Koга за пръв път дадохте на бебето си Кисел

  • 7 852
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 368
Ами  на 7 месеца  Naughty му дадох кисел и много си го хареса и кремчетата и ги редувам сега

# 16
  • Мнения: 2 677
Не съм му давала и изобщо не смятам да започвам.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 433
Все още не съм давала, а сме на 8м. Като се запишем на кухня, тогава мисля да почна.

# 18
  • Мнения: 5 790
Не съм давала и не мисля да давам.

И аз не съм давала. Не виждам никаква полза от яденето на кисел.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
Без да агитирам в полза на киселите, ще кажа моя аргумент да ги давам: Аз давах домашно приготвени кисели-писах по-горе. На 150мл. мляко слагах по 1 несъвсем пълна мерителна лъжичка (от Аптамил) нишесте. Значи-с кремчето детето ми приемаше 150мл. мляко (което си е млечно хранене от всякъде, а до първата година на Иво се стараех във всяко ядене млякото да присъства под една или друга форма), а от друга страна-не го пиеше, което заради консистенцията на крема беше някаква форма на преход към по-твърда храна.

Според мен, повечето майки се стряскат от това, че киселът се прави с нишесте.
Не знам защо има негативна нагласа към него. Аз досега не съм попадала на информация, според която която да е вредно. Скоба-използвах натурално царевично нишесте (преимуществено), понякога и натурално пшеничено. Не от тези с оцветителите и ароматизаторите. Плодовите вкусове и аромати идваха от пюрето.

# 20
  • Мнения: 5 790
Виви, съвсем чистосърдечно си признавам - ми не съм се сетила, че може да се направи кисел с адаптирано мляко.  Embarassed Не съм давала, не защото се плаша от нишестето, напротив... Но от тези готовите кисели, мен тръпки ме побиват. А сега дават в кухнята - Виктория категорично отказва да ги яде.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 222
Готови и аз никога не съм давала-от тези, на пакетчето на които пише "кисел".
Това за мен не са никакви кисели.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 907
Някъде  около 8.5 месеца.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 758
още не съм давала, но взех едно царевично нишесте с идеята да правя аз
Vivi , не го ли вариш? И ако да - как става с АМто тогава? Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 153
Дадох в началото на 5 месец и беба много го харесваше , но когато след 2 седмици й дадох каша да яде ми отказа категорично кисел сега като пробвах да й дам пак още с първата лъжичка се намуси и стисна устни и не щя да го яде.

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
Дадох когато започнахме  детска кухня,домашен не съм правила.

# 26
  • Мнения: 3 205
Правя домашен кисел - царевично брашно да се сгъсти, после добавям плодове. След като почнах да давам глутенови, прибавям и -1-2 чаени лъжици пшеничен зародиш, а също така вместо царевично брашно ползвам обикновено натурално пшенично нишесте - без оцветители и аромати. Пшеничният зародиш е богат на протеини и е полезна и необходима добавка, когато киселът се прави без мляко.
АМ се добавя след охлаждане на кисела, но да е още топъл - слагаш необходимото количество АМ според водата и бъркаш.

# 27
  • Мнения: 3 042
Малии, за сега само аз съм дала кисел на 4м. #Crazy

Когато щерката беше малка, слушах лекарката какво ми казваше и изпълнявах стриктно. Това беше отдавна.

Дребният също го захраних така както ми каза педиатър ката, но киселът никак не му подейства добре. Той и без това си повръщаше, а него го повръщаше веднага след като го изяде и то на фонтан. ooooh! Продължих с каша и не сгреших. Изчаках докато стана на 6 м и тогава пак му дадох кисел. Проблем нямаше.

Готови не съм давала. Те са пълни с оцветители, ароматизатори......... Правех си кисела с  натурално царевично нишесте, плодово пюре и АМ.

# 28
  • Мнения: 576
Все още не съм давала

# 29
  • Мнения: 46 526
Май на 10 месеца беше newsm78
После й правих само няколко пъти и спрях, измислих й други закуски, по-хубави.

Общи условия

Активация на акаунт