Бавят ли Ви майчинството от НОИ?

  • 4 147
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ама Гита Ог  аз също нямам проблем с осигуровките,всичко ми се внася  абсолютно навреме,,все пак фирмата ни е  от  към 1000 човека .Няма само мене да пропуснат  я Peace
Проблема беше в НАП че там си сърбат кафенцата и се помотават.

# 46
  • Мнения: 2 381
Бавят ги.Последно взех на 12.07. за месец май.

# 47
  • Мнения: 1 877
Ама най-най-редовно ми го бавят   #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out
Не съм го получавала от МАРТ  newsm25

# 48
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
ама Гита Ог  аз също нямам проблем с осигуровките,всичко ми се внася  абсолютно навреме,,все пак фирмата ни е  от  към 1000 човека .Няма само мене да пропуснат  я Peace
Проблема беше в НАП че там си сърбат кафенцата и се помотават.


Но в сайта им е отразено, че е внесено всичко до юни вкл. Предполагах, че това значи, че всичко е наред.  newsm78

# 49
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, още нищо не съм получила. #2gunfire

# 50
  • Мнения: 521
За съжаление е нормално сега да се бавят болничните заради реформата при която болничните се изплащат директно в сметката на работника, случва се на всички аз познавам хора които им бавят болничните по 5-6 месеца за съжаление такава ни е държавата  Tired

# 51
  • Мнения: 682
Аз взех на 10.07. за месец май.

# 52
  • София
  • Мнения: 978
Аз взех на 10.07. за месец май.

И аз

# 53
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404

Ами това е нормално. Ако заплатите за май са платени на 09.06., то болничните листове, декларации и прочие са представени на 10.06. + 30 дни = 10.07. за май.

# 54
  • Мнения: 1 225
На мен за сега, всичко ми плащат. Два пъти месечно имам преводи - около 10 число и към края на месеца също. Сега около 20 юли си получих за юни.

# 55
  • Мнения: 19
При мен всичко е точно , пратиха ми парите за юни на 26 юли - това е болничен преди болничния за раждане !

# 56
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, но не само бавят, ами се получват и глупави недоразумения, защото системата им е незряла, променя се нон-стоп и самите им служители не са в час, а също и тези на службите, с които работят.... НАП, счетоводители, джи-пи-та.... абе пълна оплесквация е, сблъсках се с това и не ми се разправя, но преди - от гл.точка на служител - ми допадаше повече с-мата на изплащане на болничния от работодателя. Така поне последния си размърдва гъза, щото сега трябва да се боря явно със счетоводителката за всеки лист да се занесе на време, а не когато й изнася  Sick После да чакам НОИ 1 месец да го обработи и още 1 да го преведе....
Ами не е редно да си прося парите, които ми се полагат, или може би съм много алчна...   Crossing Arms
Ще го викна Христосков да ми купува памперсите...

# 57
  • Варна
  • Мнения: 276
да, и още как!
разкарваха ме между НОИ и НАП в продължение на няколко месеца. В болничен съм от 01.03.2007 г.,а все още не съм получила НИКАКВИ пари!!!! От една седмица виждам, че НОИ уж ги е превело на банката, но там ги няма .....  #2gunfire

# 58
  • Мнения: 660
Аз досега не съм имала проблеми. Счетоводителката ми превежда парите на всяко 15-число заедно с останалите заплати. На нея кога й ги превеждат въобще не е моя грижа и всъщност така би трябвало да бъде. Crossing Arms

# 59
  • Мнения: 674
 Моето от април не е изплатено! Тук в подобна теме преди време някой написа телефоните в НОИ, но не мога да открия темата! Sad Ако някой се е обаждал, би ли ги написал пак! Praynig В страницата на НОИ има 1 милион телефона и не знам къде да се обадя, че вече ми писна! Благодаря предварително!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт