Късно ли е някога да станеш майка?

  • 6 228
  • 177
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 423
Ами няма и му е мерак, и май не е много коректно да демонстрирам егоизма си Embarassed

Хахахаха, почвам да не ти вярвам.

# 61
  • Мнения: 4 586
Имам аз време ама отсрещната страна натиска та пушек се вдига
Не разбрах кое вдига пушек, ама ако е това, което си мисля, то такава страст си заслужава  да върже плод.

# 62
# 63
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Докъм 40-42 бих се навила - много жени тогава първо раждат, какво ще ми е на мен едно второ-трето-пето на тези младежки още години Simple Smile. Но човек не знае как ще го подхване живота... може и на 45 и нагоре са съм склонна, знам ли Rolling Eyes

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А, Касиди, мислех, че си поне 5 години отгоре. Ти си ми била наборка.
Бих ти казала и аз да поизчакаш и да опознаеш човека, ма ми се струва, че вече си се навила, тъй или иначе.

# 65
# 66
  • Мнения: 2 829
поопознай го!и аз така мисля,имате време,,,не е като да си на 45 ,нали????задръж 1-2 години

# 67
  • Мнения: 1 520
Аз все си мисля, че някъде към 35-37 е оптималната възраст.
Е, имам и примери и срещи със доста по-късно родили жени.

Но мисля, че там някъде е края на пътя. Оставяйки настрана чисто медицинските и здравословни особености на организма.
Все пак да е във една все още динамична възраст, не ми върви вече пенсионна възраст със първолаче. Вярвам, че и късното майчинство по някакъв начин се отразява на децата. Знам ли, съзнателно или подсъзнателно, но тях това също ги обременява.

Интересен въпрос. Ще следя и другите мнения.

# 68
  • Мнения: 3 423
Смятам, че темата е изчерпана.
Форумът реши съдбата на втората ти бременност.
Не тичай срещу вятъра. Кой ще заключи темата?

# 69
  • Мнения: 3 423
Аз все си мисля, че някъде към 35-37 е оптималната възраст.

Но мисля, че там някъде е края на пътя.

Какъв край на пътя, бре, някои тепърва са на старта и
чакат да гръмне пистолета. Недей така, имай милост.

# 70
  • Мнения: 1 520
Аз все си мисля, че някъде към 35-37 е оптималната възраст.

Но мисля, че там някъде е края на пътя.

Какъв край на пътя, бре, някои тепърва са на старта и
чакат да гръмне пистолета. Недей така, имай милост.

 Е, нали сериозно си говорим.
Не съм сигурна, че майчинство на 45-50 г е пълноценно за нито една от страните.
Но ситуации всякакви в живота, не казвам че е невъзможно.
Просто тази възраст, до към 37, ми се струва нормална. В смисъл на емоционална и психологическа граница. Чудя се как да го формулирам.

Моята тези си е, че много късното майчинство се отразява на децата. В един или друг етап от живота им.

И просто си разсъждавам и споделям.
Надявам се, без обидени или засегнати.
  Peace

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля докъм 36-37 г. да реша дали искам 3-то.

# 72
  • Мнения: 6 029
Смятам, че темата е изчерпана.

брех?

# 73
  • Мнения: 2 700
Не съм чела отговорите, но отговарям наистина сериозно. Реалистично е до 35 годишна възраст. Казвам го като дете на майка родила на 42 и баща с 49 години по-голям от мен. Досега не съм смеела да се изказвам, за да не разруша нечии мечти, но бих попитала всички майки в по-зряла възраст дали са се замисляли какво ще представляват (ако въобще са живи дотогава), когато детето им отиде в гимназия?  Отговор - пенсионери. А след това? Немощни старци. Естествено всеки човек живее своя си собствен живот и не е необходимо този на родителите и на децата да се обвързва (нали така правят уж по света), но ако обичаш родителите си вместо те да ти помагат (не става въпрос за материално, а чисто морално - да знаеш, че ги има и че можеш да си споделиш болката с тях) или поне да не ти пречат, то когато си на 20 и няколко вече на плещите ти тежи отговорността да се грижиш за тях (включително и финансово в БГ) и ако остане време да учиш, работиш и правиш свое собствено семейство.
Моето семейство беше прекрасно във всяко едно отношение, но без това - майка ми и баща ми остаряха прекалено бързо спрямо това, което бих искала.
Аз за себе си съм решила, че времето ми е отминало.

# 74
  • Мнения: 1 520
Не съм чела отговорите, но отговарям наистина сериозно. Реалистично е до 35 годишна възраст. Казвам го като дете на майка родила на 42 и баща с 49 години по-голям от мен. Досега не съм смеела да се изказвам, за да не разруша нечии мечти, но бих попитала всички майки в по-зряла възраст дали са се замисляли какво ще представляват (ако въобще са живи дотогава), когато детето им отиде в гимназия?  Отговор - пенсионери. А след това? Немощни старци. Естествено всеки човек живее своя си собствен живот и не е необходимо този на родителите и на децата да се обвързва (нали така правят уж по света), но ако обичаш родителите си вместо те да ти помагат (не става въпрос за материално, а чисто морално - да знаеш, че ги има и че можеш да си споделиш болката с тях) или поне да не ти пречат, то когато си на 20 и няколко вече на плещите ти тежи отговорността да се грижиш за тях (включително и финансово в БГ) и ако остане време да учиш, работиш и правиш свое собствено семейство.
Моето семейство беше прекрасно във всяко едно отношение, но без това - майка ми и баща ми остаряха прекалено бързо спрямо това, което бих искала.
Аз за себе си съм решила, че времето ми е отминало.



Хубаво казано. Това имам предвид и аз.

Общи условия

Активация на акаунт