Въпроси за бебенце на 15 дни

  • 2 540
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз за пръв път чувам че да им се бели кожичката е нормално  newsm78.При нас се получаваше когато кожата не е добре омазнявана.Слагайте на възловите места малко повече мазнинка.
За пъпчиците знам че е нормално,но може и да са от претопляне.
Пъпчето НЕ го мокрете докато не ви позволи педито.Ние месец и нещо го пазехме по препоръка на педиатъра.
Слагах и лепенки които веднага след баня махах.За да ви е по лесно да махате лепенката я пречупвайте в единият край, така че той да не залепне за кожата.

# 16
Честито бебе, татенце!
Стела също се белеше, но при нас беше от кувьоза. Мажех я всяка вечер след баня с овлажняващото мляко на мустела. Скъпо е в сравнение с другите мазила, но пък го използваш доста време. Пъпките или са от претопляне или бебето се чисти. Пробвай да го съблечеш и, ако се махнат, значи е от топлината.
Прочети във кърмаческия съвети за кърменето, за да помогнеш на мамчето.
Усмивки от нас!

# 17
  • Мнения: 617
Честито татенце и на мамчено също!
Много е сладко като чета някой татко как задава въпроси и се притеснява за бебока. Прекрасно и здраво детенце ви желая и само радости да ви носи.

# 18
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
http://www.bgbaby.net/kaloparov/
не можах да се оправя със снимките но качих няколко тук
Да ви е жив и здрав бебо- много да ви слушка и радва.
Ако кожичката му е суха или се лющи може да мажете със зехтин- при нас също беше така.Педиатрите тук  съветват бебето да не се къпе с никакви препарати( да не се слагат във водата  в която се къпе) , защото кожата им е много нежна и чувствителна.А и има ли нужда от толкова миене- не мисля на този етап поне.Къпете с водичка и после мажете с зехтин.
Пъпчиците - може да са от много неща :
ако са от топлината- те ще изчезнат.Не навличайте бебето много,   в стаята да  е 18-20 градуса
Ако се притеснявате за пъпчиците попитайте лекарката която ви идва на визитации.
Късмет! Hug
Вили

# 19
  • Мнения: 4 447
... 1.нормално ли е да му се бели кожичката около китките и глезените ? 2.нормално ли е да му излизат пъпчци тук-там по тялото? къпеме го всяка ве4ер да му мокриме ли пъп4ето което падна но още е на ниво коричка?и така нататък но това за сега

Честито! Simple Smile

1. Да.
2. Нека ги погледне все пак лекар.
3. Всекидневното къпане премаха естествения защитен слой и кожата остава незащитена. Новородено е добре да се къпе максимум 2 пъти в седмицата, а всеки ден да се поддържа хигиената на ръчичките, дупето и лицето.
4. Можете да излизате спокойно на разходка  Simple Smile

Това за къпането НЕ Е ВЯРНО! Naughty ние се къпчхме всеки ден, разбира се понякога сме пропускали ден, два,но не съм слагала всеки път пяна. В това време ехубаво душчепреди лягане. Пък и като цяло водата си успокоява!

Колкото доизлизането с количката - правете"захранване" с излизането. Един ден 15мин,после 30, ит.н. доакто вече може да излизате спокойно по много, НО съветвам даизчакате поне до 20-тия ден и дам излизате само сутрин до 12 и после след 4, че вече е мнооооого жегаааааааа!

# 20
мерси   bouquetутре излитаме с коли4ката към педиатърката

# 21
  • Мнения: 423
ехооо феерия от маики, искам малко внимание тъи като съм мъж но си гледам бебенцето.бебока ми е на 15 дни и е ужасно сладак но искам да попитам някои работи.1.нормално ли е да му се бели кожичката около китките и глезените ?2.нормално ли е да му излизат пъпчци тук-там по тялото? къпеме го всяка ве4ер да му мокриме ли пъп4ето което падна но още е на ниво коричка?и така нататък но това за сега
Абсолютно нормални неща се случват с твоето бебенце! И моята дъщеря се белеше и и се бяха появили пъпчици по личицето и аз веднага отидх при личната лекарка тъй-като се притесних и тя ми каза че е нормално да се появяват пъпчици докато е още на дни бебчо, но ми каза и да сменя козметиката и това направих и изчезнаха пъпките! Колкото до пъпчето след като падна при нас го пазих няколко дни от намокряне и после вече съвсем спокойно си я къпех! Успех!

