Как да преодолея непоносимостта към свекървата?

  • 18 064
  • 127
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 156
Мъжът ми вчера се смее, че пиша хубави работи за майка му.. Колкото и да е, той пак не може да повярва. Rolling Eyes

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Мъжът ми вчера се смее, че пиша хубави работи за майка му.. Колкото и да е, той пак не може да повярва. Rolling Eyes
А такачка ,сигурно мед му капе на сърцето като гледа каква булка си има и свеки уважава.И да знаеш че така ще те обича повече.

# 107
  • Мнения: 156
Нали и те по един красавец са отгледали и ние за него сме е оженили! Най-малкото признание  заслужават. Някой път си казвам всичко и после ми става съвестно и ми се искаа да й  се извиня. Ама пуста гордост, пък и да не го повтаря същото - викаш за урок. Друг път си замълчавам и тя разбира, че нещо не е наред и се отдръпва. Трябва да сме хора все пак. Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 4 335
Страхотна по4ерпка зи4е,все така да на посрещаш. От кьде ги вадиш тез картинки,просвети невежото. И аз искам да те по4ерпя пьк нама с какво Heart Eyes Между другото кьде е ГОРНО НАНАДОЛНИЩЕ newsm78 Joy

# 109
  • Мнения: 47
баба хулиганка и Zi4e57, отговорите са ви неадекватни.       Не пишете в темата, ако не сте имали подобни проблеми. Нека да пишат хора , които са имат или са имали проблем и са го преодолели/без разбира се да говорим с грозни думи/. Вие ми приличате на една от ония жени в парка, на които като споделиш например, че детето ти се буди нощем и реве и това много те притеснява, те отговарят: оле , апък мето е толкова кротичко и и така си спинка, вечер като си легне в девет та чак сутрин в девет се събужда. И майката с проблема остава с още по-голям проблем.
   Много ми е чудно как бихте се държали със свекърва си , ако редовно ви лъже, преувеличава и доносничи на мъжа ви, ако не се чувства достатъчно почетена, а пред вас говори срещу него. И когато съвсем нормално я попиташ-защо така тя да отрича и вие да се почувствате като луда. Или пък какво ще направите, ако я хванете да рови из чантата ви и се държи сякаш нищо не е станало. А вие премълчавате , но тя си мисли, че и е позволено всичко и продължава
Не мисля, че момичетата се оплакват, защото нямат работа, а защото им е болно, че не могат да имат нормални отношения с близък човек.
 Така че айде моляви се  не се идеализирайте толкова. Ако не сте били в подобни ситуации, не можете да съветвате.

# 110
  • Мнения: 3 453
Човек когато отвръща на лошото с добро винаги се нареждат нещата.

Тук бъркаш. Не винаги се получава, за съжаление.  Rolling Eyes

В този живот човек трябва да е малко и артист иначе не става.
Така ли наричат вече лицемерието? Не, благодаря. Аз лично нямам нужда от това. Достатъчно проблеми си имам, за да си хабя силите в опити да се правя на клоун! Simple Smile

# 111
  • Мнения: 47


В този живот човек трябва да е малко и артист иначе не става.
Така ли наричат вече лицемерието? Не, благодаря. Аз лично нямам нужда от това. Достатъчно проблеми си имам, за да си хабя силите в опити да се правя на клоун! Simple Smile
[/quote]
      Да наистина, какви отношения  се създават по този начин ?! Неискрени! Аз лично бих искала детето ми да е честно един ден с  мен. освен това , този начин не дава добри резултати, защото както вече споменах , отсреща си мислят , че няма проблеми и продължават с по-голям хъс.

# 112
  • Мнения: 25 793
   Много ми е чудно как бихте се държали със свекърва си , ако редовно ви лъже, преувеличава и доносничи на мъжа ви, ако не се чувства достатъчно почетена, а пред вас говори срещу него. 

Е, моята беше склонна към такива неща. Друг е въпросът, че собственият й син не й обръщаше внимание. Нито пък аз съм показала с държанието си, че знам за тези неща. Любезно, но хладно отношение, без да се нарушава дистанцията - това ми спести много проблеми.
Виж, за чантата не съм сигурна дали би ровила в нея. Просто не съм й дала тази възможност. Ако се сещаш какво искам да ти намекна...  Wink
Ако не се сещаш, да си кажа - не съм живяла в дома й, имах си собствен (макар и под наем в началото), където тя идваше като гостенка. Не ми е шетала, не ми е гледала детето, не ми е подреждала шкафовете и гардеробите. Почетна гостенка - и дотам. Това спестява много проблеми. Ама трябва да имаш и дупе, за да се грижиш сама за семейството си, без да чакаш помощ от този и онзи.  Whistling

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 08:14 от ЗарЕзана

# 113
  • Мнения: 3 453
Любезно, но хладно отношение, без да се нарушава дистанцията - това ми спести много проблеми.

Това е рецептата и за мен. Не е нужно да се изпада в крайности - скандали, плюене по въпросната, ненужно лицемерие и прочее.  Хората са такива, каквито са, те рядко се променят. В един момент просто приемаш човека такъв и продължаваш живота си, като същевременно заемеш една адекватна, спрямо неговото собствено поведение, реакция.  Да, можеше да е другояче, но това е положението.


