Съвет за захранването

  • 1 340
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46
Какво да ти кажа. За честотата на изхождане, на 2 дни не е проблем, като за начало на захранването. Моят син беше много зле, по някога пропускаш по 5-6 дни. Затова го захраних с тиква. Помогна, но не веднага.
А по отношение на "мъченето" при изакване, важното е да не са много твърди акитата и детенце наистина да плаче и да се мъчи да ги изкара. И това сме го преживели. На нас ни помага пюре от круша. Опитай пак да дедеш на бебо от него, смени фирмата ако държиш на крушата, но съвсем спокойно можеш да даваш тиква, но не прекаленно често, т.к. организма се пренасищал на някакво веществ (не помня името) и дечицата "пожълтявали (по-добре би ти го обяснила педиатърката).
Дано съм помогнала! Hug

# 16
  • Мнения: 2 553
Според мен е хубаво да поспреш с оризовата каша - все пак оризът запича.Можеш да захраниш, както са казали вече, с тиква, сливи или круши ( плодово пюре ) или (ако държиш да е зеленчуково) пак нещо с тиква (първо въвеждаш тиквата и после в комбинация с още един зеленчук).

Тъй като кърмиш, хубаво е да се храниш и ти с "разхлабващи" храни - круши, овесени ядки и т.н.

Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 264
Оффф, като чета постингите ви и нещо отвътре ей тъй хич не ми се ще да захранвам ....  Sad Я, колко си е добре бебчо само на кърма .... Mr. Green Ма нали все ни плашат с анемии, недостиг на енергия и прочие...  Май ще го пробвам, пък ако не ще пак на цица и толкоз, докато събера ентусиазъм за следващия път .... Crazy

# 18
Помогнете със съвет как да продължа захранването. Започнах с оризова каша , когато дъщеря ми навърши 6 месеца ,вече 1 седмица и давам , но ака много трудно - един път на 2 дена и много се мъчи. мисля да и дам зеленчуково пюре , но ме е страх да не се запече още повече.
Дали мога да и дам тиква за да и регулира стомахчето или тя не е подходяща за началото.
И още един въпрос - да продължавам ли да и давам каша , вече няколко дена съм спряла? Забравих да кажа сме на кърма. Simple Smile


Предполагам, че в БГ има пюрета от сини сливи. Аз помогнах с такова пюре на моя бебок - чудесна, бырза и ефикасна работа вырши.

# 19
  • Мнения: 1 290
Още един лек ОФФ-въпрос:
 
А може ли пюрето от сини сливи да е приготвено от пасиран плод на такъв компот?
Това което ме тревожи е захарта в компота

иначе подкрепям, че пюрето от синя слива върши прекрасна работа в случая

# 20
  • Мнения: 3 718
Още един лек ОФФ-въпрос:
 
А може ли пюрето от сини сливи да е приготвено от пасиран плод на такъв компот?
Това което ме тревожи е захарта в компота

иначе подкрепям, че пюрето от синя слива върши прекрасна работа в случая
По добре недей, захарта е много в компотите. При Алекс разхлабващо подейства ябълка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт