Опитните цветарки 8

  • 35 217
  • 523
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 11 343
Защо всички пишете "прИсаждам", когато всъщност е "прЕсаждам"?
Присаждам се ползва в овощарството, когато се слагат калеми.
Пресаждам е преместването в по-голяма саксия или засаждането в земя след като е гледано в саксия.

# 466
  • Sf
  • Мнения: 808
мимиту с кирилизация, съветвам теб и майка ти да отрежете на 2 места фикуса, щом е стигнал до тавана и резниците да ги сложите във вода да пснат коренчета Simple Smile А отрязаният оригиналният фикус ще се разклони Simple Smile

Шафлера по принцип се захваща, като натопиш във вода резник/клонче от голямото цвете Simple Smile

Вечерница, smile3534

# 467
  • Мнения: 11 343
Да бе, да! Плези ми се ти. Аз скоро не съм се занимавала на тема бисИри. Mr. Green
Моята шафлера ми я подариха и си нямам понятие как се захваща. Ама върви като луда.
За три години ми е пораснала тройно, да не кажа отгоре. Местих я веднъж в по-голяма саксия. Пресадих я, де Wink

# 468
  • Sf
  • Мнения: 808
Кроасания да не е някоя от тези давалия или нефролепсис

Давалия, преди малко се чух с цветарката ни  Embarassed Докато си спомни кое цвете беше, хи-хи Simple Smile Обясних й къде стоеше точно в офиса, в каква кошница беше, споменах въздушните тъмнозелени корени, дебели като пръсти и тя се сети. Давалия, но листата й са с продълговати дръжки и листа има почти на върха на листното стебло.

Ох, ще намеря фотоапарат и ще си накликам китките вкъщи. Че ме е срам вече да ви обяснявам и да ви оскучавам...

Вечерница, нали знаеш, че те либъ дих  Mr. Green Аз си прегледах писанията и видях, че съм писала прЕсадила Simple Smile Simple Smile

# 469
  • Мнения: 11 343

Вечерница, нали знаеш, че те либъ дих  Mr. Green Аз си прегледах писанията и видях, че съм писала прЕсадила Simple Smile Simple Smile
Чувствата са взаимни.
Аз имах други списващи тук дами предвид.

# 470
  • Мнения: 747
Защо всички пишете "прИсаждам", когато всъщност е "прЕсаждам"?
Aaaa, и Прасчо не е всички Laughing Виж, редовно забравям за напълването на члена, ама... Embarassed Joy
Да ви кажа, имам чувството, че наименованията на фикусите, особено на бенджамите ги слагат съвсем произволно. Един от моите бенджами (онзи, къдравичкия) го взех като Ficus Benjamina Naomi. Toй е тъмничък, де Grinning. Фикусите с едрите листа са от рода Ficus Elastica. Има и един по-екзотичен вид, Ficus Lirata. Коментираният по-горе шарен фикус и при мен погина безславно. 

# 471
  • Мнения: 3 810
мимиту с кирилизация, съветвам теб и майка ти ....

Шафлера по принцип се захваща, като натопиш във вода резник/клонче от голямото цвете Simple Smile


писах вече, че майка ми им се ядосваше и вече може да ги е наказала навън да замръзнат. Но така правеше. А аз не ги харесвам. Така са ми омръзнали- помня ги откакто съм се родила Mr. Green

Шефлерата- мамчето ми каза направо да го бодна в пръстта. Така направих, но сега ще и звънна да ми отреже една пръчка да ми сложи във вода, че ще я строявам Crossing Arms

Вечернице, и мен ме дразнят някой и къде-къде по- груби правописни грешки, не само тук де- като цяло.
Но на мен понякога ми се случва да пиша, когато малката е в ръцете ми и не успявам да напиша главна буква...
Надявам се децата да са причината за грешките тук и там. Иначе настръхвам Close

# 472
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 102

Вечерница, нали знаеш, че те либъ дих  Mr. Green Аз си прегледах писанията и видях, че съм писала прЕсадила Simple Smile Simple Smile
Чувствата са взаимни.
Аз имах други списващи тук дами предвид.

взех си поука Wink

# 473
  • Мнения: 11 607
Вечернице, и мен ме дразнят някой и къде-къде по- груби правописни грешки, не само тук де- като цяло.
Надявам се децата да са причината за грешките тук и там. Иначе настръхвам Close

То и аз правя правописни грешки, но в неделя в комисията ме учуди учителка(вярно, не по български),която не можеше да напише - ПЕТДЕСЕТ - правилно..Колкото пъти трябваше да я напише тази дума - толкова пъти я сгреши. Да не говорим,че от комисията масово скочиха,че не било важно протоколите да са написали правописно правилно.

# 474
  • Мнения: 300
Цветарки не е ли време за нова тема  Thinking

# 475
  • Мнения: 11 607
Цветарки не е ли време за нова тема  Thinking

Още малко може, още малко...Но който пусне нова тема - нека на първа страница да сложи ника и паролата за албума.....

# 476
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 102
В стремежа си да пиша бързо понякога бъркам съседните букви.

Май само ще чета мненията ви

# 477
  • Мнения: 3 810
но в неделя в комисията ме учуди учителка(вярно, не по български),която не можеше да напише .....

ииии, ми и учителите сме хора! Crossing Arms
Правописа е по- скоро ниво. Ти с каква професия беше? Не изисква ли и тя ниво на правопис? Mr. Green спирам със спама, но като спомена Очителка и...тя и микки ще ти каже Sunglasses

еее, Мириел, недей така, тя Вечерница нещо е влязла в дупка сигурно...Всички грешим.

# 478
  • София
  • Мнения: 974

Аз пък не съм Twisted Evil
Хич  няма и да се чудя дали съм от "списващите дами"  Mr. Green и няма да си преправям постовете Laughing  smile3534
Апропо Miriel много добре стои стетоскопа на туй детенце   bouquet


Не ми се случвало Thinking но щом е мухлясала значи е била доста напоена с вода, май е по-добре да извадиш цветето и да изсушиш хубаво саксията преди следващо ползване

# 479
  • Мнения: 11 343

Вечерница, нали знаеш, че те либъ дих  Mr. Green Аз си прегледах писанията и видях, че съм писала прЕсадила Simple Smile Simple Smile
Чувствата са взаимни.
Аз имах други списващи тук дами предвид.

взех си поука Wink
Не си само ти! Hug
Тук горе долу сме грамотни. Бях чела в Клюкарника, че най-големите уникуми са в Красива мама.
За думите просто исках да уточня, че има разлика в значението. Знам, че на бдс са едно до друго и и е. А аз колко пъти допускам грешки от бързане  ooooh!
тя Вечерница нещо е влязла в дупка сигурно...Всички грешим.
В дупка съм, щото тъпча на едно място, чакам едни вести и това ме изгризва отвътре, а до преди седмица щях да убия човек на тема мръсни дрехи, счупена пералня и доставна компания Twisted Evil
Всеки си има цикъл бил той душевен или истински. Wink

Общи условия

Активация на акаунт