Бавят ли Ви майчинството от НОИ?

  • 4 144
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и моите ги бавят

# 16
  • Мнения: 498
За сега нямам проблеми с майчинството...дават ми го редовно. Peace

# 17
  • Мнения: 1 243
Oфф вече 2-ти ми закъсняват 1-вия път беше февруари месец а сега тоя месец трябваше да ги взема на 8-9 вечерта към 5 часа уж ги привеждат а още никакви ги няма Sad  #Cussing out



# 18
  • Мнения: 430
.Всеки четвьртьк ли превеждат пари от НОИ или само на 10 ти?

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
.Всеки четвьртьк ли превеждат пари от НОИ или само на 10 ти?

Всеки четвъртък ако е работен ден

# 20
  • Мнения: 1 877
Бавят-бавят и още как....

# 21
  • Мнения: 1 243
Oфф днес проверявах и още го няма майченството ужас #Cussing out

# 22
  • Мнения: 106
Напълно съм съгласна със ZLATNA, когато става въпрос държавата да вземе пари, ако не дадеш сумата навреме, тече лихва. Прилежно съм си плащала всички осигуровки, а като дойде моят ред да получа нещо, чакам с месеци. От февруари ми се полага майчинство, нямам превод. От НОИ получих писмо в края на март, че фамилията ми е объркана с една буква, а интересно-на плика с адреса си беше попълено точно както си е. А като получаваха паричките ми 7год. нямаше проблем с тази буква, хем грешката е техническа, и то тяхна- как не ми ги върнаха за несъвпадение на фамилиите, нито някой го спомена?!? Да не говорим, че умишлено си търсят причини да не ти дадат нищо, защото съм със същото ЕГН и други две имена и съмнение няма, че съм друга личност.
  Както и да е, оправих нещата с името още в началото на април. ПАРИ НЯМА! Вече ми писва.

# 23
  • Мнения: 5 026
Не-винаги навреме ги тегля.

# 24
  • Мнения: 5 362
Не,не са ми го бавили.

# 25
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
и на мен ми беше объркана фамилията.Върнаха ми болничния в  началото на април.И аз оправих нещата но пари йок до сега.Става въпрос за парите ми за февруари месец.Чакам си и ще ми се изчака чакалото.Инъче си прибират усигоровките всеки месец мамка им.Независимо дали ти е друга фамлията #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 1 925
Бавят ми ги  #2gunfire За февруари ми ги изплатиха края на април #2gunfire

# 27
На мен също НОИ много ми забавиха плащанията. Миналата седмица ми преведоха парите за февруари и март, а днес за април! Това на нищо не прилича! Да жив и здрав таткото, щото ако разчитахме само на тези пари.....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Напълно споделям раздразнението на останалите майки!
Ако някой има идея как да натиснем НОИ да гледа работата по-съвестно, да я сподели! Аз лично съм навита и на по-радикални действия  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 545
Е, хайде и аз да отговоря! Не, не го бавят, превеждат всичко навреме, да се неначудиш. Имаше едно забавяне, получих си обещетението за януари към края на март, но не оказа, че нашата счетоводителка е подала болничния един месец по-късно, а след това на НОИ им е трябвало тридесет дни да го обработи, така че реално забавяне няма от тяхна страна.

# 29
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На www.noi.bg в секция Е-услуги можете да направите Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ - https://benefits.nssi.bg/, но ви трябва ПИК код. Той се получава лично от НОИили на старите справи, които се получаваха всяка година за вида и периода на осигуряването.

Общи условия

Активация на акаунт