Ако не се сещаш, да си кажа - не съм живяла в дома й, имах си собствен (макар и под наем в началото), където тя идваше като гостенка. Не ми е шетала, не ми е гледала детето, не ми е подреждала шкафовете и гардеробите. Почетна гостенка - и дотам. Това спестява много проблеми.

Е, дете нямам, но със сигурност бих си го гледала сама. Grinning За останалото - на гости, като на гости! Тя е домакиня в нейния дом, аз - в моя.  Не искам и не очаквам каквото и да било от който и да било. Така избягвам създаването на зависимост и дишам свободно. Peace

Освен свекърва ми у нас е и свекър ми и 94 годишната му майка.
Не сме за завиждане, нали?

 newsm78 Би ли пояснила, че нещо не разбрах - ти и съпругът ти сте си купили апартамент /къща/ и родителите му, барабар с прабабата, живеят у вас? Наистина не сте за завиждане! Mr. Green

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 00:10 от _Hope_

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 614
баба хулиганка и Zi4e57, отговорите са ви неадекватни.       Не пишете в темата, ако не сте имали подобни проблеми. Нека да пишат хора , които са имат или са имали проблем и са го преодолели/без разбира се да говорим с грозни думи/. Вие ми приличате на една от ония жени в парка, на които като споделиш например, че детето ти се буди нощем и реве и това много те притеснява, те отговарят: оле , апък мето е толкова кротичко и и така си спинка, вечер като си легне в девет та чак сутрин в девет се събужда. И майката с проблема остава с още по-голям проблем.
   Много ми е чудно как бихте се държали със свекърва си , ако редовно ви лъже, преувеличава и доносничи на мъжа ви, ако не се чувства достатъчно почетена, а пред вас говори срещу него. И когато съвсем нормално я попиташ-защо така тя да отрича и вие да се почувствате като луда. Или пък какво ще направите, ако я хванете да рови из чантата ви и се държи сякаш нищо не е станало. А вие премълчавате , но тя си мисли, че и е позволено всичко и продължава
Не мисля, че момичетата се оплакват, защото нямат работа, а защото им е болно, че не могат да имат нормални отношения с близък човек.
 Така че айде моляви се  не се идеализирайте толкова. Ако не сте били в подобни ситуации, не можете да съветвате.

Тъй като ме цитираш съм длъжна да ти отговоря.Незнам защо ти се засягаш от написаното ?Отговорите са за авторката не за теб.И ако не знаеш какво пита прочети бавно и виж за какво иде реч.И никой не ти дава право да обиждаш без някой теб да те е обидил лично,и както  да ми казваш къде и каво да пиша защото не си човека който трябва да го прави.А за свекърва ми съм описала как съм се държала ,въпреки че и тя се опитваше в началото да ми командва и даже е записвала на тефтерче за да не забрави нещо -в колко излизам и в колко се прибирам и вечер докладваше.Намерих аз тевтера и право куме в очи .Тя разбра че съм пряма и никога не повтори .Това е само един от примерите.После само като понечеше да ми прави забележка аз ходех и я прегръщах даже и целувах и всичко се оправяше .И в този ред на мисли никога не съм я мразила и ненавиждала .Точно за това става дума че аз съм намерила начина за да се преборя без капка злоба и омраза.И това е реалноста но явно не е присъща на хора които не истат да е така.
 Тъй че не се изказвай  без да познаваш човек какъв е и дали да дава съвети.
Нима твоят съвет като настройваш авторката още повече е по полезен от моя?Едва ли!Но такива като теб никога не могат да го разберат .Защото им липсва елементавно възпитание.


# 115
  • Мнения: 47
Никого не настройвам. Но ако авторката се почувства разбрана, ще има повече сили да се държи добре със свекърва си, отколкото , ако има упрек. Мисля, че и ти трябва да прочетеш моя отговор по бавно и ще видиш , че при някои свекърви откровеността и прямотата се тълкуват като нахалство . Но въпроса не опира до една или две случки, а до цялостното отношение на човека към другия човек. Майка ми , например също ми е казвала лоши неща, но по много други начини е показала любовта си към мен и децата ми.
          Въпреки всичко мисля, че не можете да упреквате авторката и наистина приличате на майката в парка, за която говоря по-горе.

# 116
  • Мнения: 47
 Към ЗарЕзана: винаги сме живяли отделно и сме се оправяли сами за всичко. Бедата е там, че като гостенка се държи по този начин.
Не си само ти с якото дупе, дето се грижи сама за себе си.   Wink  Барем първо попитай дали живеем заедно.

# 117
  • Мнения: 47
Иначе ако живеем в тях , не бих преместила и копче без нейно позволение, защото мисля, че всеки има право да подреди дома, който е съградил, както му е угодно.
   

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 614
 Въпреки всичко мисля, че не можете да упреквате авторката и наистина приличате на майката в парка, за която говоря по-горе.
.................................................................
Никой не я упреква а и давам примери. Явно на теб не ти харесва това че с бабча сме по възрастни и ти просто трябва някъде да си начешеш езика.

# 119
  • Мнения: X
Не я преодолявай,отдай й се!

Общи условия

Активация на акаунт