Бременност + топъл минерален басейн

  • 18 593
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
Миналата година бях във Варна и в хотела ни имаше външен басейн и вътрешен минерален(беше мнооого по-топъл от 27 градуса)-бях в 6 месец и плувах наволя във външния, а в минералния влизах по няколко пъти на ден за по 10-15 минути. Чувствах се страхотно.
Ако нямаш проблеми с бременността-действай!

# 16
  • Мнения: 2 567
Разбира се, че можеш да се къпеш! Изцяло подкрепям Червената Кралица за мненията й  Peace
По съвет на гинеколожката ми влизах в басейн с тампон, напоен с бебешко олио (мисля, че по книгите съм срещала, че може и зехтин). Приятно изкарване!  Hug

# 17
  • Мнения: 1 230
Ти си решаваш...ние само можем да кажем лично как бихме постъпили.Риск със сигурност има,но си е само твой.
Аз обожавам басейните, но не се потопих и за миг в тях докато бях бременна. Все пак не съм бременна всяко лято, а на басейн тепърва ще ходим...с бебка...  bath1

# 18
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ако водата е наистина 27-28 град., е добра температура, това не е топла вода, а доста хладка (всъщност в закритите басейни нормално се поддържа около 27 град.). Да отбележа, че има водна гимнастика за бременни и тя се провежда в басейни с такава температура на водата. Ако бременността ти не е рискова, няма нищо лошо. Хубаво е да се консултираш и с АГ-то ти. Но вероятно ще те посъветва да не рискуваш, не за друго, а заради голямата вероятност да пипнеш някои гадинки.
П.С.
Аз бих се навила на едно къпане Wink, а за времетраенето - ти сама ще усетиш кога да излезнеш.
До 3я месец бях през ден в басейна и сега щях да съм така, но плацентата не ми е разположена по най-удачния начин, така че се въздържам.

# 19
  • Мнения: 219
Не си и помисляй за басейн щом си бременна! Още повече топъл. Сам по себе си басейна не се препоръчва за бременни. Можеш да хванеш възпаление на влагалището , което е опасно за бебето . Разходи се на воля сред природата със сигурност ще ти е приятно, а и полезно.   bouquet 

# 20
  • Мнения: 617
Не си и помисляй за басейн щом си бременна! Още повече топъл. Сам по себе си басейна не се препоръчва за бременни. Можеш да хванеш възпаление на влагалището , което е опасно за бебето . Разходи се на воля сред природата със сигурност ще ти е приятно, а и полезно.   bouquet 

 Peace
Най-вече заради някое течение което може да си докараш!

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
А струва ли си да рискуваш?

# 22
  • Мнения: 502
От топлата вода може да получиш контракции и .....
 
Не е препоръчително. Спомням си че дори в един хотел с минерална вода в Хисар имаше изброени с какви болести не трябва да ползваш басейна и беше посочено и бременни.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз бях преди 10 дни в Велинград Simple Smile беше страхотно но така и не използвах нито един басейн защото ми казаха,че мога да получа бактериална инфекция Peace Док ми каза да си седя ма Д- то и така! Flutter

# 24
  • Мнения: 405
То не може т'ва, неможе онова, блабла! Кога за последно се къпахте в 27градуса вода?? Адска жега , няма що!  Shocked  Гъбички и инфекции в минерална вода??? Няма такова чудо! Който е хванал гъби от минерален басеин да ми се обади> Аз ходя само на минерален, точно защото от другите гъбясвам моментално. А за температурата - важно е да не е много по-топла от телесната ти температура, а това е доста над 27, нали?
Лично аз се чувствам добре в мин. басейн, с т 37градуса. Е, не стоя по 1 час, нито плувам по 1 км. Питала съм доки за минералите - няма такова нещо, освен ако не пише изрично! Приятно къпане  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 5 721
Всеки лекар си има мнение Simple Smile аз се доверявам на моя и за това не се къпя в никакъв басейн! То по добре да се изтърпи пък след това ако имаме време ще ходим по басейните Party Flutter

# 26
  • Мнения: 576
Недей да ползваш топли бани!

# 27
  • Мнения: 8 917
Никакво време (според мен). От топлата вода може да получиш контракции и .....
 Peace
И аз знам така и моят отговор е "николко" Stop

# 28
  • Мнения: 490
Никакво време NaughtyА и заразите, които може да си навлечеш от водата...

# 29
  • Мнения: 129
Здравей , аз ходих в седмия месец на минерален басейн.Спокойно можеш да си плискаш краката , но не прекалявай.Аз влизах цялата за 5 мин и след това излизах и сядах на парапета.А толкова много ми се искаше да се кисна Cry.Пази кръста да не затопли много , от там могат да ти тръгнат контракции.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт