Koга за пръв път дадохте на бебето си Кисел

  • 7 857
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Димитровград
  • Мнения: 1 745
Никога не съм давала и не мисля да давам,детето е вече на година и половина.Не виждам какво е полезното в кисела.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 254
Мисля скоро да му направя, само да намеря от къде да си купя царевично нишесте.

Продават във всички по-големи магазини за хранителни стоки. На щандовете с разните кремчета на прах, пудинги, сухи млека.....

# 47
  • Мнения: 24 467
Никога не съм давала и не мисля да давам,детето е вече на година и половина.Не виждам какво е полезното в кисела.


И при двете ми деца и аз не съм правила кисел. Не намерих защо вместо овесена каша, друг тип каша или натурални плодове с малко АМ към тях да дам кисел. Не, че смятам, че е вреден, не съм въобще толкова крайна. Кремчета съм правила, но кисели- не. Мисля, че разликата между нишестения крем и кисела е тази, че при втория би следвало да има плодово съдържание, но пък защо тогава да не дам направо натурални плодове?
И попара с хляб /сухар/ и вода също не съм давала и не съжалявам, не че я намирам за вредна, просто и така или иначе когато реша да приготвя закуска все накрая се спирам на нещо друго... Може би поне попара и то с мляко ще пробвам в близко бъдеще. Ние сме вече големи батковци, на цяла годинка. Laughing

# 48
  • Мнения: 639
никога не съм давала

# 49
  • София
  • Мнения: 2 298
Готови кисели никога не съм давала - оцветители, аромати и нишесте.... не знам дори какво им е полезното ...
Правила съм домашен с нишесте (царевично от 7-ми месец и пшенично от 8-ми), АМ и суров пасиран плод (плода е 1/3 до 1/2 от общото количество)

# 50
  • Мнения: 678
давам й редовно кисел , защото го обича - изяжда го целия и то с Апетит
почнах го от 6 , 5 месец

# 51
  • София
  • Мнения: 3 787
На 9 месеца

# 52
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм давала и не мисля да давам.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 423
Не съм давала все още  Peace

# 54
  • Мнения: 241
Не намерих защо вместо овесена каша, друг тип каша или натурални плодове с малко АМ към тях да дам кисел.
Абсолютно същата идея имам и аз! Ако едното ви хранене през деня е каша, а другото кисел, някой ще ме светне ли къде вижда разликата . И двете са от житни култури - дали е нишесте, фабрична каша, грис и т.н. - обработката няма никакво значение, все въглехидрати , евентуално с добавка на мляко после и плод по желание.Аз лично не виждам разликата   newsm78

# 55
  • софия
  • Мнения: 66
Цитат
Аз и правя защото си ги хапва с апетит.От мамите разбрах че готовите не са качествени и за това и правя домашни.
Днес например в малко водичка бланширах 2 круши за 5 мин-пасирах ги и сложих 3с.л царевично натурално нишесте.Когато се сгъсти и леко поохлади му сложих и АМ.Стана бързо и прекрасно.
 
 
 
Започнах да давам кисел малко преди да направи 6 месеца -  от круша и ябълка, бланширани, пасирани и към плодовата смес прибавям царевично нишесте и съответния за количеството брой мерителни лъжички АМ и непрекъснато разбърквам на слаб огън докато започне да се сгъстява , без да допускам да заври и после ги сипвам в чаша да се охлади.Става супер сладко и тя си ги хапва с кеф. Не виждам какво толкова ви притеснява в даването на кисели, така както ги правя си е плод с АМ. По-добре отколкото кашите, според нашата педиатърка трябва да се дават само веднъж седмично.
 
 

# 56
  • Мнения: 241
А каква е според теб е разликата между царевично нишесте и царевична каша???

# 57
  • софия
  • Мнения: 66
Разликата е в количеството - 2 чаени лъжички царевично нишесте. А то колко царевична каша правиш и тя е основното, а при кисела нишестето само сгъстява плодовата каша. Това е моето мнение, но всеки си решава сам за своето дете.

# 58
  • Мнения: 9 488
Здравйте мисля в началото на Юни да почна да давам кисел на дъщеря си с какъв да започна и по колко лъжички.На коя фирма са най хубави вие от кои сте доволни.Ще се радвам да споделите Grinning Heart Eyes






Не знам кога си захранила..но ми се струва отвсякъде рано да дадеш кисел на 5 месечно бебе newsm78
..а не мислиш ли че е по-добре да даваш плодове вместо кисел в който няма нищо ценно...това по принцип Peace
Относно въпроса-сина ни е на година и половина-не е ял кисел и няма да яде Mr. Green, хрупа, круши, ябълки и всякакви други плодове и зеленчуци Peace

# 59
  • Мнения: 2 908
Дадох на 5.5 месеца.Направих го в къщи с царевично нишесте.
Цитат от Бг-мама:
"Млечните кисели подобно на зеленчуковите пюрета са богати на соли и витамини. Те са изключително полезни за децата на 5-6 месечна възраст, когато запасите от соли се изчерпват и трябва да се набавят с храната. ........Едно от основните правила при приготвянето на млечните кисели е плодовете да бъдат пресни и сурови, за да се запазят витамините им. Също така е от значение млякото да не се пресече от киселините на плода. "
Това го намерих за тези дето питат какво му е полезното.Не че аз казвам-намерих статия...

Общи условия

Активация на акаунт