Когато детео и майката изберат различни играчки в магазина.

  • 1 530
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 705
...
Мая+Доброслав=Кирчо, мога да разбера всичките ти доводи, без този: да не ме прави луда всеки път, когато отидем в магазин Peace
Grinning Права си, но аз иамам един страх от дете на мои приятели. Детето болезнено иска постоянно да му се купуват играчки. Сигурна съм, че моето не е такова, то му личи. Но, не си ли виждала сцените, за които говоря, не мога и да ти ги опиша  Crazy
Кирчо не си иска сам почти нищо. Иска само неща, които ние сме му позволили. Позволя ли му да влиза в магазин за играчки и да излиза с покупка, съм почти сигурна, че ще започне да експериментира. Не, за да има играчки, а за да види колко може да го прави. Но, дори и да стане така, той е разбран  Grinning ще му обясня кога може и кога - не.

# 16
  • Мнения: 834
Изпадала съм в такава ситуация и купих играчката която той избра. Не съжалявам за решението си, смятам че е редно след като съм го попитала какво иска да взема това което той реши.

# 17
  • Мнения: 154
Все още е малък за да може да си избере нещо,не говоря за нещо на достатъчно разстояние за
да го докопа/ Mr. Green
Но за в бъдеще предполагам, че ще уважавам неговия избор Heart Eyes

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Много трудна ситуация и не бих постъпила еднозначно.
Ако играчките не са скъпи, сигурно бих купила двете.
Преди време с мъж ми изпаднахме в подобна ситуация, синът е голям и играчките вече не са по петак. Той искаше Нинтендо ДС, ние го убеждавахме за ПСП. Два дни му промивахме мозъка, но той не промени мнението си. На края получи, което искаше. Преди месец синът сам си купи ПСП и в момента Нинтендото прашасва някъде  Rolling Eyes Стана точно обратното на твоята ситуация  Crazy Но мисля, че ако му бяхме купили каквото ние искахме, той от инат щеше да го отхвърли. Сега сам призна, че е сгрешил.

# 19
  • Мнения: 318
Гласувах с 3-та опция.
Но при всяка ситуация се получава различно.

По принцип, ако тя е с мен (или с нас) докато й се избира играчка, тя си избира половината или 2 трети от магазина. Никога , доколкото си спомням, не е приритвала или тръшкала, просто, минавайки покрай всяка нова играчка, пожелава да си я купи. На мен обаче ми прави кеф да й направя удоволствие и така стигаме до консенсус, като  избраната от нея играчка  е  на съвсем приемлива цена. Само като видя грейналия й поглед, и се разтапям  Heart Eyes Плюс това получава и две играчки (или книжка много често) и така всички са доволни.

Понякога обаче отказвам категорично, ако нещото е наистина глупаво или неоправдано скъпо, но както казах, тя не е много настоятелна и бързо забравя.

Хем не искам постоянно да й отказвам, хем не искам тя да свикне, че може да получи всичко, каквото си поиска и да стане едно презадоволено дете, което не цени нищо.

Затова гледам максимално да й купувам играчки без нейно присъствие в магазина, водя се от нейните интереси и предпочитания.

# 20
  • Мнения: 2 353
  Бих взела и двете. Ако се наложи да избера, ще купя нейната. На мен някой ако ми избира играчките ще го фрасна.

# 21
  • Мнения: 7 821
По принцип не влизах с децата ми по магазините за детски играчки, докато бяха толкова малки, дори сега избягвам да го правя с малкия. Защо да ги мъча, те винаги искат всичко и това е нормално, а и малките не могат да правят избор, според мен.
Но ако се случи да вляза, то или взимам двете или тази която са си е избрал. Все пак става въпрос за играчка. Виж когато става въпрос за дреха все още се налагам понякога на големия и почти винаги на малкия.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами принципно ако не са много скъпи бих ги взела и двете.
Обаче понякога Таня си харесва такива боклуци, че просто няма смисъл да се дават пари - то се чупи едва ли не още като излезем от магазина.
Та зависи от играчките.

# 23
  • Мнения: 1 426
Ако мога да си го позволя, бих купила и двете, ако не - тази, която детето е избрало или нищо, ако сметна, че по някакви причини тази играчка е напълно неподходяща.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако мога да си го позволя, бих купила и двете, ако не - тази, която детето е избрало или нищо, ако сметна, че по някакви причини тази играчка е напълно неподходяща.
И аз така. Опитвам се да се съобразявам с избора й, но тя понякога има ужасен вкус и колкото и да ми се иска, не мога да се заставя да купя харесаното от нея /например последното - лъскава като комбинизон цикламена поличка на волани Sick/. Бих могла й да я манипулирам, но не мисля, че е правилно и се опитвам да не го правя. Обикновено насочам вниманието й към друга играчака или дрешка, докато не харесаме и двете нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 074
Даже няма да гласувам Wink
Струва ми се, че ще реагирам според ситуацията.
Това, което смятам, е, че едно дете не бива да има твърде много играчки, нито че щом отвори уста - трябва да се бута нещо в нея. Обаче, ако сме на екскурзия и се глезим, бих купувала наред за радост на всички. Парите също са фактор, по-добре да знае, че нещата имат стойност.
Иначе неговият избор е най-важен, но не и при ситуацията, която Мая описва. Може в камиончето да е видял своята любима играчка, да се е сетил за нея и да се е почувствал по-уютно да има нещо познато. А може просто да стане инженер и да колекционира камиончета Wink

# 26
  • Мнения: 11 607
Установих,че не съм изпадала в подобна ситуация......

И всичко си зависи от конкретната ситуация.....

# 27
  • Мнения: 3 205
Щом сме отишли да купуваме играчка за него, значи ще взема каквото той си хареса. Иначе играчката просто ще си стои забутана в някой ъгъл и ще прашасва.

# 28
  • Мнения: 1 520
Играчките са ми слабост.
Май бих купила и двете.
Ако не мога в момента, ще взема каквото той е харесал.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На моето дете всички играчки му харесват ... аз му показвам тази, която съм избрала и казвам .. ИИИ, виж тази ... и той изпада в захлас и забравя предишната...но е още малък и мога да го мотая

Общи условия

Активация на акаунт