Опитните цветарки 8

  • 35 188
  • 523
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 974
 newsm51
В такива моменти аз се втурвам по цветарските магазини Joy

# 481
  • Мнения: 11 607
Вечернице, приятелко, ето това тук е за теб......С пожелание за по-бързо излизане от цикъла и нещата при теб да се наредят по възможно най-добрият начин.....


И да питам юка-та от магазина си я взех с нещо черно на пънчето, като шапчица...Трябва ли да го махна и защо имам толкова много мушички при нея?

# 482
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Новата тема ще я пускам аз, пу!Ама утре. Събрала съм линкчетата така и така, да не превърта друг.
Пак сте го обърнали на спам, то затова се навъртат страниците Mr. GreenИ докато изчета щуротиите, забравих въпроса на едно ново мамче/нали съм Очителка, не помня дълго Mr. Green/

# 483
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
мацки помагайте!!!! Praynig

преди 2 седмици си купих керамична саксия и там разсадих лимона. саксията не е гледжосана. и хоп вчера изненада саксията мухлясала отвън!!!!! ама не черни петна, ами мухъл все едно върху храна.

Той и моят лимон е в такава саксия, и мухлясва, ама отвътре, и не съм предприела нищо. Расте, цъхти, че и плод дава.

# 484
  • Мнения: 11 607
Новата тема ще я пускам аз, пу!Ама утре. Събрала съм линкчетата така и така, да не превърта друг.
Пак сте го обърнали на спам, то затова се навъртат страниците Mr. GreenИ докато изчета щуротиите, забравих въпроса на едно ново мамче/нали съм Очителка, не помня дълго Mr. Green/


Е, микки, нищо лично, ама ти скоро беше......Нека и някой друг да е...Ей, напр. мимиту не е пускала, а и останалите момичета...а ти ще пуснеш линкчетата на ЛС.....Не ми се сърди, ама аз така предлагам......

# 485
  • Мнения: 11 329
Вечернице, приятелко, ето това тук е за теб......С пожелание за по-бързо излизане от цикъла и нещата при теб да се наредят по възможно най-добрият начин.....

От твойте уста в Божиите уши!   Hug

# 486
  • Мнения: 6 315
Мама Цоцоланка, пънчето на юката (там от където излизат разклоненията) е с восъчна шапчица, която пази юката да не загнива. Не я махай. Аз като отрязах драцената й направих такава шапчица по препоръка на жената от разсадника при нас, но пък имах само червена свещ и то стана едно... грозновато  Mr. Green, ама карай.

Мушици и аз имам, мисля че пирон се слагаше за да се ракарат или греша?

# 487
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
То дошло време за нова тема гледам, а аз сега ви откривам. Ето тук, част от китките ми на терасата. Цветята на балкона

# 488
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Цитат
Той и моят лимон е в такава саксия, и мухлясва, ама отвътре, и не съм предприела нищо. Расте, цъхти, че и плод дава.

мерси за успокоението. дали ако напръскам саксията с оцет ще стане нещо на лимона??? тази плесен ме дразни.

# 489
  • Мнения: 6 461
Мушици и аз имам, мисля че пирон се слагаше за да се ракарат или греша?

Преди време имах мушици по саксиите.
Прочетох във форума ,че помагали скилиди чесън забити в пръста.
Направих го и мушиците изчезнаха и след това махнах чесъна...дори имах и покълнял пресен чесън Mr. Green

# 490
  • Мнения: 300

Преди време имах мушици по саксиите.
Прочетох във форума ,че помагали скилиди чесън забити в пръста.
Направих го и мушиците изчезнаха и след това махнах чесъна...дори имах и покълнял пресен чесън Mr. Green

И за ще го пробвал. Мерси Дими   bouquet

# 491
  • Мнения: 6 461

Преди време имах мушици по саксиите.
Прочетох във форума ,че помагали скилиди чесън забити в пръста.
Направих го и мушиците изчезнаха и след това махнах чесъна...дори имах и покълнял пресен чесън Mr. Green

И за ще го пробвал. Мерси Дими   bouquet
Малко намирисва ...ама забий по дълбоко скилидите
това е само първите няколко дена  Mr. Green

# 492
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мушици и аз имам, мисля че пирон се слагаше за да се ракарат или греша?

Преди време имах мушици по саксиите.
Прочетох във форума ,че помагали скилиди чесън забити в пръста.
Направих го и мушиците изчезнаха и след това махнах чесъна...дори имах и покълнял пресен чесън Mr. Green


чесънът понамирисва. аз слагам по няколко кибритени клечки с барутчето в почвата. поне не мирише като чесъна. Simple Smile
мушичките се появяват, ако е влажно. явно цветята са преполяти.

# 493
  • Мнения: 668
gertruda, мерси за инфото. А нещо за размера и вида на саксията да знаеш? Praynig


Цитат
Той и моят лимон е в такава саксия, и мухлясва, ама отвътре, и не съм предприела нищо. Расте, цъхти, че и плод дава.

мерси за успокоението. дали ако напръскам саксията с оцет ще стане нещо на лимона??? тази плесен ме дразни.

Аз бих извадила лимона от тази саксия и бих я накиснала в белина или някакъв друг силен препарат. А после, може би, бих я бухнала и в печката да доопека гадните мухъли #2gunfire

# 494
  • Мнения: 6 461
Мушици и аз имам, мисля че пирон се слагаше за да се ракарат или греша?


чесънът понамирисва. аз слагам по няколко кибритени клечки с барутчето в почвата. поне не мирише като чесъна. Simple Smile
мушичките се появяват, ако е влажно. явно цветята са преполяти.

Ако пак ми се появят ,ще пробвам варианта с клечките. Peace

Общи условия

Активация на акаунт