Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 677
Наистина е деликатен въпроса.И така зададен,се разбира,че ще бъде нещо,което се натрапва на нищо неразбиращите деца.
Може би няма да е зле да има предавания за различните религии.Много хора не са наясно с това защо има толкова много религии.В много държави има такива програми.Вместо да се пълнят главите на децата с филмчета за магии,сили и други подобни ужасии,може да има нещо за Бог.

# 16
  • Мнения: 120
Не разбирам какво означава "държавата да подпомага", но и определено ми е трудно да разбера родители, които смятат, че избор може да се направи, без човек да има каквато и да е информация по даден проблем, пък било то и и по отношение на религията. Не мислите ли, че мнооого години не са давали никакъв избор на нашите родители дори да се докоснат до каквото и да е било свързано с вярата, а сега ние повтаряме като папагали соц-атеистични реплики. 
Да не забравяме, че за българските славяни Св. братя Кирил и Методий съставят българската азбука (замислете се колко народности си имат своя собствена писменост), за да могат българите да четат именно Светите писания и да се запознаят с учението на Христос.
То е ясно, че който иска ще вярва, а който не - не. Но поне да имаме шанс за един информиран избор.
Затова пък от Хамас пълнят главите на техните деца с ислямски фундаментализъм и омраза, а нашите деца ще живеят точно в този агресивен свят, където посланието за Божията любов и грижа само би могло да им вдъхне смелост за един истински достоен живот.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не че нещо, но Кирил и Методий са родени в Солун .... пишат азбука за великоморавският княз Ростислав .... и мисля, че не са стъпвали в България ... азбуката им тук донасят учениците им. .... но и тя е глаголицата ... до колкото си спомням Св. Климент Охридски я е преобърнал на кирилица .... но както и да е  Peace

# 18
  • Мнения: 120
Secret, не се хващай за буквата, всички сме учили история. Peace Факт е, че азбуките (и глаголица и кирилица) не са писани, за да се чете сутрешния вестник, а Светите писания. Иначе съм съгласна с уточненията, но аз нямах това предвид.

Последна редакция: нд, 13 май 2007, 19:45 от ruth

# 19
  • Мнения: 11 607
...А как точно държавата да подпомага родителите ...кажи нещо по- конкретно  newsm78

Мисля,че е свързано с изучаването на религия в училищата..... И по-точно за християнската религия, но дали като задължителен предмет или по желание...Мисля,че нещо като опит за задължително изучаване на християнството.....Но не съм сигурна....

Всички мнения ще бъдат предадени утре на редактора на предаването. Благодаря ви мами от сърце newsm51 за помощта! Ако има още мнения и те ще бъдат предадени...А на вас напр. какво би ви било интересно да намерите в едно такова предаване като Хриситянството?

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм против задължително изучаване на християнството

# 21
# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Защо се пулиш ? ...или това е "запис"

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Без да искам натиснах да, а искам да отговоря с не и няма опция да си изтрия гласа Close
Та - против съм.
За мен това с убеждаването на деца в нещо, което не е сигурно, че е истина си е чисто промиване на мозъци.
Да пораснат, сами да решат, не ми стига, от тук от там се страхувам да не го грабне някоя секта, а и държавата легално да се занимава с това Naughty

# 24
  • Мнения: 1 263
Не е лоша идея първо да пуснеш 2 предварителни анкетки колко от родителите в държавата изповядват християнската вяра ,колко желаят да научат на същите вярвания децата си и  тогава да си зададеш въпроса.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Не, не трябва.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нашата цивилизация е изградена върху християнските ценности ... правото , Европейските конституции , разбиранията ни за добро и лошо ... замислете се малко ... християнството е философия, не просто религия ...

# 27
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нашата цивилизация е изградена върху християнските ценности ... правото , Европейските конституции , разбиранията ни за добро и лошо ... замислете се малко ... християнството е философия, не просто религия ...
Някои прекрачват границата на философията и се увличат, което мен ме отблъсква.
А децата не са за философски науки, те приемат всичко за чиста монета, затова мисля, че не е добре от рано да им се насаждат такива неща. Когато натрупат достатъчно знания и опит да мислят, тогава - да, но само като история.

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нашата цивилизация е изградена върху християнските ценности ... правото , Европейските конституции , разбиранията ни за добро и лошо ... замислете се малко ... християнството е философия, не просто религия ...
Някои прекрачват границата на философията и се увличат, което мен ме отблъсква.
А децата не са за философски науки, те приемат всичко за чиста монета, затова мисля, че не е добре от рано да им се насаждат такива неща. Когато натрупат достатъчно знания и опит да мислят, тогава - да, но само като история.


Затова не трябва да учат философия и никакви абстрактни науки ...  Laughing ...религията е точно за децата ... по- добре да вярва в Бог, отколкото в дядо Коледа ...пък и ти знаеш ли истината за Бог, Вселената и всичко останало ?

# 29
  • Мнения: 11 607
Не е лоша идея първо да пуснеш 2 предварителни анкетки колко от родителите в държавата изповядват християнската вяра ,колко желаят да научат на същите вярвания децата си и  тогава да си зададеш въпроса.

Въпроса не е зададен само към родителите,които изповядват християнството, а към всички. Вярвам всички имат отношение по въпроса....

Общи условия

Активация на акаунт