# 22
  • Мнения: 4 447
мерси   bouquetутре излитаме с коли4ката към педиатърката

Внимавайте с летенето,че за бебета хич не е препоръчително  Mr. Green

# 23
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Честито бебче, да вие живо и здраво и много да ви радва!  bouquet

# 24
  • Мнения: 497
Честито ви бече!   bouquet


А защо тази тема е закована? newsm78

# 25
  • Мнения: 5 362
Честито бебенце!
Да ви е живо и здраво!
  bouquet за загрижения татко!

# 26
  • Мнения: 3 268
Аууу,какво сладко бебенце!Да ви е живо и здраво и много да му се радвате!Всичко,което си изброил е напълно нормлно за едно новородено.До към 40 ден от раждането си бебенцата се "изчистват" и стават само за гушкане и цункане.Успех и щастливо бащинство!

# 27
  • Мнения: 765
... 1.нормално ли е да му се бели кожичката около китките и глезените ? 2.нормално ли е да му излизат пъпчци тук-там по тялото? къпеме го всяка ве4ер да му мокриме ли пъп4ето което падна но още е на ниво коричка?и така нататък но това за сега

Честито! Simple Smile

1. Да.
2. Нека ги погледне все пак лекар.
3. Всекидневното къпане премаха естествения защитен слой и кожата остава незащитена. Новородено е добре да се къпе максимум 2 пъти в седмицата, а всеки ден да се поддържа хигиената на ръчичките, дупето и лицето.
4. Можете да излизате спокойно на разходка  Simple Smile

Това за къпането НЕ Е ВЯРНО! Naughty ние се къпчхме всеки ден, разбира се понякога сме пропускали ден, два,но не съм слагала всеки път пяна. В това време ехубаво душчепреди лягане. Пък и като цяло водата си успокоява!



Аз пък мисля , че е вярно . Да не ти разправям колко дерматити и атопични щуротии са ми минали през главата  , но сега имам много повече инфо по въпроса и при второ бебе ще процедирам точно както Никол е описала нещата .
 На таткото - честито бебе ! Толкова е сладък , че и на мен ми се прииска ново бебе  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 758
.................................


 Аз пък мисля , че е вярно . Да не ти разправям колко дерматити и атопични щуротии са ми минали през главата  , но сега имам много повече инфо по въпроса и при второ бебе ще процедирам точно както Никол е описала нещата .
 На таткото - честито бебе ! Толкова е сладък , че и на мен ми се прииска ново бебе  Simple Smile
аз също съм съгласна с Никол.И двете деца съм ги къпала 2-максимум 3 пъти в седмицата.


Честито татенце, да ви е живо и здраво, и много да ви радва  bouquet

Барабалекс, време е да зарадвате София с братче Wink

# 29
  • Мнения: 4 447
.................................


 Аз пък мисля , че е вярно . Да не ти разправям колко дерматити и атопични щуротии са ми минали през главата  , но сега имам много повече инфо по въпроса и при второ бебе ще процедирам точно както Никол е описала нещата .
 На таткото - честито бебе ! Толкова е сладък , че и на мен ми се прииска ново бебе  Simple Smile
аз също съм съгласна с Никол.И двете деца съм ги къпала 2-максимум 3 пъти в седмицата.


Честито татенце, да ви е живо и здраво, и много да ви радва  bouquet

Барабалекс, време е да зарадвате София с братче Wink

Явно при всеки е различно:)

Общи условия

Активация на акаунт