна и суха кожа (слава Богу! няма атопичен дерматит) и ползвам хидратиращото мляко на  Чико за атопична кожа. Много съм доволна - няма мирзима (това показва, че е за чувствителна кожа), леко се нанася и наистина хидратира. Иначе сме ползвали Ексципиал по препоръка на педиатърката и също нямам забележки, лосионът е много приятен.
Моето лично мнение е, че за съжаление педиатрите понякога са като коне с капаци - препоръчват медикаменти и препарати, които са им обяснени от търговските (медицинските) представители. Не е тайна, че много от тях получават хонорар за това, което предписват. Така че положението е сложно .... Може би е най-добре да се вземе мостра от аптека или магазин и да се прецени кое е най-добро. Аз затова не ползвам Мустела - изобщо не ми харесва аромата, а и не мисля, че е по-различна от останалите.

# 26
  • Мнения: 8 242
На мъжа ми д-р Тайс му мирише на миризливка  Mr. Green Както и да е, на нас това не ни помогна.. Откак мажа с Мустела Стелатопия всичко е наред (и Тони има по вратлето някои лишейчета от време на време..)
Затова не гледай как мирише, колко струва, колко е рекламирано или масово използвано, а дали помага конкретно на твоето бебе  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 580
           За моите момчета ползвам по препоръка на педиатъра тоалетните млека А-Derma на Exomega или Cold cream на Avene. Много добре им действат и двата.

# 28
  • Мнения: 201
Айде, замириса на снобария. Чико е чудесна марка за бебешки играчки и принадлежности  Peace , но козметиката им не струва изобщо, според дерматолозите, при които водя малкия си син.
Специално за атопична кожа се препоръчват Ексомега на А-дерма, Мустела Стелатопия, Атодерм на Биодерма. Добре действат и продукти на Сен Жерве / много съм доволна/ , Авен, Линола фет и балсамът на д-р Таис.
LEI,аз съм от препатилите и не бих сменила даден продукт, ако действа добре, само заради миризмата. Според мен всеки от цитираните по-горе кремове има специфичен мирис, но ми се наложи да изпробвам всички върху моя бебок,но не заради аромата им, а защото нищо не му повлиява трайно добре.
Мажи с Мустелата и се радвай, че сте от късметлиите.

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ние мажем малечко с Мустела,помага и не смятам,че мирише толкова лошо.В крайна сметка по-важното е на дребчо да му е добре. Peace

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 10:43 от Фантичка

Общи условия

Активация на акаунт